Informator.pdf


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CZWARTEJ EDYCJA KONKURSU „TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ"

30 września 2019 r. wystartowała czwarta edycja konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać". Konkurs jest skierowany do bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce, a pula nagród to 10000 książek - po 1000 dla każdego z 10 laureatów!

W konkursie może wziąć udział każda szkoła podstawowa, wystarczy wykonać plakat konkursowy i dokonać zgłoszenia poprzez stronę internetową www.empik.com/biblioteki. Wszystkie zgłoszone zgodnie z regulaminem prace mają szansę na wygraną. Liczy się dobry pomysł i późniejsze zaangażowanie w głosowanie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: biblioteki@empik.com

Regulamin konkursu oraz więcej informacji na temat poprzednich edycji znajdą Państwo na stronie: https://www.empik.com/biblioteki


 

ZBIERAMY KSIĄŻKI DLA DZIECI W POLSKIEJ SZKOLE NA LITWIE

W imieniu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" w KWK „Murcki-Staszic", zwracamy się z prośbą o przyłączenie się placówek oświatowych oraz instytucji kultury do akcji pod hasłem: „Zbieramy książki dla dzieci w polskiej szkole na Litwie im. Jana Pawła II" i zorganizowanie w terminie do dnia 12 sierpnia 2019 r. nieodpłatnego przekazania książek (zwłaszcza podręczników i lektur) dla dzieci ze szkoły podstawowej na Litwie - według załączonego wykazu

Transport zebranych darów do ww. szkoły na Litwie, do której uczęszcza ok. 1000 polskich dzieci będzie zorganizowany we wrześniu przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność" w KWK „Murcki-Staszic". W sprawie odbioru zebranych książek, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 705 41 81.

 

AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA "ŻONKILE"

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz siódmy zachęca szkoły, biblioteki oraz instytucje z całej Polski do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Tegoroczna akcja Żonkile jest szczególna również z uwagi na 100. rocznicę urodzin i 10. rocznicę śmierci Marka Edelmana - ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim. Szkoły, biblioteki w całej Polsce mogą włączyć się w akcję w dowolnej formie, organizując w swoich placówkach w okolicach 19 kwietnia działania z wykorzystaniem materiałów opracowanych przez Muzeum POLIN.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić właściwy formularz dostępny na stronie: https://www.polin.pl/pl/zonkile-2019

Zgłoszenia od szkół, bibliotek i instytucji do akcji Żonkile przyjmowane będą do 15 kwietnia br. Po zgłoszeniu się do udziału w akcji, otrzymają Państwo wskazówki oraz materiały, które pomogą zorganizować obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Szczegółowe informacje...

 
„KUŹNIA RÓŻNORODNOŚCI" WCHODZI DO SZKÓŁ!!!
Rusza nowy projekt dla młodzieży szkolnej z Katowic, którego tematem będzie tolerancja i antydyskryminacja. To wspólna inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenia Tęczówka, Muzułmańskiej Fundacji Pomocy, Fundacji Futprints i Stowarzyszenia Aktywne Życie.

​​ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE 2016
Informacje na temat Festiwalu znajdziecie tutaj

 

KONGRES OŚWIATY KATOWICE 2016
 
kongres_logo.png21 września 2016 roku w budynku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11B odbędzie się Kongres Oświaty Katowice 2016. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Kongresie nauczycieli i dyrektorów Szkół.

 

CIEKAWE PROJEKTY

Przedsiębiorcze szkoły - projekt!!!

Radosna szkoła - sale zabaw


KAMPANIE EDUKACYJNE DLA WASZYCH UCZNIÓW:

,,Okulary dla Afryki"
,,Akcja Edukacja"
,,Niosę pomoc"
,,Studnia dla Południa"
,,Świat bez głodu"