Materiały informacyjne dotyczące Programu Edukacji Regionalnej miasta Katowice Serce Metropolii - Katowice moje miejsce na Ziemi"

Serce Metropolii - cz. I

Serce Metropolii - cz. II


Materiały informacyjne dotyczące Konferencji z dyrektorami jednostek oświatowych inaugurującej rok szkolny 2019/2020, która odbyła się w dniu 27 sierpnia 2019 roku w Katowicach

Komunikacja elektroniczna z UM Katowice.pdf


KONKURS „NAUCZYCIELE ZWOLNIENI Z TEORII"

Już ponad stu nauczycieli ze szkół średnich z całej Polski wprowadziło projekty społeczne w swojej szkole realizowane w ramach praktycznej olimpiady „Zwolnieni z Teorii". W związku z tym organizatorzy olimpiady wystartowali z kampanią zapraszającą kolejnych, nowych nauczycieli z całej Polski do dołączenia do grupy „Nauczyciele Zwolnieni z Teorii ", która będzie mogła korzystać z nowoczesnej platformy stworzonej przy wsparciu Google.org.

„Nauczyciele Zwolnieni z Teorii" to grupa nauczycieli ze szkół średnich edukujących przez praktykę. Urozmaicają oni tradycyjny program nauczania o realizację przez ich uczniów własnych projektów społecznych przeprowadzanych w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii". Każdy nauczyciel po zarejestrowaniu się do grupy „Nauczyciele Zwolnieni z Teorii" ma bezpłatny dostęp do platformy z materiałami edukacyjnymi oraz szkoleń.

Film zrealizowany w ramach kampanii można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/R87iXZ_H77g

 

Zaproszenie na Festiwal Edukacyjny Nowe Inspiracje - „WOM" 2019 organizowanego w dniu 6 kwietnia 2019 roku przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Katowicach

więcej informacji...Festiwal WOM 2019 - plakat.jpg

 

Zaproszenie dla Rodziców i Nauczycieli na prelekcję wraz z konsultacjami 14 marca 2019 roku nt.: Dzieci i młodzież w świecie technologii"

zobacz...


Zapraszamy do uczestnictwa w dniu 15 listopada 2018 roku w Forum Wymiany Doświadczeń Doradców Zawodowych

Jednym z głównych celów działalności Forum jest integracja środowiska związanego z doradztwem edukacyjno-zawodowym placówek z rejonu działania Poradni, prowadzenie wspólnych projektów, przedsięwzięć oraz popularyzowanie wiedzy z dziedziny doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz wymiana doświadczeń i informacji pomiędzy instytucjami zajmującymi się doradztwem zawodowym.

więcej o Forum przeczytasz tutaj...

 

Zaproszenie na Festiwal Edukacyjny Nowe Inspiracje - „WOM" 2018 oraz XXI Giełdę Wydawców w dniu 28 kwietnia 2018 roku

więcej informacji...

plakat_wom_2018.jpg
Zaproszenie na konferencję dla nauczycieli wychowania fizycznego
więcej informacji...

Ruszają programy edukacyjno-profilaktyczne!
Zapraszamy nauczycieli do udziału w programach edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w szkołach na zlecenie Urzędu Miasta Katowice i na zamówienie poszczególnych szkół

ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE 2016
Informacje na temat Festiwalu znajdziecie tutaj

KONGRES OŚWIATY KATOWICE 2016
kongres_logo.png
 
 
21 września 2016 roku w budynku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11B odbędzie się Kongres Oświaty Katowice 2016. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Kongresie nauczycieli i dyrektorów Szkół.

CIEKAWE PROJEKTY

Przedsiębiorcze szkoły - projekt!!!

Radosna szkoła - sale zabaw

 

KAMPANIE EDUKACYJNE DLA WASZYCH UCZNIÓW:

,,Okulary dla Afryki"

,,Akcja Edukacja"

,, Niosę pomoc" 

,,Studnia dla Południa" 

,,Świat bez głodu"