Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Wyzwanie: parkowanie!

Wyzwanie: parkowanie!

baner akcji, zielony rozjeżdżony trawnik, logo miasta, hasło wyzwanie parkowanie

Katowice ruszają do walki o prawidłowe parkowanie w mieście. W ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!", przy wsparciu Straży Miejskiej, prowadzone będą działania edukacyjne, interwencyjne oraz rewitalizacyjne – w pierwszej kolejności na terenie Śródmieścia i Koszutki. Kierowcy, którzy parkują niezgodnie z przepisami, w pierwszej fazie akcji będą głównie pouczani, a później muszą liczyć się z mandatami i blokadami na kołach.

Akcja składa się z 3 etapów:

  • edukowania
  • karania opornych
  • punktowej rewitalizacji 22 rozjeżdżonych zieleńców


graficznie przedstawiony harmonogram akcji, opisany poniżej w treści artykułu

Akcja edukacyjna

Na start kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach lub blokujący ruch mogą liczyć na taryfę ulgową – otrzymają ulotkę informacyjną przypominającą mandat lub upomnienie. Akcja rozpoczyna się 28 kwietnia od dzielnic Śródmieście i Koszutka. Na tym obszarze od 10 maja nie będzie już przymykania oka - na opornych parkujących czekają mandaty oraz blokady na koła. Po 10 maja akcja edukacyjna przeniesie się także na pozostałe dzielnice.

Równolegle do działań w terenie prowadzona będzie kampania edukacyjna dla mieszkańców. Na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych pojawią się krótkie spoty, pokazujące konsekwencje nielegalnego lub nieprawidłowego parkowania.


ulotka akcji, 1 strona, stylizacja na mandat karny, Uwaga kierowco, zaparkowałeś w miejscu niedozwolonymulotka akcji, strona 2, w treści opisany cel akcji oraz konsekwencje nielegalnego parkowania


Zobacz konsekwencje nieprawidłowego parkowania

  


 


 


 


Zielone? Nie parkuję!

"Zielone? Nie parkuję!" to akcja, w której mieszkańcy mogą zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Następnie w każdej z 22 dzielnic Zakład Zieleni Miejskiej, przy współpracy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, zrewitalizują punktowo po jednym wybranym miejscu, w taki sposób, by utrudnić wjazd samochodów.

Akcja obejmuje:

  • zgłaszanie miejsc zdegradowanych przez parkujące auta do renowacji na terenie Katowic

  • wybranie spośród zgłoszeń miejsc do objęcia działaniami

  • organizację 22 akcji renowacji skwerów, trawników, miejsc rozjeżdżonych przez pojazdy nielegalnie parkujące na zieleńcach


Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: konsultacje@katowice.eu w terminie od 28 kwietnia do 31 maja 2021 r. Każde zgłoszenie powinno zawierać opis terenu, który pozwoli na jego dokładną identyfikację.

Przed zgłoszeniem zapoznaj się z regulaminem akcji - dostępnym TUTAJ


Mapowanie miejsc rozjeżdżanych

Od 4 maja mieszkańcy będą mieli również możliwość zgłoszenia miejsc, w których problemy z nieprawidłowym parkowaniem występują najczęściej oraz dołączenia do nich fotografii z "miszczami parkowania". Dla działania zostanie uruchomiona specjalna mapa, dostępna pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu

Autorzy zdjęć przedstawiających najbardziej jaskrawe i "oryginalne" przykłady "miszczów parkowania" zostaną nagrodzeni gadżetami miejskimi.


Nie wiesz gdzie legalnie zaparkować?

Zapraszamy na bezpłatne parkingi przy katowickich centrach przesiadkowych - więcej informacji znajdziesz TUTAJ oraz do wyznaczonych stref płatnego parkowania w mieście - więcej informacji na stronach Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach TUTAJ.


sprawdź także

Eduakcja
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice