09 listopada 2018
Remont rozjazdu tramwajowego na Rondzie w Katowicach
II etap zmian w organizacji ruchu

Tramwaje Śląskie od poniedziałku 12 listopada będą realizować drugi etap modernizacji węzła rozjazdowego „Katowice – Rondo". Dlatego w okresie od 12 do 16 listopada w tym rejonie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

- Ruch tramwajów na odcinku od Ronda do Rynku od 10 listopada zostaje przywrócony. Natomiast od poniedziałku 12 listopada do piątku 16 listopada zostają wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu wynikające z braku możliwości skrętu z Ronda w ul. Chorzowską – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Wprowadzone zostają następujące zmiany:

  • Linia tramwajowa nr 6 – wprowadzenie trasy: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Brynów Pętla
  • Linia tramwajowa nr 11 – wprowadzenie trasy: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Chorzów Stadion Śląski
  • Linia tramwajowa nr 19 – wprowadzenie trasy: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Plac Wolności
  • Linia tramwajowa nr 43 – wprowadzenie trasy: Chorzów Batory Zajezdnia – Wełnowiec Plac Alfreda
  • Linie tramwajowe nr 0, 23, 33 – zawieszenie kursowania
  • Linia tramwajowa nr 13 – będzie kursować na stałej trasie przejazdu wg specjalnego rozkładu jazdy
  • Linie tramwajowe 16 i 36 – będą kursować na stałej trasie przejazdu wg stałego rozkładu jazdy

Dodatkowo w okresie realizacji prac na torowisku konieczne jest wyłączenie z ruchu kołowego fragmentu Alei Korfantego. – Odcinek Alei Korfantego od skrzyżowania z ulicą Morcinka do Ronda zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Dla kierowców poprowadzone zostaną objazdy z Alei Korfantego ulicą Oblatów lub Morcinka do ulicy Sokolskiej – dodaje rzecznik. Jest to ostatni etap prac Tramwajów Śląskich w wyniku, których planowane są zmiany w organizacji ruchu w rejonie Ronda.