karta internet.jpg
Rodzina jest w obecnych czasach wartością nie do przecenienia. Trud wychowania dzieci, szczególnie w rodzinach wielodzietnych może stanowić duże obciążenie finansowe.
Miasto Katowice wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i doceniając wkład rodziców w wychowanie młodego pokolenia katowiczan z dniem 3 stycznia 2011 r. rozpoczęło realizację programu „Nas Troje i więcej”.
Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu odciążymy w ten sposób rodzinne budżety i zachęcimy do kreatywnego, kulturalnego i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Uchwała nr VIII/145/15 Rady Miasta Katowice z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2015 r. poz. 2753)

Uchwała nr XXVII/552/16 Rady Miasta Katowice z dnia 29 czerwca 2016 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2016 r. poz. 3938)

Uchwała nr XXXVII/715/17 Rady Miasta Katowice z dnia 2 marca 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2017 r. poz. 1643)

 

ADRESACI
Program skierowany jest do:
- rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Katowice, składających się z rodziców/jednego rodzica posiadających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, przy założeniu, że co najmniej jedno dziecko jest dzieckiem wspólnym,                                          

- rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie miasta Katowice,

- rodzin składających się z rodziców/jednego rodzica z co najmniej jednym dzieckiem w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, korzystających ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach na podstawie ustawy o pomocy społecznej.

CELE PROGRAMU
1. wspieranie ww. rodzin oraz poprawa warunków ich życia,

2. zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z ww. rodzin,                

3. kształtowanie pozytywnego wizerunku rodzin, w tym w szczególności rodzin wielodzietnych.                      

AKTUALNA OFERTA PROGRAMU

Oferta 10.08.2018.pdf


UDZIAŁ INNYCH PODMIOTÓW, PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Do udziału w programie serdecznie zapraszamy inne jednostki i instytucje publiczne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą (w tym w szczególności: kina, kawiarnie, restauracje, sale zabaw dla dzieci, punkty usługowe itp.), kluby sportowe, organizacje pozarządowe.

Aby przyłączyć się do programu należy wypełnić znajdujące się poniżej porozumienie i przesłać je (najlepiej w formie elektronicznej) na adres: ps@um.katowice.eu, a my się z Państwem skontaktujemy. Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer (32) 25 93 388.        
       

2018 - wzór porozumienia.pdf

2018 - wzór porozumienia.doc
 

JAK UZYSKAĆ KARTĘ
Wniosek o przyznanie karty programu „Nas Troje i więcej" można składać w Wydziale Polityki Społecznej - ul. Rynek 1, tel. (32) 25 93 459 w pokoju nr 812 (VIII piętro), w następujących dniach i godzinach: poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 7.30 do 15.30 lub elektronicznie, pamiętając o konieczności posiadania skrzynki na platformie SEKAP, ePUAP.

Karta, którą otrzyma każdy członek rodziny ważna jest przez 1 rok / lub 2 lata (w przypadku rodzin: wielodzietnych oraz zastępczych, w których najstarsze dziecko ma nie więcej niż 16 lat)  i uprawnia do uzyskania ulg i rabatów oferowanych w ramach programu.

2018 - wzór wniosku o wydanie, przedłużenie kart.pdf

2018 - wzór wniosku o wydanie, przedłużenie kart.doc


Oświadczenie o kontynuacji nauki.doc

 

Procedura otrzymania karty „Nas Troje i więcej”

 

SPRAWOZDANIA Z PROGRAMU

Sprawozdanie za 2011 r.pdfSprawozdanie za 2012 r.pdfSprawozdanie za 2013 r.pdf

Sprawozdanie za 2014 r.pdfSprawozdanie za 2015 r.pdf 

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2016 r.pdf

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2017 r.pdf


Mamy do rozdania 80 bezpłatnych biletów dla rodzin wielodzietnych posiadających karty "Nas Troje i więcej"

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek ma do przekazania dla rodzin wielodzietnych posiadających aktualne karty „Nas Troje i więcej" 80 bezpłatnych biletów na koncert z okazji  Urodzin Miasta 9 września br. (niedziela), godz. 19.30.

Bilety - po podaniu numeru karty - można rezerwować telefonicznie pod nr. tel. (32) 609 03 32, w godz. 8.00-16.00, mailowo: bow@miasto-ogrodow.eu, lub bezpośrednio w biurze: IK. Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śl. 2, pok. 415, 4 piętro.

tinmen_4.jpg

 

Tin Men and the Telephone (NL) oraz Orkiestra Kameralna AUKSO

Czy marzyliście kiedyś o poprowadzeniu orkiestry? To co powiecie na możliwość pokierowania orkiestrą i triem jazzowym? Na tym koncercie to możliwe, a nawet konieczne!

Tin Men and the Telephone to holenderskie trio znane na świecie z niesamowitych koncertów, na których to publiczność decyduje, w którym kierunku zmierza muzyka. Czyni to za pomocą swoich telefonów komórkowych, którymi głosuje, jak mają grać muzycy. Głośniej czy ciszej? Bardziej żywiołowo czy spokojniej? Wyniki wyświetlane są na zawieszonym nad sceną ekranie, a muzycy podporządkowują się woli większości.

Podczas koncertu zabrzmi po raz pierwszy utwór dedykowany Katowicom i stworzony przez holenderskie trio, a całości towarzyszyć będą wizualizacje dotyczące zagadnień ekologicznych w związku z organizacją w grudniu w Katowicach szczytu klimatycznego COP24.

_____________________________________________________

Szanowni Państwo,  przykrością informujemy, że:
-  z dniem 18 lipca br. karty "Nas Troje i więcej" nie są już uznawane przez dotychczasowego Partnera programu - Fitness Premium Club przy ul. Wesołej 3 w Katowicach,

- dotychczasowy Partner programu - Restauracja "Akwarium" przy ul. Jana III Sobieskiego 11 w Katowicach zawiesiła swoją działalność.

_____________________________________________________

Galeria prac plastycznych nagrodzonych w konkursie pn.: "Grunt to rodzinka - KATOWICE I MY"

I miejsce

I miejsce - rodzina Sokołowskich.JPG

II miejsca

II miejsce- Rodzina Plata.JPG

II miejsce- Rodzina Wojtacha.JPG

III miejsca

III miejsce-Rodzina Piechota.JPG

III miejsce-Rodzina Sołtys.JPG

III miejsce -Rodzina Fabiańczyk.JPG

Ponadto, komsja konkursowa wyróżniła jeszcze 7 prac.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! i zapraszamy po odbiór nagród (ul. Rynek 1 pok. nr 812 w poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 15.30 do 15.30).


_________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa poinformować, że od 2018 r. sklep Leroy Merlin w Katowicach nie będzie akceptował kart programu „Nas Troje i więcej".

Dla mieszkańców Katowic sklep Leroy Merlin przygotował program lojalnościowy DOM, do którego zaprasza wszystkich obecnych uczestników programu „Nas Troje i więcej". Dodatkowo dla uczestników programu „Nas Troje i więcej", którzy podejmą decyzję o przystąpieniu do programu lojalnościowego DOM przygotowany został dodatkowy profit w postaci rabatu powitalnego w wysokości 5% oraz rabatu lojalnościowego w wysokości 10%.


 

umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str1 kopia - po zmianach.jpg 

umk_nas3_dl_rodzinna_www_str2.jpg

 

 umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str2.JPG