Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

NGO Aktualności - NGO

Aktualności - NGO

​​​​

13 marca 2020
Ograniczenia w funkcjonowaniu Katowickiego Centrum Organizacji Pozarządowych
W okresie 16-29 marca br. COP Katowice wprowadza ograniczenia w działalności

W związku z działaniami zapobiegawczymi w rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, zgodnie z wytycznymi GIS oraz pismem z dnia 9 marca br. Ministera Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Zarząd Stowarzyszenia MOST i Regionalnego Centrum Wolontariatu podjął decyzję o ograniczeniu funkcjonowania Centrum Organizacji Pozarządowych w najbliższym okresie.

Biorąc pod uwagę, że COP jest miejscem spotkań wielu różnych grup, z których duża część należy do grup podwyższonego ryzyka (m.in. seniorzy, osoby niepełnosprawnych, osoby bezdomne itp) oraz jest miejscem otwartym, do którego dostęp ma wiele osób z zewnątrz w trosce o zdrowie mieszkańców, w okresie od dnia 16 marca do 29 marca:

- odwołane będą wszystkie spotkania organizacji pozarządowych odbywające się w COP

- nie będą przyjmowane nowe rezerwacje pomieszczeń COP,

- zamknięta będzie siedziba COP przy ul. Młyńskiej 5 -  ze względu na prowadzone w COP Młyńska działania (wieszak ciepła, zbiórki publiczne, galeria osób aktywnych) oraz bliskość dworca jest to miejsce wizyt wielu osób postronnych podróżujących do i z Katowic.

Jednocześnie siedziba COP przy ul. Kopernika 14 będzie otwarta celem obsługi korespondencyjnej i kontaktu z organizacjami pozarządowymi.

Pracownicy COP w dalszym ciągu będą świadczyć pomoc doradczą i informacyjną w sposób zdalny. Dotyczy to w szczególności pomocy przy składaniu sprawozdań finansowych.


Procedury przyjęte w COP na okres 16.03-29.03, które mają prowadzić do ograniczenia spotkań osób w naszym centrum:

  1. W standardowych godzinach otwarcia w siedzibie na ul. Kopernika 14 dyżuruje jeden pracownik po to, aby odbierać pocztę, prowadzić doradztwo telefoniczne lub mailowe i ewentualnie przyjmować od Państwa dokumenty i rzeczy do schowania w szafkach.

  2. Drzwi do Centrum będą zamknięte! Prosimy korzystać z dzwonka.

  3. Jeśli chcecie nam coś przekazać będzie się to odbywało przy drzwiach, dlatego prosimy o przygotowanie materiałów wcześniej, ze swojej strony też o to zadbamy.

  4. Prosimy dbać o higienę rąk – my nie witamy się przez podanie dłoni!

  5. Odwiedzajcie nas wyłącznie w sprawach naprawdę niecierpiących zwłoki! Doradztwa ograniczmy do maili i telefonów, spotkania w tym czasie zostały odwołane.

  6. W razie złego samopoczucia zostańcie w domu a w przypadku objawów wirusa – od razu skontaktujcie się z najbliższą Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.Krzysztof Hołyński
Stowarzyszenie Wspierania Organizacji  Pozarządowych MOST
ul. Kopernika 26
40-047 Katowice

tel. 533 367 789

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice