Wybory do Rady Jednostki Pomocniczej miasta Katowice nr 1 Śródmieście


W Jednostce Pomocniczej nr 1 Śródmieście 24 listopada 2019 r. wybierana będzie 21- osobowa Rada. Poniżej umieszczono listę kandydatów na radnych w wyborach - pełna treść obwieszczenia Okręgowej Komisji Wyborczej dostępna jest TUTAJ

 

​NAZWISKO
IMIĘ ​WIEK​ZAWÓD​
POPARCIE​
​BORKOWSKA
​ANNA
​55
​przedsiębiorca
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​BORKOWSKA-POPENDA
​LIDIA
​67
​rencistka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​BROCKA
​IZABELA
​54
​pedagog
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​BROCKI
​LESZEK
​55
​właściciel firmy
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​BRONIEK-ZIÓŁEK
​MAŁGORZATA
​49
​ekonomista
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​CHRIST
​ALICJA
​30
​nauczyciel
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​CZAJKOWSKI
​ANDRZEJ
​65
​inżynier elektryk
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​DRAPA
​MAURYCY
​21
​student
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​DWOJNY
​ADRIAN
​25
​lekarz
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​FIGAS
​ANDRZEJ
​49
​geodeta
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​FRANCZYK
​MAŁGORZATA
​49
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​GOROL
​JANUSZ
​35
​hr business partner
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​GRODZKA-ŁOPUSZYŃSKA
​ELŻBIETA
​46
​muzyk
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​GWIAŹDZIŃSKA
​KRYSTYNA
​72
​emeryt
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​HANDERMANDER-LEWICKA
​MAŁGORZATA
​54
​artysta plastyk
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​JAGLIŃSKA
​ANGELIKA
​32
​projektant/pedagog
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​JANKOWSKA
​MAGDALENA
​37
​zarządca, pośr. nieruchomości
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​JOCHYMCZYK
​MAREK
​34
​architekt
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​KANCLERZ
​ILONA
​50
​przedsiębiorca
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​KLUSKA
​ARNIKA
​33
​urzędniczka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​KOLAWA
​JAGA
​49
​dziennikarka
​grupa wyborców z terenu Jednostki, katowickie koło Partii Zieloni
​KOWALSKA
​ANNA
​20
​studentka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​KUCZYŃSKI
​TOMASZ
​50
​dziennikarz
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​KUSIAK
​BŁAŻEJ
​42
​ekonomista
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​LASEK
​ADAM
​39
​nauczyciel chemii
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​LEWICKA
​BARBARA
​56
​ekonomistka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​LISTWAN
​MAŁGORZATA
​61
​chemik
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​LUBELSKI
​KAMIL
​33
​prawnik
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​MAC
​MACIEJ
​63
​zarządca nieruchomości
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​MACHAJ
​LIDIA
​59
​dziennikarka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​MARSZOŁEK
​JAKUB
​18
​student
​grupa wyborców z terenu Jednostki, Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach, Kolizjach Drogowych i Na Skutek Błędów Lekarskich „WOKANDA”
​MATYSZCZAK
​MAREK
​39
​przedstawiciel handlowy
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​MIKOS
​KRZYSZTOF
​60
​dziennikarz
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​MRUGACZ
​DANUTA
​71
​emeryt
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​NOCOŃ
​ANTONI
​71
​emeryt
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​OCHWAT
​MICHAŁ
​40
​prac. badawczo-nauk.
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​OKRASKA
​MIROSŁAW
​59
​trener siatkówki
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PALION
​RAFAŁ
​35
​radca prawny
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PIETRZYK
​SŁAWOMIR
​52
​dział. gospodarcza
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PISZCZELOK
​ADAM
​34
​grafik
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PODLESKI
​WOJCIECH
​72
​architekt
​grupa wyborców z terenu Jednostki, Śląska Okręgowa Izba Architektów RP, Spółdzielnia Mieszk. „Górnik” w Katowicach
​POLNIK
​PAWEŁ
​41
​psychoterapeuta
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PRYSZCZ
​BARBARA
​45
​ekonomistka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PRZYBYŁA
​STEFANIA
​82
​mgr ekonomii
​grupa wyborców z terenu Jednostki, Śląskie Centrum Edukacji i Rehabilitacji Arteria
​PUDO
​BARTOSZ
​30
​prawnik
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​PUŁKA
​MIROSŁAW
​29
​kierownik restauracji
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​RAŁ
​RAJMUND
​74
​emeryt
​grupa wyborców z terenu Jednostki, Prawo i  Sprawiedliwość Zarząd Powiatowy w Katowicach, Akcja Katolicka Archidiecezji Katowickiej
​SITO
​IGOR
​38
​geodeta
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​SKUCZEŃ
​PHILIP
​28
​przedsiębiorca
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​SOKOLNICKI
​MATEUSZ
​34
​programista
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​SUROWIEC
​BOŻENA
​72
​inż. chemii
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​SURY
​KATARZYNA
​56
​lekarz stomatolog
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​SZCZURKOWSKA
​GRAŻYNA
​66
​emerytka, inż. wodno-kan.
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​SZYMICZEK
​KAZIMIERZ
​70
​emeryt
grupa wyborców z terenu Jednostki
Polski Związek Działkowców Okręg Śląski



​WALECZEK
​DOMINIK
​25
​student gosp. turystycznej
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​WIECZOREK
​GRZEGORZ
​38
​prawnik
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​WIECZOREK
​JERZY
​67
​przedsiębiorca
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​WOJDOWSKA
​AGNIESZKA
​49
​księgowa
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​WOLF
​IZABELLA
​57
​ekonomistka
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​WRÓBLEWSKA
​BEATA
​48
​prawnik
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​WRÓBLEWSKI
​JERZY
​55
​ekonomista
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​ZUBEK
​MARIA
​55
​architekt
​grupa wyborców z terenu Jednostki
​ŻĄDŁO
​GRZEGORZ
​38
​dziennikarz
grupa wyborców z terenu Jednostki



Gdzie zagłosować?

Na terenie jednostki pomocniczej będzie można zagłosować w 15 lokalach wyborczych:

III Liceum Ogólnokształcące, przy ul. Mickiewicza nr 11

Połączone w 1 obwód, obwody nr 66/68 dla mieszkańców ulic: Dąbrówki, Gliwickiej nr parzyste od 2 do 26 i nr nieparzyste od 1 do 43, Goeppert-Mayer, Grundmanna, Mickiewicza

nr parzyste od 32 do końca i nr nieparzyste od 21 do końca, pl. Ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945, Opolskiej nr parzyste od 10 do końca i nr nieparzyste od 9 do końca, Sobieskiego, Sokolskiej nr parzyste od 2 do 32 i nr nieparzyste od 1 do 31, Zabrskiej, Chopina, Mickiewicza nr parzyste od 2 do 30 i nr nieparzyste od 1 do 19, Skargi, Słowackiego nr parzyste od 2 do16 i nr nieparzyste od 1 do 25, Stawowej i pl. Synagogi


Szkoła Podstawowa nr 10, przy ul. Sokolskiej nr 23

Obwód nr 67 dla mieszkańców ulic: Chorzowskiej nr parzyste od 2 do 70, al. Korfantego nr parzyste od 2 do 32, pl. Obrońców Katowic, pl. Przyjaciół z Miszkolca, Sokolskiej nr nieparzysty 33 i Wincklera


Szkoła Podstawowa Specjalna nr 7, przy ul. Szkolnej nr 5

Obwód nr 69 dla mieszkańców ulic: Dworcowej, Dyrekcyjnej, Francuskiej nr nieparzyste od 1 do 7, Mariackiej nr parzyste od 2 do 24 i nr nieparzyste od 1 do 27, Mariackiej Tylnej, Mielęckiego, Stanisława, Staromiejskiej, św. Jana i Warszawskiej nr nieparzyste od 1 do 29


VIII Liceum Ogólnokształcące, przy ul. 3 Maja nr 42

Obwód nr 70 dla mieszkańców ulic: 3 Maja, Matejki, Młyńskiej, Opolskiej nr parzyste od 2 do 8 i nr nieparzyste od 1 do 7, Pocztowej, Sądowej, Słowackiego nr parzyste od 18 do końca i nr nieparzyste od 27 do końca, pl. Marii i Lecha Kaczyńskich, Wawelskiej i pl. Wolności


II Liceum Ogólnokształcące, przy ul. Głowackiego nr 6

Połączone w 1 obwód, obwody nr 71/72 dla mieszkańców ulic: Andrzeja, pl. Andrzeja, Batorego, Konopnickiej, Kopernika nr nieparzyste od 1 do końca, Kordeckiego, Kościuszki nr nieparzyste od 1 do 19, Krzywej, Mikołowskiej nr parzyste od 2 do 14, pl. Oddz. Młodzieży Powstańczej, Stalmacha, Styczyńskiego, Głowackiego nr parzyste od 2 do 8, pl. Hlonda, Jordana nr parzyste od 2 do 12b i nr nieparzyste od 1 do 19, Kilińskiego nr parzyste od 28 do 40 i nr nieparzyste od 17 do 19, Kościuszki nr nieparzyste od 43 do 61, Mikołowskiej nr parzysty 40, Poniatowskiego nr parzyste od 2 do końca, Rymera, Skłodowskiej- Curie nr parzyste od 36 do końca i nr nieparzyste od 27 do końca, Strzeleckiej, Zajączka nr parzyste od 2 do 16 i nr nieparzyste od 1 do 17


Pałac Młodzieży w Katowicach, przy ul. Mikołowskiej nr 26

Obwód nr 73 dla mieszkańców ulic: Drzymały, Kilińskiego nr parzyste od 16 do 26 i nr nieparzyste od 5 do 15a, Kopernika nr parzyste od 2 do końca, Kościuszki nr nieparzyste od  21 do 41, Mikołowskiej nr parzyste od 18 do 32, PCK, Skłodowskiej- Curie nr parzyste od 10 do 30 i nr nieparzyste od 15 do 25 oraz Żwirki i Wigury


siedziba Zarządu Transportu Metropolitalnego, przy ul. Barbary nr 21a

Obwód nr 74 dla mieszkańców ulic: Barbary, Dłuskiego, Fliegera, Głowackiego nr parzyste od 10 do końca i nr nieparzyste od 13 do końca, Kilińskiego nr parzyste od 42 do końca i nr nieparzyste od 21 do końca, Kościuszki nr nieparzyste od 63 do 73, Mikołowskiej nr parzyste od 44 do 72c i nr nieparzyste od 45 do 55, Poniatowskiego nr nieparzyste od 1 do końca, Skalnej, Zajączka nr parzyste od 18 do końca i nr nieparzyste od 19 do końca


Dom Pomocy Społecznej „Przystań", przy ul. Adamskiego nr 22

Obwód nr 75 dla mieszkańców ulic: Adamskiego, Gawliny, Kominka, Koszarowej, Kubiny, Lisieckiego i Rochowiaka


Zespół Szkół Ekonomicznych, przy ul. Raciborskiej nr 3

Obwód nr 76 dla mieszkańców ulic:  Kamiennej, Kozielskiej, Mikołowskiej nr nieparzyste od 1 do 43, Nad Osiekiem, Raciborskiej, pl. Rostka i Wilimowskiego

 

Biurowiec przy ul. Wita Stwosza nr 31

Obwód nr 77 dla mieszkańców ulic: Astrów, Bratków, Czempiela, Domina, Fiołków, Kościuszki nr parzyste od 60 do 86, Narcyzów, Różanej, Szeligiewicza, Wita Stwosza nr parzyste od 28 do końca i nr nieparzyste od 19 do końca

           

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, przy ul. Sienkiewicza nr 74

Obwód nr 78 dla mieszkańców ulic:  Francuskiej nr nieparzyste od 49 do 99 i nr parzyste od 30 do 68, Jordana nr parzyste od 14 do końca i nr nieparzyste od 21 do końca, Kościuszki nr parzyste od 40 do 56, Lompy nr parzyste od 10 do końca i nr nieparzyste od 11 do końca, pl. św. Jana Pawła II, pl. Katedralny, Plebiscytowej nr parzyste od 36 do końca i nr nieparzyste od 49 do końca, Podchorążych, Powstańców nr nieparzyste od 1 do 19, Reymonta nr parzyste od 34 do końca, Rybnickiej, Sienkiewicza nr parzyste od 38 do końca i nr nieparzyste od 45 do końca i Wita Stwosza nr nieparzyste od 11 do 17a


Szkoła Podstawowa nr 1, przy ul. Jagiellońskiej nr 18

Połączone w 1 obwód, obwody nr 79/80 dla mieszkańców ulic:  Brata Alberta, Damrota  nr parzyste od 10 do 18 i nr nieparzyste od 11 do 21, Francuskiej nr nieparzyste od 31 do 47, Konckiego, Krasińskiego nr parzyste od 2 do 8 i nr nieparzyste od 1 do 11, Ligonia, Plebiscytowej nr nieparzyste od 1 do 39 i nr parzyste od 2 do 34, Powstańców nr nieparzyste od 21 do 37 i nr parzyste od 2 do 36d, Sienkiewicza nr parzyste od 12 do 36 i nr nieparzyste od 13 do 37, św. Jacka, Prostej, Przemysłowej, Jagiellońskiej, Kochanowskiego, Kościuszki nr parzyste od 2 do 38, Królowej Jadwigi, pl. Miarki, Reymonta nr parzyste od 14 do 30, pl. Sejmu Śląskiego, Wita Stwosza nr nieparzyste od 1 do 9 i nr parzyste od 2 do 6

 

Dom Technika, przy ul. Podgórnej nr 4

Obwód nr 81 dla mieszkańców ulic:  pl. Chrobrego, Dąbrowskiego, Francuskiej nr nieparzyste od 9 do 29 i nr parzyste od 12 do 28, Kobylińskiego, Lompy nr nieparzyste od 1 do 9 i nr parzyste od 2 do 8, Podgórnej, Reymonta nr nieparzyste od 1 do 11 i nr parzyste od 2 do 12, Sienkiewicza nr nieparzyste od 1 do 11 i nr parzyste od 2 do 10, Szafranka, Wojewódzkiej i Zacisze


Oddział Żłobka Miejskiego, przy ul. Uniwersyteckiej nr 15

Obwód nr 82 dla mieszkańców ulic:  Bankowej, Chełkowskiego, al. Korfantego nr nieparzyste od 1 do 33, Moniuszki, Pańki, Park Powstańców Śląskich, Piastowskiej, Rynek, Szkolnej, Teatralnej, Uniwersyteckiej i Warszawskiej nr parzyste od 2 do 18


Terenowy Punkt Pomocy Społecznej nr 2 MOPS Katowice, przy ul. Warszawskiej nr 42

Obwód nr 83 dla mieszkańców ulic:  Damrota nr nieparzyste od 1 do 9 i nr parzyste od 2 do 8, Francuskiej nr parzyste od 2 do 10, Górniczej, Lubeckiego- Druckiego, Mariackiej nr parzyste od 26 do końca i nr nieparzyste od  29 do końca, Myśliwskiej, Pawła, Starowiejskiej, pl. Szramka, Warszawskiej nr nieparzyste od 31 do końca i nr parzyste od 26 do końca i Wodnej




Starsze informacje:

Gdzie i kiedy można zgłaszać kandydatury?

Zgłoszenie kandydata na radnego wraz z listą poparcia oraz członka komisji obwodowej składa się do Okręgowej Komisji Wyborczej. Ma ona swoją siedzibę przy ul. 3 Maja 42 (w VIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej- Curie). Komisja będzie pełniła dyżury w dniach:

  • 15 – 18 oraz 21 – 24 października 2019 r. w godz. 17.00 – 18.00
  • 25 października 2019 r. w godz. 11.00 – 12.00

    Aby wybory się odbyły musi się zgłosić co najmniej 32 kandydatów na radnych.
     


Materiały do pobrania:


plakat RJP 1.pdf

ulotka RJP 1.pdf