Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności

Aktualności


Miejski Dom Kultury „Koszutka"

ul. Grażyńskiego 47

8 września godz. 17.00 Salon Artystyczny

Drugiego takiego nie będzie...

Spotkanie z Piotrem Pieczką – synem Franciszka Pieczki, którego popiersie zostanie odsłonięte w tegorocznej edycji Galerii Artystycznej na Placu Grunwaldzkim. W jego trakcie na pewno będzie dużo okazji do wspomnień najpiękniejszych ról aktora, a także poruszenia wielu innych tematów pozascenicznych.

Spotkanie prowadzi red. Maciej Szczawiński.

 Salon Artystyczny.png

 

Miejski Dom Kultury "Ligota"

ul. Franciszkańska 33   

 

Kino familijne – „SpongeBob Kanciastoporty”

9 września, godz. 17.00 atrakcje, 19.30 projekcja filmu, teren przy MDK „Ligota” (Franciszkańska 33)

Serdecznie zapraszamy na film – tym razem widzimy się przy MDK i czeka nas przezabawne spotkanie ze SpongeBobem Kanciastoportym! Oprócz seansu będzie jeszcze wiele innych atrakcji – m.in. warsztaty malowania kamieni i pokaz popularnonaukowy o powietrzu Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Odwiedzi nas też Klaun Keri, będą dmuchańce i inne niespodzianki! Projekt „Wszystko gra! – Aktywuj się w Ligocie razem z Letnim Kinem Plenerowym” jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

 

      Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na wystawę ilustracji dla dzieci Justyny Stefańczyk Inne światy.
Wernisaż odbędzie się w piątek 21 lipca 2023 o godz.18.00 w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25,
a ekspozycja potrwa do 22 sierpnia.

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Grafiki w Katowicach, stypendystka programu Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii na kierunku ilustracja, dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w 2000 roku. Wiele lat pracowała jako nauczycielka w średnich i wyższych szkołach artystycznych. W 2018 obroniła doktorat w dyscyplinie sztuki piękne w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2017 jest związana z kierunkiem Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej w Cieszynie, gdzie obecnie pełni funkcję dyrektora kierunku.
Zajmuje się tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. Jej prace utrzymane są w lekkim tonie, z dużą dawką humoru, nie stronią jednak od tematów trudnych związanych m.in. z ekologią czy wolnością. W 2018 Justyna Stefańczyk założyła wydawnictwo Dzika Małpa, które propaguje ideę książek obrazkowych. Aktualnie pracuje nad interaktywnymi wersjami picturebooków w formie aplikacji. Interesuje się również ilustrowaniem poezji oraz książek naukowych. Stworzyła serie wydawnicze dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz dla Wydawnictwa Pasaże. Ponadto zajmuje się plakatem, typografią, animacją oraz grafiką artystyczną, w szczególności linorytem barwnym.
Bierze udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych. Zdobyła Srebrny Medal na I Ecuador Poster Bienal (2016) oraz znalazła się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival w Ukrainie (2016, 2018, 2021).
W wydawnictwie Dzika Małpa opublikowała książki: Co robią zwierzaki?, Buldog Odo, Eco song, Mały Robaczek i Wolniaczek, Mały Robaczek i Chaosik, Zasada zachowania energii.


justyna plakat kopia.jpgAkcji „Lato w mieście 2023”.
 

Miejskie Instytucje Kultury w Katowicach zapraszają na szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Lato w mieście 2023”.

szczegóły w załączniku:                                                           

           


                                                    

                                                         

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice