Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Oświadczenie o dostępności

Oświadczenie o dostępności

Powiększanie czcionki

Rozmiary czcionek zastosowanych na stronach są określone w sposób względny, co pozwala na dostosowanie rozmiarów do potrzeb użytkowników. Aby zwiększyć rozmiar czcionki na stronach Bip należy zmienić ustawienia w przeglądarkach:

Internet Explorer: Menu "Widok" > "Rozmiar tekstu"

Firefox: Menu "Widok" > "Powiększenie" (Ctrl++)

Opera: Menu "Widok" > "Powiększenie"

 

Zgodność ze standardami W3C

XHTML 1.0 Transitional

Kod umieszczony na wszystkich stronach jest weryfikowany pod kątem zgodności ze standardami wytyczonymi przez organizację W3C dla języka XHTML 1.0 Transitional.

Zgodność z wytycznymi dotyczącymi dostępności treści internetowych 1.0 (WCAG - ang. Web Content Accessibility Guidelines)

Strona spełnia poziom zgodności "Podwójne-A".

Jeśli na jakieś stronie zostaną zauważone błędy niezgodności z wyżej wymienionymi standardami będziemy bardzo wdzięczny za ich zgłoszenie bip@um.katowice.pl.

 

Wersja do druku

Wszystkie strony posiadają specjalnie przygotowaną wersję do druku, która umożliwia drukowanie informacji znajdujących się na stronie. Wersja do druku jest przygotowana w oparciu o tzw. czcionkę szeryfową (Times New Roman), która ułatwia czytanie materiałów drukowanych. Dodatkowo wersja do druku nie posiada zbędnych elementów graficznych, jak nagłówek lub stopka strony, menu itp. Pozwala to na oszczędność kosztów druku.

 

Technologia

Wszystkie strony zostały przygotowane w oparciu o kaskadowe arkusze stylów (CSS - ang. Cascading Style Sheets). Pozwala to na oddzielenie treści strony od warstwy prezentacyjnej.

Strony Bip Urzędu Miasta Katowice są również dostępne z wykorzystaniem mówiącej przeglądarki internetowej Intelligent Web Reader Mówiąca przeglądarka pozwala korzystać ze stron Bip osobom niewidomym i niedowidzącym. Intelligent Web Reader odczytuje strony internetowe poprzez wbudowany syntetyczny głos. Posiada także możliwość powiększania czcionki zamieszczonego tekstu. Mechanizmy prezentacji dzielą stronę na logiczne fragmenty dając wyobrażenie o układzie graficznym strony. Poruszanie się po udźwiękowionej stronie za pomocą przeglądarki odbywa się standardowo poprzez skróty klawiszowe, a graficzny podział strony jest opisany za pomocą numerowanych "punktów". Punkt odpowiada logicznemu fragmentowi strony.

 


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice