Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aleja Gwiazd Siatkówki

Aleja Gwiazd Siatkówki

Aleja Gwiazd Siatkówki w Katowicach przy Al. Korfantego została uroczyście otwarta w maju 2017r. i upamiętnia wybitne postaci siatkarskiego świata. Wyróżnia ją unikalna, pamiątkowa ławeczka na której znajduje się replika Pucharu Mistrzostw Świata z 2014r., zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski.  W trakcie pierwszej edycji tablice z odciskami swoich dłoni, odsłonili:  Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Michał Kubiak, Łukasz Kadziewicz, Paweł Zatorski. 

swiderski.jpg

W 2018 uhonorowani zostali na tablicach: trener Stephane Antiga, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Mateusz Mika. 

W edycji 2019, katowicka galeria sław wzbogaciła się o tablicę: Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Bartosza Kurka, Piotra Gacka, Vitala Heynena, komentatorskiego duetu - Wojciecha Drzyzgi i Tomasza Swędrowskiego.

W roku 2020 z powodu pandemii Aleja Gwiazd Siatkówki nie odbyła się.

W 2021 to rok, gdzie w ramach Mistrzostw Europy w Siatkówce odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic, na których pojawili się: Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły,  Michał Winiarski, Sebastian Świderski,  Waldemar Wspaniały,  Jacek Kasprzyk. A dodatkowo odsłonięto tablicę z okazji 50-lecia katowickiego Spodka.

W 2022 w ramach organizowanych Mistrzostw Świata w Siatkówce odsłonięto tablice: - Damiana Schulza,  Artura Szalpuka,  Krzysztofa Ignaczaka,  Wilfredo Leona, Roberta Prygla.

ag.jpg

Katowice nazywane są „Świątynią Polskiej Siatkówki". Nie było więc lepszej lokalizacji dla Alei Gwiazd, która jest dla kibiców tej dyscypliny obowiązkowym punktem na turystycznej mapie naszego Miasta i wyjątkowym miejscem, przyciągającym licznych spacerowiczów. ​

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice