21 marca 2018
Galeria Artystyczna 2018
Kto zostanie uhonorowany w Galerii Artystycznej Miasta Katowice w 2018 roku? Zachęcamy do głosowania.

​Podczas ubiegłorocznych uroczystości urodzinowych miasta przy pl. Grunwaldzkim odsłonięto rzeźbę przedstawiającą Antoniego Halora – reżysera filmowego i telewizyjnego, artystę plastyka, literaturoznawcę. Decyzję o jego uhonorowaniu podjęli mieszkańcy, którzy wzięli udział w plebiscycie „Galeria Artystyczna".

Również w tym roku można zagłosować na jedną z kandydatur zgłoszonych przez lokalne środowisko twórcze. Aby wziąć udział w plebiscycie, należy wypełnić kupon ankietowy zamieszczony w marcowym wydaniu „Naszych Katowic". Co ważne, przy podliczaniu głosów będą brane pod uwagę jedynie oryginały kuponów, nie ich kserokopie. Następnie najpóźniej do 31 marca kupon należy przesłać do Urzędu Miasta Katowice, korzystając z jednej z możliwości:

  • dostarczyć kupon do Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13,
  • lub wysyłając kupon pod adresem: Urząd Miasta Katowice, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice z dopiskiem „Galeria Artystyczna 2018".

Ponadto głos można również oddać za pośrednictwem miejskiej strony - zagłosuj TUTAJ. Usługa głosowania jest aktywna od 1 do 31 marca.

Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu, a uroczyste odsłonięcie pomnika przy pl. Grunwaldzkim z wizerunkiem postaci wybranej przez mieszkańców odbędzie się w połowie września podczas obchodów kolejnej rocznicy nadania Katowicom praw miejskich.


Halor.JPG

 Rzeźba Antoniego Halora przy pl. Grunwaldzkim, odsłonięta w ubiegłym roku.