Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Rowerem Pomiń łącza nawigacjiStrona-glowna

​​​​rowery.jpg

​​

  
Grafika
Treść
Na kole kole Nikiszu

278578321_10220474110748993_2391813756068031254_n.jpg

​W sobotę 14 maja odbędzie się XII edycja rajdu rowerowego "Na kole kole Nikiszu". Rajd organizowany przez Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Katowicach oraz Klub rowerowy "Pozytywnie Zakręceni" łączy elementy rowerowe z nauką historii zabytkowych katowickich dzielnic. Rajd rozpoczyna się o 10:00 w Parku Bolina, a kończy w Nikiszowcu na skwerze Zillmanów. Więcej informacji u organizatorów wydarzenia.

 
W centrum powstanie licznik rowerowy

Trwają prace przy montażu pierwszego w mieście licznika do pomiaru ruchu rowerowego w Katowicach fot. M. Mendala.jpg

W rejonie drogi dla rowerów wzdłuż Alei Korfantego powstanie pierwszy w mieście licznik do pomiaru ruchu rowerowego. Urządzenie zostanie usytuowane na wysokości Hotelu Katowice. Poza dostarczaniem danych liczbowych m.in w zakresie ilości rowerzystów przejeżdżających daną trasę czy w jakich godzinach odbywa się największy ruch rowerowy, jednym z najważniejszych atutów systemu jest promocja roweru jako codziennego środka transportu. Każda osoba mijająca licznik, może sobie dzięki niemu uzmysłowić, ilu rowerzystów codziennie podróżuję tą trasą. Pomiar natężenia ruchu rowerowego odbywa się automatycznie dzięki czujnikom (pętlom indukcyjnym), zliczających przejeżdżających rowerzystów. Za zakup i instalację urządzenia odpowiedzialny jest Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. Koszt tej instalacji to niecałe 100 tys. zł, a jej uruchomienie przewidywane jest na czerwiec br.

 
6 nowych stacji roweru miejskiego

tt2 (1).jpg

Od 1 maja mieszkańcy Katowic mogą korzystać z sześciu nowych stacji roweru miejskiego City by Bike. Nowe stacje rowerowe zostały uruchomione w następujących lokalizacjach:

1. Gliwicka/Wiśniowa

2. Kościuszki/Poniatowskiego/Szeligiewicza

3. Skwer rtma Witolda Pileckiego

4. Rynek – Teatr Śląski

5. Park Powstańców Śląskich

6. Spodek – WUF 11

W sumie w ramach systemu roweru miejskiego będzie funkcjonowało 111 punktów wypożyczeń z 898 rowerami.

 
Velostradą z Katowic do Mysłowic i Sosnowca

foto ddr.PNG

Budowa dwóch velostrad łączących Katowice z Mysłowicami i Sosnowcem o krok bliżej. Miasto Katowice wspólnie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, Sosnowcem i Mysłowicami wypracowało treść porozumień zawieranych w zakresie przygotowania procesu budowy Metropolitalnej Sieci Tras Rowerowych (MSTR).

W Katowicach stawiamy na alternatywne środki transportu. Rower jest jednym z nich. System wypożyczania rowerów miejskich w Katowicach jest największym w regionie. W bazie zarejestrowanych jest ponad 100 000 osób. Połączenie Katowic z Mysłowicami i Sosnowcem, tak zwaną velostradą, sprawi że rower będzie jeszcze chętniej wybierany jako środek transportu i stanie się alternatywą dla komunikacji miejskiej czy samochodu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Budowa Metropolitalnej Sieci Tras Rowerowych (MSTR), to zadanie zawarte w dokumencie pn. „Ramowy program realizacji metropolitalnych dróg rowerowych w obszarze GZM". Wypracowane porozumienia dotyczą działań na rzecz realizacji metropolitalnych dróg rowerowych. Pierwsze zawierane porozumienia będą dotyczyć dwóch połączeń rowerowych o podwyższonym standardzie: połączenia Katowice-Mysłowice i połączenia Katowice-Sosnowiec.

Więcej informacji dostępnych tutaj


 
1 - 4Dalej
sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice