Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

 
08 lipca 2019
76. Tour de Pologne UCI WORLD TOUR w Katowicach
4 sierpnia wyścig zawita do Katowic

Wszystkie informacje o wyścigu dostępne są na stronie: https://bit.ly/2YiOz8L

76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR W KATOWICACH 

Już czwartego sierpnia 76. Tour de Pologne UCI World Tour zawita do Katowic. Zawodowy peleton pokona w mieście trzy rundy, a meta drugiego etapu mieści się przy Spodku. W tym roku Tour de Pologne rozgrywany jest pod hasłem „Wyścig Pokoleń", świętując tym samym stulecie polskiego olimpizmu.

Polski Komitet Olimpijski został założony w 1919 roku w Krakowie - rok po odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości, a pierwsze olimpijskie medale wywalczyli dla Polski kolarze torowi podczas igrzysk w Paryżu w 1924 roku. Także w następnych latach polscy kolarze mocno akcentowali swoją obecność na igrzyskach. Na olimpijskim podium stawały takie symbole polskiego kolarstwa jak Ryszard Szurkowski, Czesław Lang czy Rafał Majka. I to właśnie do nich w pierwszej kolejności nawiązuje tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour – Wyścig Pokoleń.  

W tym roku kolarze startujący w Tour de Pologne będą mieli do pokonania ponad tysiąc kilometrów. Tradycyjnie najszybszy etapowy finisz rozegra się w Katowicach. Czwartego sierpnia kolarze wystartują z Tarnowskich Gór, by po przejechaniu 153 kilometrów walczyć o zwycięstwo na al. Korfantego przy katowickim Spodku. To meta – symbol Tour de Pologne. To właśnie przy Spodku kolarze osiągają największe prędkości, przekraczające 80 kilometrów na godzinę. Przed rokiem triumfował tu Niemiec Pascal Ackermann, który na ostatnim okrążeniu na jednym ze zjazdów osiągnął prędkość 105 km/h!

 Zanim kibice będą emocjonować się finiszem, peleton przejedzie trzy rundy po ulicach Katowic. Jeszcze przed wjazdem na pierwsze okrążenie kolarze powalczą na Lotnej Premii LOTTO rozgrywanej pod hasłem 100-lecia PCK. Na rundach znajdują się dwie Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – na pierwszym okrążeniu na al. Korfantego i na trzecim okrążeniu na ul. Góreckiego.  

- Cieszę się bardzo, że ponownie będziemy świadkami wspaniałego etapu z metą w Katowicach. Katowice od lat są wypróbowanym partnerem Tour de Pologne. Zawsze możemy liczyć na przychylność władz i na perfekcyjną organizację. Rundy i meta w Katowicach należą do najbardziej widowiskowych i emocjonujących w całym wyścigu, a zwycięzcy etapu z metą przy Spodku przechodzą do historii jako najszybsi kolarze w Tour de Pologne. Olbrzymim plusem Katowic są wspaniali kibice, którzy żywiołowo dopingują kolarzy na trasie i tworzą atmosferę wielkiego kolarskiego święta – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

 Oprócz mety drugiego etapu Tour de Pologne, w Katowicach odbędzie się także Kinder+Sport Mini Tour de Pologne czyli największe kolarskie wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich uczestników. Parada oraz wyścigi odbywają się w wybranych miastach etapowych Tour de Pologne UCI World Tour. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Szczegóły znajdują się na stronie www.minitourdepologne.pl

b2_katowice_spodek.jpg

 

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Tour de Pologne Amatorów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kolarskich w naszym kraju. Co roku w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej spotyka się około dwóch tysięcy miłośników kolarstwa, aby wspólnie wystartować i rywalizować na rundzie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tegoroczny Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 9 sierpnia, to 58 kilometrów bardzo wymagającej trasy z podjazdami na Ścianę BUKOVINA, Ścianę HARNAŚ, czy Rusiński Wierch. Na starcie tradycyjnie pojawi się wielu kolarskich mistrzów z Czesławem Langiem na czele.

afisz_tdpa 60km.jpg

Mini Tour de Pologne.

To największe w Polsce kolarskie wydarzenia dla dzieci towarzyszy nam już od ponad 10 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie. Wciąż trwają zapisy na https://www.rejestracja.langteam.com.pl/ - serdecznie zachęcamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić.

Dla najmłodszych kolarzy zostanie zorganizowana Parada, która odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w Paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Zaraz po Paradzie zostanie rozegrany Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, w którym mogą wystartować: Żacy - chłopcy i dziewczynki 11-12 lat, roczniki 2008-2007 oraz Młodzicy - chłopcy i dziewczynki 13-14 lat, roczniki 2006-2005.

Nagrody na każdym etapie otrzymują zdobywcy trzech pierwszych miejsc w podziale na żak (chłopcy i dziewczynki) i młodzik(chłopcy i dziewczynki) w indywidualnej klasyfikacji etapowej. Natomiast nagrody klasyfikacji generalnej zostaną wręczone podczas finałowego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 sierpnia 2019 r.

Przypomnijmy, że w pięciu przypadkach zawody odbywać się będą przed przyjazdem kolarzy na metę etapów i raz przed startem (w Jaworznie) etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour.

Drugi etap tegorocznej edycji odbędzie się 4 sierpnia w Katowicach:

Parada Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

10:30 - 13:30 – Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Katowice, al. Korfantego, przy mecie

13:40 – Zbiórka uczestników na starcie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Katowice, al. Korfantego

13:50 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne - 1 runda x 3,1 km: Katowice, al. Korfantego

14:35 – Przyjazd na metę uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Katowice, al. Korfantego

 

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

10:30 - 13:30 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, potwierdzenie startu, pobranie numerów: Katowice, al. Korfantego

14:35 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup na starcie: Katowice, al. Korfantego

14:45 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – Kat. Młodzik 6 rund x 3,1 km, Kat. Żak 5 rund x 3,1 km: Katowice, al. Korfantego

16:00 – Przyjazd na metę zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup: Katowice, al. Korfantego

16:30 – Dekoracja zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

 

Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2008 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Jak zwykle w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi kolarzami na świecie i… taką samą publicznością?


KinderplusSport_MTDP_2019_plakat_B2.jpg

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice