08 lutego 2019
Program festiwalu FRYDERYK rośnie o kolejne gwiazdy!
Drugie ogłoszenie FRYDERYK 2019

Program festiwalu FRYDERYK rośnie o kolejne gwiazdy!

Drugie ogłoszenie FRYDERYK 2019

 

Do programu Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu dołączają:

Agnieszka Chylińska | Ørganek | Reni Jusis | Skaldowie

 

FRYDERYK. Festiwal wzmacnia:

Męskie Granie Orkiestra w składzie: Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska

 

Międzypokoleniowe spotkanie gwiazd podczas wspólnego koncertu Męskie Granie Orkiestra na FRYDERYK Festiwal! Szczegóły tego specjalnego projektu pozostają tajemnicą, ale wiadomo już, że będzie poświęcony klasyce polskiej piosenki z lat 80. Kierownictwo muzyczne Orkiestry obejmie Tomasz Organek, a na scenie wesprą go: Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska. Dzień wcześniej podczas uroczystej gali przyznania nagród zagrają także: Agnieszka Chylińska, zespół Ørganek, Reni Jusis i Skaldowie. Trzydniowa impreza połączona z rozdaniem nagród muzycznych już 9-10 i 12 marca w Katowicach. Bilety w sprzedaży!

 

Po 25-latach istnienia nagrody FRYDERYK, przyszedł czas na odświeżenie formuły. W tym roku gala wręczenie statuetek odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach i także po raz pierwszy z udziałem fanów. Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu zaplanowana jest na sobotę 9 marca
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Gala Muzyki Poważnej odbędzie się 12 marca
w zjawiskowej siedzibie NOSPR. To nie koniec atrakcji. W niedzielę 10 marca wydarzenie dopełni jednodniowy festiwal muzyczny! W przestrzeni MCK wystąpią najlepsi polscy artyści.

 

Ważnym wydarzeniem będzie z pewnością występ Męskie Granie Orkiestra. Projekt co roku gromadzi znakomitych polskich artystów, reprezentujących często odmienne brzmienia i stylistyki. Gwiazdy występują w zaskakujących konfiguracjach i w równie nieoczekiwanym repertuarze. Męskie Granie gromadzi wielotysięczną publiczność na koncertach w całej Polsce już od 2010 roku. Nie inaczej będzie tym razem. Pod szyldem Męskie Granie zaśpiewają wspólnie Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska. Ich wspólny projekt został specjalnie przygotowany dla FRYDERYK.Festiwal, a jego dyrektorem muzycznym będzie Tomasz Organek. Podczas festiwalowego wieczoru w niedzielę 10 marca muzycy zaprezentują owiany tajemnicą program, którego autorem również będzie Ørganek. Męskie Granie to jedno
z najważniejszych wydarzeń muzycznych w ostatnich latach. Z kolei FRYDERYK to najważniejsza
w kraju nagroda muzyczna. Z tego połączenia wyniknie nowa jakość. Szczegóły poznają Państwo
10 marca, ale już teraz mogę ujawnić, że nie zabraknie klasyki polskiej piosenki z lat 80. w nowych, zaskakujących aranżacjach i wersjach – zapowiada Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video, organizatora konkursu FRYDERYK.

 

W niedzielę 10 marca Męskie Granie Orkiestra stworzą tacy artyści, jak doskonale znana polskim fanom Brodka, katowicki raper Miuosh, pełna wrażliwości Mela Koteluk, wokalista zespołu COMA Piotr Rogucki, były wokalista Myslovitz Michał Kowalonek i Małgorzata Ostrowska, która zdobyła popularność śpiewając w zespole Lombard. Oprócz wokalistów zagrają też Adam Staszewski (gitara basowa), Robert Markiewicz (perkusja), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Sławek „Kosa" Kosiński (gitara elektryczna) oraz Agim Dżeljilji (elektronika, syntezatory). Muzycznym kierownikiem przedsięwzięcia będzie Tomasz Organek. Wokalista, autor tekstów, kompozytor i lider zespołu Ørganek to jeden z najciekawszych polskich artystów ostatnich lat. Zdobywca dwóch nagród FRYDERYK, wystąpi na czele macierzystego zespołu także podczas gali wręczenia statuetek 9 marca.

 

Tego samego wieczoru usłyszymy także tytanów polskiej sceny. Agnieszka Chylińska
to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich piosenkarek. Była wokalistka O.N.A. opublikowała w zeszłym roku trzeci solowy album „Pink Punk", na którym wraca do ostrego grania. W marcu 2019 roku mija dokładnie 25 lat od scenicznego debiutu artystki! Laureatka nagrody FRYDERYK, uświetni tym razem galę wręczenia statuetek.

 

Aż 6 nagród FRYDERYK zdobyła dotychczas Reni Jusis. W zeszłym roku opublikowała ósmy album
w karierze, zatytułowany „Ćma". Piosenkarka także wystąpi w sobotę 9 marca na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Wystąpią wówczas także Skaldowie. Wiele utworów zespołu przeszło do klasyki polskiej piosenki. „Prześliczna wiolonczelistka", „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", „Nie domykajmy drzwi" to melodie, które zna większość populacji naszego kraju. Weterani polskiego rocka również zagrają na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas gali zespół odbierze Złotego Fryderyka.

 

 

 

Transmisja z gali wręczenia statuetek w kategorii muzyki rozrywkowej 9 marca o godz. 21:00 na antenie TVN.

 

Partnerem ZPAV przy organizacji tegorocznych Gal FRYDERYK jest Związek Artystów Wykonawców STOART. Współgospodarzem wydarzenia jest miasto Katowice. Za produkcję wydarzenia odpowiadają agencje: LIVE oraz Festival Group.

 

Bilety oraz pełna lista nominowanych na stronie: www.fryderykfestiwal.pl

 

Program gali TV oraz rozdania nagród, 09.03.2019 (sobota):

AGNIESZKA CHYLIŃSKA

KAYAH

NOSOWSKA

DAWID PODSIADŁO

EDYTA GÓRNIAK

KRZYSZTOF ZALEWSKI

KORTEZ

ØRGANEK

RENI JUSIS

SKALDOWIE

LANBERRY

 Program FRYDERYK. Festiwal, 10.03.2019 (niedziela):

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA oraz goście: Ørganek (kierownictwo muzyczne),

Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Rogucki, Kowalonek, Ostrowska

DAWID PODSIADŁO

BRODKA

MELA KOTELUK

ŁĄKI ŁAN

THE DUMPLINGS

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Wnioski akredytacyjne należy składać poprzez formularz on-line:

Na dni 9-10.03: http://akredytacje.live.com.pl/FF2019_03_09_10

Na dzień 12.03: http://akredytacje.live.com.pl/FF2019_03_12

 

AKADEMIA FONOGRAFICZNA / ZPAV

Agnieszka Rapacka – koordynator Akademii Fonograficznej: a.rapacka@zpav.pl

 

QL CITY Music & Entertainment PR

Katarzyna Kowalewska: k.kowalewska@qlcity.pl, tel.: +48 781 268 180

 

AGENCJA LIVE

Łukasz Kubacki: lukasz.kubacki@live.com.pl, tel.: 606 387 187

Tomek Ignatowicz: tomek@live.com.pl, tel.: 600 384 484

 

O Związku Producentów Audio Video

Związek Producentów Audio Video jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów. ZPAV powstał w 1991 roku z inicjatywy osób z branży muzycznej, przede wszystkim w celu reprezentowania interesów legalnych producentów w obliczu piractwa fonograficznego, które na początku lat 90. sięgało 95%. ZPAV, posiadając zezwolenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań funkcjonujących na polskim rynku.

 

ZPAV jest polską Grupą Krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1 400 firm w 66 krajach).