17 marca 2017
Katowice pokazały się na MIPIM 2017
W dniach 14 - 17 marca 2017 r. przedstawiciele Miasta Katowice uczestniczyli w jednych z największych na świecie targach inwestycji i nieruchomości - Targach MIPIM w Cannes.

Promocja Katowic na targach MIPIM w Cannes

W dniach 14 - 17 marca 2017 r. przedstawiciele Miasta Katowice uczestniczyli w jednych z największych na świecie targach inwestycji i nieruchomości - Targach MIPIM w Cannes. To doskonałe miejsce do przeprowadzenia strategicznych rozmów z potencjalnymi inwestorami oraz nawiązania nowych kontaktów. Wydarzenie w jednym miejscu i czasie gromadzi najważniejszych przedstawicieli z rynku nieruchomości i inwestycji, instytucje finansowe oraz liderów politycznych.

Podczas kilku dni intensywnych spotkań z inwestorami zaprezentowano oferty inwestycyjne oraz przedstawiono strategiczne projekty Miasta Katowice. Inwestorzy, którzy uczestniczyli w spotkaniach to głównie deweloperzy biurowi, hotelowi, handlowi oraz mieszkaniowi, sieci hotelowe, fundusze inwestycyjne, instytucje bankowe oraz instytucje doradcze, takie jak między innymi.: Magnusson, ILD, BlueB Properties, Ghelamco, Skanska, ECHO Investment S.A., Warimpex Polska Sp. z o.o., UBM Polska Sp. z o.o., PURO Hotels, ORPEA, MEDI system, Vastint, Eiffage, IMMOCHAN, CTP, ENGIE, BNP Paribas Real Estate, P3 LOGISTIC PARKS, VINCI IMMOBILIER, JSK Architekci, Christie&Co., Interparking, CNIM, SEGRO, AXI IMMO Group Sp. z o.o., ECE.

To między innymi do nich skierowana była oferta terenów inwestycyjnych Miasta Katowice, przeznaczonych pod działalność hotelową, biurową i komercyjną, a także pod zabudowę mieszkaniową. Ponadto w ofercie Miasta znalazły się również tereny na działalność przemysłową, produkcyjną i magazynową.

Targi w Cannes dają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania potencjału inwestycyjnego Katowic szerokiemu gronu decydentów na międzynarodowym rynku nieruchomości, a także nawiązania ważnych kontaktów biznesowych" – powiedział Wiceprezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula.

 W dniu 14-go marca, podczas gali zorganizowanej przez fDi Magazine, anglojęzyczny dwumiesięcznik z grupy Financial Times, specjalizujący się w problematyce zagranicznych inwestycji bezpośrednich, wiceprezydent Sobula odebrał wyróżnienie dla Miasta Katowice za zajęcie 2. miejsca wśród polskich miast, w kategorii realizacja strategii przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich.

Wiceprezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula wziął udział w dyskusji na temat: „Co czyni miasto atrakcyjnym dziś i jutro", która odbyła się podczas konferencji – Mayors and Political Leaders' Think Tank, w której uczestniczyli prezydenci i burmistrzowie  europejskich miast. Atrakcyjność miasta była rozpatrywana pod różnymi względami, zarówno z punktu widzenia mieszkańców, turystów, jak i potencjalnych inwestorów. Podczas dyskusji Wiceprezydent Sobula wskazał główne czynniki atrakcyjności Miasta Katowice i potencjału regionu w kontekście szansy jaką daje ustawa metropolitalna.

Katowice@mipim2017- (Poland Your Place to Invest).jpg 

Katowice@mipim2017 (8).jpg

Katowice@mipim2017_ (Poland Your Place to Invest).jpg