13 czerwca 2019
Zadbaj o swoją prostatę!
W sobotę 15 czerwca br. w Specjalistycznej Poradni Urologicznej Szpitala im. Emila Michałowskiego w Katowicach przy ul. Strzeleckiej 9 odbędzie się Biała Sobota.

W sobotę 15 czerwca br. w Specjalistycznej Poradni Urologicznej Szpitala im. Emila Michałowskiego w Katowicach przy ul. Strzeleckiej 9 odbędzie się Biała Sobota.

 

W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej, mężczyźni powyżej 50 roku życia będą mogli poddać się kompleksowym badaniom urologicznym, które pozwolą ocenić stan układu moczowego. Akcja potrwa od 8:00 do 14:00.

 

Specjaliści-urolodzy z naszego szpitala przeprowadzą następujące badania:

• wywiad i badanie lekarskie (w tym badanie palcem per rectum)

• ocena jakości życia za pomocą ankiety IPSS oraz QL

• ocena USG (pęcherza moczowego, prostaty, nerek)

• wykonanie krzywej mikcyjnej oraz ocena zalegania moczu po mikcji

• pobieranie badań biochemicznych do badania (mocz, morfologia, PSA)

 

Wnioski z badania zostaną przesłane pacjentowi pocztą, wraz z wynikami badań biochemicznych oraz zaleceniami specjalisty urologa z oceną stanu zdrowia i wskazówkami na przyszłość.

 

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel.: 690 466 964. Podczas rozmowy z pielęgniarką rejestrującą wizytę, warto zapytać o sposób przygotowania do badań.

 

***

Biała Sobota to program bezpłatnych badań specjalistycznych, ukierunkowanych na wczesne wykrywanie nowotworów. Projekt realizowany jest z inicjatywy Szpitala Specjalistycznego im. Emila Michałowskiego w Katowicach przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: Poprawa jakości i dostępności procedur onkologicznych w zakresie urologii w regionie Górnego Śląska w oparciu o Specjalistyczną Poradnię Urologiczną Med Holding S.A. w Katowicach.

logotypyunijne.png