karta internet.jpg
Rodzina jest w obecnych czasach wartością nie do przecenienia. Trud wychowania dzieci, szczególnie w rodzinach wielodzietnych może stanowić duże obciążenie finansowe.
Miasto Katowice wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i doceniając wkład rodziców w wychowanie młodego pokolenia katowiczan z dniem 3 stycznia 2011 r. rozpoczęło realizację programu „Nas Troje i więcej”.
Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu odciążymy w ten sposób rodzinne budżety i zachęcimy do kreatywnego, kulturalnego i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Uchwała nr VIII/145/15 Rady Miasta Katowice z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2015 r. poz. 2753)

Uchwała nr XXVII/552/16 Rady Miasta Katowice z dnia 29 czerwca 2016 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2016 r. poz. 3938)

Uchwała nr XXXVII/715/17 Rady Miasta Katowice z dnia 2 marca 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2017 r. poz. 1643)

 

ADRESACI
Program skierowany jest do:
- rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Katowice, składających się z rodziców/jednego rodzica posiadających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, przy założeniu, że co najmniej jedno dziecko jest dzieckiem wspólnym,                                          

- rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie miasta Katowice,

- rodzin składających się z rodziców/jednego rodzica z co najmniej jednym dzieckiem w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, korzystających ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach na podstawie ustawy o pomocy społecznej.

CELE PROGRAMU
1. wspieranie ww. rodzin oraz poprawa warunków ich życia,

2. zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z ww. rodzin,                

3. kształtowanie pozytywnego wizerunku rodzin, w tym w szczególności rodzin wielodzietnych.                      

AKTUALNA OFERTA PROGRAMU


Oferta 06.09.2018.pdf


UDZIAŁ INNYCH PODMIOTÓW, PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Do udziału w programie serdecznie zapraszamy inne jednostki i instytucje publiczne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą (w tym w szczególności: kina, kawiarnie, restauracje, sale zabaw dla dzieci, punkty usługowe itp.), kluby sportowe, organizacje pozarządowe.

Aby przyłączyć się do programu należy wypełnić znajdujące się poniżej porozumienie i przesłać je (najlepiej w formie elektronicznej) na adres: ps@um.katowice.eu, a my się z Państwem skontaktujemy. Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer (32) 25 93 388.        
       

2018 - wzór porozumienia.pdf

2018 - wzór porozumienia.doc
 

JAK UZYSKAĆ KARTĘ
Wniosek o przyznanie karty programu „Nas Troje i więcej" można składać w Wydziale Polityki Społecznej - ul. Rynek 1, tel. (32) 25 93 459 w pokoju nr 812 (VIII piętro), w następujących dniach i godzinach: poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 7.30 do 15.30 lub elektronicznie, pamiętając o konieczności posiadania skrzynki na platformie SEKAP, ePUAP.

Karta, którą otrzyma każdy członek rodziny ważna jest przez 1 rok / lub 2 lata (w przypadku rodzin: wielodzietnych oraz zastępczych, w których najstarsze dziecko ma nie więcej niż 16 lat)  i uprawnia do uzyskania ulg i rabatów oferowanych w ramach programu.

2018 - wzór wniosku o wydanie, przedłużenie kart.pdf

2018 - wzór wniosku o wydanie, przedłużenie kart.doc


Oświadczenie o kontynuacji nauki.doc

 

Procedura otrzymania karty „Nas Troje i więcej”

 

SPRAWOZDANIA Z PROGRAMU

Sprawozdanie za 2011 r.pdfSprawozdanie za 2012 r.pdfSprawozdanie za 2013 r.pdf

Sprawozdanie za 2014 r.pdfSprawozdanie za 2015 r.pdf 

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2016 r.pdf

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2017 r.pdf
Nowy Partner programu - Internetowy Sklep Ogrodniczy "Świat Kwiatów" z siedzibą w Warszawie przy ul. Sulejowskiej 56/58 lok. 215 zaprasza rodziny do korzystania z 5% rabatu na cały asortyment sklepu https://sklep.swiatkwiatow.pl/

Sklep Ogrodniczy.jpg


_____________________________________________________

Konkurs literacki "Eko-Rodzina w Katowicach"

Zapraszamy rodziny biorące udział w programie „Nas Troje i więcej” do udziału w konkursie literackim na wiersz/rymowankę o tematyce ekologicznej pn. „Eko-Rodzina w Katowicach”.


Celem konkursu jest:
- inspirowanie dzieci i rodziców do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,
- stworzenie dzieciom i rodzicom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów,
- integracja i zacieśnienie więzi rodzinnych,
- sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego w rodzinnym gronie,
 - rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczestników konkursu w obszarze ich własnych eko-zachowań we współczesnym świecie,
 - rozwijanie wrażliwości ekologicznej,
- rozbudzanie zainteresowań ekologicznych,
- pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, w  związku z realizacją na terenie miasta Katowice Szczytu Klimatycznego COP 24.


Termin nadsyłania prac upływa w dniu 15.10.2018 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie konkursowym.

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody!!!


Załącznik do pobrania:

Regulamin - konkursu.pdf

Formularz zgłoszeniowy do udziału w konkursie.docx


Plakat Konkurs Eko Rodzina.jpg 

 

_____________________________________________________

Szanowni Państwo,  przykrością informujemy, że:
-  z dniem 18 lipca br. karty "Nas Troje i więcej" nie są już uznawane przez dotychczasowego Partnera programu - Fitness Premium Club przy ul. Wesołej 3 w Katowicach,

- dotychczasowy Partner programu - Restauracja "Akwarium" przy ul. Jana III Sobieskiego 11 w Katowicach zawiesiła swoją działalność.

_____________________________________________________

Galeria prac plastycznych nagrodzonych w konkursie pn.: "Grunt to rodzinka - KATOWICE I MY"

I miejsce

I miejsce - rodzina Sokołowskich.JPG

II miejsca

II miejsce- Rodzina Plata.JPG

II miejsce- Rodzina Wojtacha.JPG

III miejsca

III miejsce-Rodzina Piechota.JPG

III miejsce-Rodzina Sołtys.JPG

III miejsce -Rodzina Fabiańczyk.JPG

Ponadto, komsja konkursowa wyróżniła jeszcze 7 prac.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! i zapraszamy po odbiór nagród (ul. Rynek 1 pok. nr 812 w poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 15.30 do 15.30).


_________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa poinformować, że od 2018 r. sklep Leroy Merlin w Katowicach nie będzie akceptował kart programu „Nas Troje i więcej".

Dla mieszkańców Katowic sklep Leroy Merlin przygotował program lojalnościowy DOM, do którego zaprasza wszystkich obecnych uczestników programu „Nas Troje i więcej". Dodatkowo dla uczestników programu „Nas Troje i więcej", którzy podejmą decyzję o przystąpieniu do programu lojalnościowego DOM przygotowany został dodatkowy profit w postaci rabatu powitalnego w wysokości 5% oraz rabatu lojalnościowego w wysokości 10%.


 

umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str1 kopia - po zmianach.jpg 

umk_nas3_dl_rodzinna_www_str2.jpg

 

 umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str2.JPG