Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

NGO

 

​​​​

13 marca 2020
Ograniczenia w funkcjonowaniu Katowickiego Centrum Organizacji Pozarządowych
W okresie 16-29 marca br. COP Katowice wprowadza ograniczenia w działalności

W związku z działaniami zapobiegawczymi w rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, zgodnie z wytycznymi GIS oraz pismem z dnia 9 marca br. Ministera Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Zarząd Stowarzyszenia MOST i Regionalnego Centrum Wolontariatu podjął decyzję o ograniczeniu funkcjonowania Centrum Organizacji Pozarządowych w najbliższym okresie.

Biorąc pod uwagę, że COP jest miejscem spotkań wielu różnych grup, z których duża część należy do grup podwyższonego ryzyka (m.in. seniorzy, osoby niepełnosprawnych, osoby bezdomne itp) oraz jest miejscem otwartym, do którego dostęp ma wiele osób z zewnątrz w trosce o zdrowie mieszkańców, w okresie od dnia 16 marca do 29 marca:

- odwołane będą wszystkie spotkania organizacji pozarządowych odbywające się w COP

- nie będą przyjmowane nowe rezerwacje pomieszczeń COP,

- zamknięta będzie siedziba COP przy ul. Młyńskiej 5 -  ze względu na prowadzone w COP Młyńska działania (wieszak ciepła, zbiórki publiczne, galeria osób aktywnych) oraz bliskość dworca jest to miejsce wizyt wielu osób postronnych podróżujących do i z Katowic.

Jednocześnie siedziba COP przy ul. Kopernika 14 będzie otwarta celem obsługi korespondencyjnej i kontaktu z organizacjami pozarządowymi.

Pracownicy COP w dalszym ciągu będą świadczyć pomoc doradczą i informacyjną w sposób zdalny. Dotyczy to w szczególności pomocy przy składaniu sprawozdań finansowych.


Procedury przyjęte w COP na okres 16.03-29.03, które mają prowadzić do ograniczenia spotkań osób w naszym centrum:

  1. W standardowych godzinach otwarcia w siedzibie na ul. Kopernika 14 dyżuruje jeden pracownik po to, aby odbierać pocztę, prowadzić doradztwo telefoniczne lub mailowe i ewentualnie przyjmować od Państwa dokumenty i rzeczy do schowania w szafkach.

  2. Drzwi do Centrum będą zamknięte! Prosimy korzystać z dzwonka.

  3. Jeśli chcecie nam coś przekazać będzie się to odbywało przy drzwiach, dlatego prosimy o przygotowanie materiałów wcześniej, ze swojej strony też o to zadbamy.

  4. Prosimy dbać o higienę rąk – my nie witamy się przez podanie dłoni!

  5. Odwiedzajcie nas wyłącznie w sprawach naprawdę niecierpiących zwłoki! Doradztwa ograniczmy do maili i telefonów, spotkania w tym czasie zostały odwołane.

  6. W razie złego samopoczucia zostańcie w domu a w przypadku objawów wirusa – od razu skontaktujcie się z najbliższą Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.Krzysztof Hołyński
Stowarzyszenie Wspierania Organizacji  Pozarządowych MOST
ul. Kopernika 26
40-047 Katowice

tel. 533 367 789

sprawdź także

Eduakcja
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice