Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności - Miasto

Aktualności - Miasto

19 grudnia 2019
Katowice 2020 – stolica ...światowego hokeja !
Już za dwa tygodnie – 2 stycznia 2020 r. w Katowicach, na lodowisku Jantor, rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorek U 18 w hokeju na lodzie (Dywizja I – Grupa B).

Katowice 2020 – stolica ...światowego hokeja !

Już za dwa tygodnie – 2 stycznia 2020 r. w Katowicach, na lodowisku Jantor, rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorek U 18 w hokeju na lodzie (Dywizja I – Grupa B). Oprócz gospodyń – reprezentacji Polski, kibice będą mogli zobaczyć w akcji reprezentacje: Austrii, Chin, Korei Południowej, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Awans do grupy A uzyska zwycięzca rywalizacji, którego poznamy 8 stycznia przyszłego roku, gdy mistrzostwa dobiegną końca.

Będzie to pierwsza z trzech imprez hokejowych rangi mistrzostw świata, które odbędą się w stolicy Górnego Śląska w pierwszej połowie 2020 roku !

Katowice to miasto, na którego władze zawsze można liczyć. Nie inaczej jest teraz. Wsparcie samorządu miasta jest nieocenione. Wszystkie imprezy, które wspólnie organizowaliśmy, zawsze się udawały i jestem przekonany, że tak będzie i teraz – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina podczas środowej (18.12.2019 r.) konferencji prasowej w Katowicach, poświęconej właśnie zbliżającemu się czempionatowi juniorek. - Mamy stopniowanie napięcia, bo w styczniu zaczynamy mistrzostwami Dywizji 1B juniorek, potem – na przełomie marca i kwietnia – będzie turniej seniorek, a na koniec – na przełomie kwietnia i maja – mistrzostwa seniorów. Liczymy na wysoki poziom sportowy wszystkich zawodów i na to, że nasze drużyny będą walczyły o awans. Warto zaznaczyć, że pozyskanie tych trzech imprez wymagało dużych zabiegów dyplomatycznych. Cieszymy się, że dzięki m.in. Marcie Zawadzkiej, udało się te turnieje ściągnąć do Katowic – cieszył się sternik PZHL.

Obecny na konferencji przedstawiciel partnera mistrzostw - Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun przypomniał, że stolica Górnego Śląska ma bogate hokejowe tradycje i jest związana z wieloma sukcesami w naszej dyscyplinie. - My od 2015 roku nieprzerwanie wspieramy organizację wydarzeń hokejowych w naszym mieście. Jednym z celów jest  zapewnienie emocji sportowych na najwyższym poziomie, chodzi też o promocję hokeja. To piękna, niezwykle dynamiczna dyscyplina sportu – stwierdził. Zaznaczył również, że kobiecy hokej szybko się rozwija.

- Warto pokazać młodym ludziom takie zmagania. To zawsze zachęca do podjęcia treningów. Zależy nam, by zaszczepić pasję do hokeja nie tylko przez pryzmat historycznych sukcesów. Zapraszamy wszystkich na styczniowe mecze. Kobiecy hokej świetnie się rozwija. To elegancki, ale twardy, pełen wielkiego zaangażowania zawodniczek, sport – dodał wiceprezydent.

Zdaniem wiceprezes PZHL Marty Zawadzkiej nasza kadra w trakcie trwających od lipca przygotowań wykonała solidną pracę. - W zeszłym roku juniorki zajęły czwarte miejsce w MŚ, teraz apetyt na pewno wzrósł. Rozegraliśmy sporo sparingów. Mamy bardzo młody zespół, rok wcześniej byliśmy najmłodszą ekipą mistrzostw, praktycznie skład został ten sam. Dziewczyny są w bojowych nastrojach, pokonały ostatnio grające w elicie Słowaczki" – powiedziała Zawadzka, zasiadająca też w zarządzie IIHF. Zaznaczyła, że przygotowania organizacyjne do rozpoczynających się w Katowicach – Janowie 2 stycznia MŚ juniorek są zapięte na ostatni guzik. Wyjaśniła także, że termin zawodów jest spowodowany Młodzieżowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które 9 stycznia wystartują w Lozannie i uczestniczki MŚ muszą na nie zdążyć.

Nasza kadra rozpocznie ostatnie zgrupowanie w Katowicach tuż po świętach, a już 28 grudnia w Katowicach pojawią się Norweżki. Marta Zawadzka podkreśliła, że przyznanie PZHL - po raz pierwszy w historii – trzech MŚ w jednym roku wynika z dobrego postrzegania polskiej federacji jako sprawnego organizatora. Warto również podkreślić, że wstęp na mecze styczniowe mistrzostwa kobiet jest bezpłatny i uczestnicy konferencji gorąco zachęcali kibiców do wsparcia naszych młodych hokeistek gorącym dopingiem.

Biało-Czerwone rozpoczną udział w czempionacie meczem z reprezentacją Norwegii. Spotkanie odbędzie się 2 stycznia o godz. 20.

 

Terminarz mistrzostw:

2.01.2020 r. (czwartek):

13.00   Chiny - Wielka Brytania

16.30   Korea Południowa – Austria

20.00   Polska – Norwegia

 

3.01.2020 r. (piątek):

13.00   Wielka Brytania – Korea Południowa

16.30   Norwegia – Chiny 

20.00   Austria – Polska

 

5.01.2020 r. (niedziela):

13.00   Austria – Chiny

16.30   Norwegia – Wielka Brytania

20.00   Korea Południowa – Polska

 

7.01.2020 r. (wtorek):

13.00   Norwegia – Korea Południowa

16.30   Wielka Brytania – Austria

20.00   Polska – Chiny

 

8.01.2020 r. (środa):

13.00   Austria – Norwegia

16.30   Chiny – Korea Południowa

20.00   Wielka Brytania – Polska

 

(PZHL)

 


sprawdź także

Eduakcja
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice