Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Kibicuję Fair Play

Kibicuję Fair Play


Działania zrealizowane w ramach programu w 2011 r.

Pierwsza edycja Programu „Kibicuję Fair Play" odbyła się w roku szkolnym 2010/2011.

W ramach Programu na przełomie kwietnia/czerwca 2011 r. przeprowadzono konkursy dla dzieci i młodzieży m.in. konkurs plastyczny „Mój bezpieczny stadion" i konkurs na najlepszą szkolną drużynę kibiców. Oba konkursy skierowane były do uczniów klas VI szkół podstawowych i I gimnazjalnych. Formuła konkursu plastycznego odnosiła się do zagadnień związanych z bezpieczeństwem na stadionie. Zależało nam na tym, by dzieci rozwijały zainteresowania sportowe i plastyczne, by odnajdywały związki kultury ze sportem, zasady fair play - by potrafiły się „bezpiecznie bawić". Zgłoszono 41 indywidualnych prac plastycznych z 14 szkół.

aaa.JPG

W roku szkolnym 2011/2012 planowany jest konkurs graffiti „Kibice malują Katowice". Najlepsze wyłonione prace konkursowe zostaną przeniesione na wybrane miejsca w Katowicach (np. ściany, garaże itp.).

Miejska Liga Szkolna Kolejną fazą realizacji programu była Liga szkolna. Do udziału w rywalizacji sportowej i kibicowania zgłosiło się 38 katowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rozgrywki podzielono na 8 grup eliminacyjnych, z których do finału przechodziła1 drużyna piłkarska i drużyna kibiców. Ogółem w Miejskiej Lidze Szkolnej i konkursie na najlepszą drużynę kibiców w grupach eliminacyjnych wzięło udział ok. 1200 dzieci.

1 czerwca 2011 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej 1 odbył się finał Ligi szkolnej a także finał konkursu na najlepszą drużynę kibiców.

Impreza wzbogacona była o pokazy sztuk walki zaprezentowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, pokazy sprzętu wyposażenia Komendy Miejskiej Policji, spotkanie z zawodnikami GKS Katowice, zwiedzanie studia monitoringu znajdującego się na obiekcie oraz wystawy nagrodzonych prac plastycznych. W imprezie uczestniczyło ok. 450 osób.

ssss.JPG

Szkolenie Kibicuję Fair Play - czyli jak bezpiecznie kibicować?

Szkolenie zorganizowane dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców klas, wychowawców świetlic środowiskowych i środowiskowych klubów młodzieżowych oraz służb mundurowych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.
W 5 grupach szkoleniowych przeszkolone zostały 83 osoby.

SPOTKANIA FUNKCJONARIUSZY KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ W KATOWICACH Z RODZICAMI
W ramach Programu katowiccy policjanci i strażnicy miejscy realizowali cykl spotkań szkoleniowych ukierunkowanych na edukację rodziców młodzieży w aspekcie przeciwdziałania tworzenia się i wstępowania do subkultury pseudokibiców oraz ewentualnego funkcjonowania w takiej grupie. Podczas zebrań omawiano m.in. zagadnienia:
- psychospołeczne mechanizmy tworzenia się agresywnych grup kibiców;
- przyczyny wstępowania dzieci i młodzieży do subkultur;
- podział i charakterystyka wybranych grup kibiców;
- odpowiedzialność prawna nieletnich.
Każde ze spotkań poprowadzone było z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, której podstawę stanowiły materiały policyjne.

 

KONTAKT: Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Katowice - tel. 32 / 757 46 19


Rozpowszechnianie i wykorzystywanie danych i informacji zawartych na stronie możliwe jest wyłącznie z podaniem adresu strony jako źródła informacji.

 

Pliki do pobrania:

Wyniki Konkursów.doc

SCENARIUSZE ZAJĘĆ.doc

regulamin-ligii-i-kibicow.doc

Opinie i sprawozdania.pdf

Ankieta dla uczniów.doc


 


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice