Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Wyzwanie: parkowanie!

Wyzwanie: parkowanie!

baner akcji, zielony rozjeżdżony trawnik, logo miasta, hasło wyzwanie parkowanie

Mandaty, blokady na koła, a w skrajnych przypadkach nawet odholowanie samochodu. Żadna osoba parkująca w sposób nieprawidłowy lub nielegalny w Katowicach nie może liczyć na taryfę ulgową. Akcja „Wyzwanie – parkowanie", która wystartowała w 2021 r. okazała się strzałem w dziesiątkę. Przyniosła nie tylko poprawę zachowania kierowców, ale też świadomość, że wciąż jest wiele do zrobienia.

W ciągu pierwszego roku akcji strażnicy miejscy ujawnili 18 317 wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji. Najwięcej z nich, ponad 8 tysięcy, polegało na niezastosowaniu się do znaków zakazu zatrzymywania i postoju. Niemal równie liczną grupę stanowili kierowcy, którzy parkowali na ścieżkach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych czy podjazdach do bram. Ponad 2,4 tysiąca kierowców, parkując, spowodowało zniszczenie zieleni publicznej. 38 pojazdów zostało usuniętych na koszt właściciela.

Mapowanie miejsc rozjeżdżanych

Mieszkańcy wciąż mają możliwość oznaczania na specjalnej mapie miejsc, w których problemy z nieprawidłowym parkowaniem występują najczęściej. Do zgłoszeń można dołączać fotografie z „miszczami parkowania". Mapa dostępna jest na stronie wyzwanieparkowanie.katowice.eu. Tylko w rejonie śródmieścia Katowic zgłoszonych zostało dotychczas około tysiąca lokalizacji, w których kierowcy nie parkują prawidłowo. To dodatkowe narzędzie dla strażników miejskich, którzy pod szczególną obserwację biorą wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem mapy miejsca. 

Nie wiesz gdzie legalnie zaparkować?

Zapraszamy na bezpłatne parkingi przy katowickich centrach przesiadkowych - więcej informacji znajdziesz TUTAJ oraz do wyznaczonych stref płatnego parkowania w mieście - więcej informacji na stronach Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach TUTAJ.Zobacz konsekwencje nieprawidłowego parkowania

  


 


 


 


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice