Logo miasta


Katowice Logo serce
Znak, który obejmuje funkcje jedynego oficjalnego symbolu promocyjnego Katowic, powstał jako logo starań Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (najpierw pod hasłem „Tu się tworzy!”, później pod szyldem „Miasto Ogrodów”), a obecnie logo Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Jego autorem jest Wojciech Janicki, wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Logo to najpełniej oddaje charakter miasta i syntetycznie ujmuje wielowymiarową przemianę Katowic . Jest symbolem, który już na trwale zadomowił się na katowickich ulicach, w materiałach promocyjnych, a także – co szczególnie ważne – w sercach katowiczan i gości Katowic, zwłaszcza z najbliższego sąsiedztwa stolicy województwa śląskiego, stając się symbolem znanym, rozpoznawalnym, akceptowanym i pozytywnie kojarzonym z Katowicami.


Zgodnie z wytycznymi strategii Katowice mają tylko jedno logo i jedno hasło promocyjne.

Logo w różnych wersjach oraz System Identyfikacji Wizualnej Katowic można pobrać tutaj.

Właścicielem znaku jest Urząd Miasta Katowice i każdorazowe użycie logotypu winno być konsultowane z Wydziałem Promocji UM. Mail z projektem prezentującym sposób użycia znaku w celu uzyskania akceptacji należy posyłać na adres dlaodmiany@katowice.eu