11 sierpnia 2019
Silesiaman Triathlon Katowice 25 sierpnia odwołany
Już po raz szósty Dolina Trzech Stawów będzie gościć triathlonistów z całej Polski.

Silesiaman Triathlon Katowice 25 sierpnia odwołany 

W związku z nieuzyskaniem zgody na wykorzystanie dróg podczas konkurencji rowerowej organizatorzy zostali zmuszeni odwołać zawody. 
Także dla nas konieczność odwołania  Silesiaman Triathlon Katowice jest smutną wiadomością. Miasto Katowice było mecenasem i ważnym wspierającym cykl Silesiaman Triathlon od pierwszej edycji w 2014 roku. Także w tym roku byliśmy z tym najważniejszym wydarzeniem triatlonowym na Śląsku.
Z naszej perspektywy najważniejszą rzeczą w imprezie sportowej jest bezpieczeństwo uczestników, widzów oraz  wszystkich korzystających z miejsc bezpośrednio sąsiadujących z wydarzeniem. Bezpieczeństwo może być zapewnione jedynie w sytuacji gdy wszystko odbywa się w zgodzie polskim prawem. Pamiętajmy jednak, że decyzja o wyrażeniu zgody na wydarzenie na  drogach publicznych wymaga całej listy opinii i uzgodnień, bez których wydanie pozytywnej decyzji nie jest prawnie możliwe. Niestety organizatorowi w tym roku nie udało się ich wszystkich na czas pozyskać.
Wiemy, że to smutna wiadomość dla wszystkich zawodników, zapewniamy, że Miasto nie rezygnuje z wsparcia merytorycznego oraz organizacyjnego kolejnych edycji zawodów i pozostaje w stałym kontakcie z Organizatorami.

Opłaty startowe będą sukcesywnie zwracane, ale nie będziemy ukrywać, że w tej trudnej sytuacji, także pod względem poniesionych do tej pory kosztów, będziemy bardzo zobowiązani jeśli zdecydujecie się przenieść opłatę na przyszły rok na dowolny start. Dodatkowo dla osób, które zdecydują się przenieść opłatę drugi dowolny start w 2020 roku będzie z 50 % rabatem.

Prosimy o informacje o przeniesieniu startu lub ewentualnym zwrocie do 15 września 2019 na mail info@holistix.pl .


Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.