Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aleja Gwiazd Siatkówki

Aleja Gwiazd Siatkówki


Aleja Gwiazd Siatkówki w Katowicach przy Al. Korfantego została uroczyście otwarta w maju 2017r. i upamiętnia wybitne postaci siatkarskiego świata. Wyróżnia ją unikalna, pamiątkowa ławeczka na której znajduje się replika Pucharu Mistrzostw Świata z 2014r., zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski.  W trakcie pierwszej edycji tablice z odciskami swoich dłoni, odsłonili:  Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Michał Kubiak, Łukasz Kadziewicz, Paweł Zatorski. 

swiderski.jpg

W 2018 uhonorowani zostali na tablicach: trener Stephane Antiga, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Mateusz Mika. 

W edycji 2019, katowicka galeria sław wzbogaciła się o tablicę: Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Bartosza Kurka, Piotra Gacka, Vitala Heynena, komentatorskiego duetu - Wojciecha Drzyzgi i Tomasza Swędrowskiego.

W roku 2020 z powodu pandemii Aleja Gwiazd Siatkówki nie odbyła się.

W 2021 to rok, gdzie w ramach Mistrzostw Europy w Siatkówce odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic, na których pojawili się: Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły,  Michał Winiarski, Sebastian Świderski,  Waldemar Wspaniały,  Jacek Kasprzyk. A dodatkowo odsłonięto tablicę z okazji 50-lecia katowickiego Spodka.

W 2022 w ramach organizowanych Mistrzostw Świata w Siatkówce odsłonięto tablice: - Damiana Schulza,  Artura Szalpuka,  Krzysztofa Ignaczaka,  Wilfredo Leona, Roberta Prygla.

W 2023 tablice otrzymali: Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Paweł Papke. Swoją tabliczkę z logotypem odsłonił także wieloletni sponsor reprezentacji Polski – Operator sieci Plus.

Aleja Gwiazd Siatkówki 2024 zaplanowana jest na 15 maja, kiedy swoje tablice odsłonią: Aleksandra Jagieło, Magdalena Śliwa, Jakub Jarosz i Marcin Janusz. Dodatkowo pojawią się dwie tablice upamiętniające ważne wydarzenia – Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku oraz Mistrzostwa Świata w 1974 roku.

ag.jpg

Katowice nazywane są „Świątynią Polskiej Siatkówki". Nie było więc lepszej lokalizacji dla Alei Gwiazd, która jest dla kibiców tej dyscypliny obowiązkowym punktem na turystycznej mapie naszego Miasta i wyjątkowym miejscem, przyciągającym licznych spacerowiczów. ​

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice