31 października 2018
Zmiany organizacji ruchu na Rondzie w Katowicach
Od 5 do 9 listopada prowadzona będzie naprawa przejazdu i rozjazdu tramwajowego na Rondzie im. gen. Ziętka w Katowicach

W związku z pracami Tramwajów Śląskich wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu. – Od 5 do 9 listopada prowadzona będzie naprawa przejazdu i rozjazdu tramwajowego na Rondzie im. gen. Ziętka w Katowicach – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – Największe zmiany dotyczą ruchu tramwajów, który w tym okresie zostanie wstrzymany pomiędzy Rondem a Rynkiem. Tramwaje jadące od strony ul. Chorzowskiej przekierowane zostaną w kierunku Pętli Słonecznej, skąd kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa – dodaje rzecznik.

Zastępcza komunikacja autobusowa będzie kursowała od Pętli Słonecznej, Aleją Korfantego – tymczasowe przystanki powstaną przy skrzyżowaniu z ulica Oblatów i przed Rondem. Następnie autobus będzie zatrzymywał się przy istniejących przystankach autobusowych: na wysokości Superjednostki, później ulicami: Mickiewicza, Sokolską, na Plac Wolności (gdzie istnieje możliwość przesiadki na tramwaj), 3 Maja, Słowackiego, Mikołowską, Andrzeja, Curie-Skłodowskiej, Kopernika, na Plac Miarki (gdzie istnieje możliwość przesiadki na tramwaj), Jagiellońską, Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki z powrotem na Aleję Korfantego i Pętlę Słoneczną.

W celu utrzymania przejazdu przez Rondo ruch samochodowy poprowadzony zostanie tymczasową jezdnią. W zakresie ruchu pieszych nie będzie zmian.