Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Sklep socjalny

Sklep socjalny

Czym jest Sklep Socjalny?

Sklep Socjalny to miejsce, w którym za okazaniem specjalnego skierowania będzie można zakupić pełnowartościowe produkty w cenach poniżej ich wartości rynkowej. Powstanie Sklepu Socjalnego jest wyjściem naprzeciw osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczającym stałych lub tymczasowych trudności finansowych i życiowych, pojawiających się w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich, jak np. nagła utrata pracy.


Co będę mógł kupić w Sklepie Socjalnym?

W Sklepie Socjalnym dostępne będą pełnowartościowe artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej. Produkty te będą dostępne w cenie niższej niż ich wartość rynkowa.

Gdzie znajduje się Sklep Socjalny?

Sklep Socjalny znajduje się pod adresem ul. Tysiąclecia 82 w Katowicach.

Kiedy można zrobić zakupy w Sklepie Socjalnym?

Sklep jest czynny:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 09:00 do 15:00
  • środa w godzinach od 09:00 do 18:00

w sklepie obowiązują godziny dla seniorów 10:00 - 12:00.

W co drugą sobotę miesiąca poczynając od dnia 16.01.2021 sklep będzie czynny w godzinach od 09:00 do 15:00.

Jakie muszę spełnić kryteria żeby robić zakupy w Sklepie Socjalnym?

Z zakupów w Sklepie Socjalnym będą mogły skorzystać zarówno osoby korzystające już z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również osoby i rodziny nie korzystające jak dotąd z pomocy MOPS, których dochód nie przekracza 250% kryterium dochodowego, tj.:

  • 1 752,50 zł  w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 320,00 zł  w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

Wzór oświadczenia o dochodach.pdf

Jak mogę skorzystać z możliwości robienia zakupów w Sklepie Socjalnym?

Żeby skorzystać z oferty Sklepu Socjalnego, należy otrzymać z MOPS-u specjalne skierowanie. Aby je otrzymać, należy się skontaktować telefonicznie z właściwym dla adresu zamieszkania Terenowym Punktem Pomocy Społecznej.

Osobę uprawnioną do korzystania z zakupów w Sklepie Socjalnym obowiązywać będzie limit wizyt w sklepie w trakcie tygodnia, a także limit kwoty, którą będzie można jednorazowo wydać w sklepie podczas zakupów (limity wizyt w sklepie oraz kwota zakupów na osobę ustalana będzie przez Fundację Wolne Miejsce, która zajmuje się prowadzeniem Sklepu Socjalnego).

Jestem Seniorem. Jak mogę skorzystać z oferty Sklepu Socjalnego?

Dla Seniorów przygotowaliśmy dodatkowe udogodnienie. Wystarczy zadzwonić na numer Srebrnego Telefonu (32) 251 69 00 lub na ogólnopolską infolinię Wspieraj Seniora – (22) 505 11 11 lub napisać na adres: senior@mops.katowice.pl, a Fundacja Wolne Miejsce przygotuje i bezpłatnie dowiezie zakupy ze Sklepu Socjalnego wprost do miejsca zamieszkania Seniora. Koszt zakupionych produktów i artykułów pokrywa Senior. Zakupów będzie można też dokonywać za pośrednictwem bliskich lub osobiście.

Kto prowadzi Sklep Socjalny?

Sklep Socjalny będzie prowadzony przez Fundację Wolne Miejsce, w ramach zadania, które jest współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice