Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Kibicuję Fair Play

Kibicuję Fair Play


Działania zrealizowane w ramach programu w 2011 r.

Pierwsza edycja Programu „Kibicuję Fair Play" odbyła się w roku szkolnym 2010/2011.

W ramach Programu na przełomie kwietnia/czerwca 2011 r. przeprowadzono konkursy dla dzieci i młodzieży m.in. konkurs plastyczny „Mój bezpieczny stadion" i konkurs na najlepszą szkolną drużynę kibiców. Oba konkursy skierowane były do uczniów klas VI szkół podstawowych i I gimnazjalnych. Formuła konkursu plastycznego odnosiła się do zagadnień związanych z bezpieczeństwem na stadionie. Zależało nam na tym, by dzieci rozwijały zainteresowania sportowe i plastyczne, by odnajdywały związki kultury ze sportem, zasady fair play - by potrafiły się „bezpiecznie bawić". Zgłoszono 41 indywidualnych prac plastycznych z 14 szkół.

aaa.JPG

W roku szkolnym 2011/2012 planowany jest konkurs graffiti „Kibice malują Katowice". Najlepsze wyłonione prace konkursowe zostaną przeniesione na wybrane miejsca w Katowicach (np. ściany, garaże itp.).

Miejska Liga Szkolna Kolejną fazą realizacji programu była Liga szkolna. Do udziału w rywalizacji sportowej i kibicowania zgłosiło się 38 katowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rozgrywki podzielono na 8 grup eliminacyjnych, z których do finału przechodziła1 drużyna piłkarska i drużyna kibiców. Ogółem w Miejskiej Lidze Szkolnej i konkursie na najlepszą drużynę kibiców w grupach eliminacyjnych wzięło udział ok. 1200 dzieci.

1 czerwca 2011 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej 1 odbył się finał Ligi szkolnej a także finał konkursu na najlepszą drużynę kibiców.

Impreza wzbogacona była o pokazy sztuk walki zaprezentowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, pokazy sprzętu wyposażenia Komendy Miejskiej Policji, spotkanie z zawodnikami GKS Katowice, zwiedzanie studia monitoringu znajdującego się na obiekcie oraz wystawy nagrodzonych prac plastycznych. W imprezie uczestniczyło ok. 450 osób.

ssss.JPG

Szkolenie Kibicuję Fair Play - czyli jak bezpiecznie kibicować?

Szkolenie zorganizowane dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców klas, wychowawców świetlic środowiskowych i środowiskowych klubów młodzieżowych oraz służb mundurowych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.
W 5 grupach szkoleniowych przeszkolone zostały 83 osoby.

SPOTKANIA FUNKCJONARIUSZY KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ W KATOWICACH Z RODZICAMI
W ramach Programu katowiccy policjanci i strażnicy miejscy realizowali cykl spotkań szkoleniowych ukierunkowanych na edukację rodziców młodzieży w aspekcie przeciwdziałania tworzenia się i wstępowania do subkultury pseudokibiców oraz ewentualnego funkcjonowania w takiej grupie. Podczas zebrań omawiano m.in. zagadnienia:
- psychospołeczne mechanizmy tworzenia się agresywnych grup kibiców;
- przyczyny wstępowania dzieci i młodzieży do subkultur;
- podział i charakterystyka wybranych grup kibiców;
- odpowiedzialność prawna nieletnich.
Każde ze spotkań poprowadzone było z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, której podstawę stanowiły materiały policyjne.

 

KONTAKT: Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Katowice - tel. 32 / 757 46 19


Rozpowszechnianie i wykorzystywanie danych i informacji zawartych na stronie możliwe jest wyłącznie z podaniem adresu strony jako źródła informacji.

 

Pliki do pobrania:

Wyniki Konkursów.doc

SCENARIUSZE ZAJĘĆ.doc

regulamin-ligii-i-kibicow.doc

Opinie i sprawozdania.pdf

Ankieta dla uczniów.doc


 


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice