Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

NGO 1,5% PODATKU

1,5% PODATKU

katowice_15_sm_kwadrat_03c.jpg


W związku ze zmianą w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tym roku możemy przekazać jeszcze więcej dobra dla ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO, dlatego ZAMIENIAMY 1% NA 1,5% i DZIAŁAMY DALEJ 

Do końca kwietnia musimy rozliczyć się fiskusem z podatku za 2022 rok, a przy tej okazji możemy wskazać Organizację Pożytku Publicznego, której urząd skarbowy przekaże 1,5% z naszego podatku. Warto przy tym wskazać OPP działające w Katowicach, w naszym najbliższym otoczeniu, gdzie każdego dnia możemy ich obserwować i korzystać z ich szerokiej oferty usług i wsparcia.

Dla przypomnienia – 1,5% dla OPP nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą - jest to część należnego państwu podatku dochodowego – jeżeli jednak w swoim rozliczeniu podatkowym nie wskażemy żadnej organizacji pożytku publicznego, nasze 1,5% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.

Również emeryci i renciści rozliczane przez organy rentowe mogą w prosty sposób przekazywać 1,5%. Wystarczy, że wypełnią PIT-OP wskazując organizację OPP i jej numer KRS. PIT-OP mogą wysłać w formie elektronicznej lub drogą tradycyjną, czyli pocztową, co zapewne dla wielu osób w wieku emerytalnym będzie wygodniejsze.

A zatem, nic nie tracimy, ale co możemy zyskać, gdy 1,5% Zostawimy Blisko! ?

Katowickie OPP pomagają osobom chorym, z niepełnosprawnościami, bezdomnym, wspierają seniorów, współpracują ze społecznością lokalną, chronią środowisko, chronią zwierzęta lub szkolą je, wspomagają rozwój sportu, promują różne formy aktywności, działają w obszarze edukacji, kultury i podtrzymywania tradycji narodowej oraz rozwoju świadomości obywatelskiej, organizują wolontariat.

Nasze 1,5% z pewnością wspomoże ich dalszy rozwój i różne formy aktywności kierowane do katowiczan.


Według aktualnych danych w Katowicach jest 129 Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok.


Od 1 lutego 2022 roku Twój e-PIT znajdziesz w e-Urzędzie Skarbowym https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

ngo-1procent-2020-a4.pdf - instrukcja obsługi

wykaz OPP - aktualizacja 10 stycznia 2023.pdf

pit-op.pdf - PIT - OP do pobrania - dla emerytów i rencistów, który mogą wysłać do urzędu skarbowego wskazując wybraną przez siebie OPP - wystarczy wpisać numer KRS


Link do Facebooka: www.facebook.com/1.5procentzostawblisko


         katowice_15_ulotkaDL_04_awers.jpg                    katowice_15_ulotkaDL_04_rewers.jpg


sprawdź także

Eduakcja
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice