Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

NGO XI FOP 2021

XI FOP 2021

​Po pandemicznych trudach powraca Festiwal Organizacji Pozarządowych już 11 września na katowickim Rynku – Plac nad Rawą odbędzie się jego XI edycja.

Festiwal Organizacji Pozarządowych jest imprezą integracyjno-kulturalno-społeczną, której głównym celem jest promocja i prezentacja działań organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Katowice, a także integracja mieszkańców.

W sobotę, na katowickim Rynku przy tzw. sztucznej Rawie stanie miasteczko organizacji pozarządowych. Do udziału w tegorocznym Festiwalu zgłosiło się ponad 50 organizacji zarejestrowanych w Katowicach lub prowadzących działania na terenie naszego miasta, by wspólnie stworzyć przestrzeń, w której mieszkańcy będą mogli poznać ich szeroką i różnorodną działalność, w tym zakres oferowanych usług i form wsparcia.

Festiwalowe miasteczko będzie działać w godzinach 12.00 - 18.00. Wśród atrakcji znajdą się występy sceniczne, mini koncerty, pokazy tańca, animacje, malowanie buziek, modelowanie balonów i puszczanie wielkich baniek mydlanych, będzie również możliwość zagrania w wielkoformatowe gry plenerowe.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w szeregu warsztatów od kulinarnych, przez plastyczne, sensoryczne z zakresu hortiterapii, czyli leczenia ogrodem, wykonywania lalek, aż po warsztaty w duchu „zero waste", czyli jak efektywnie zarządzać własną lodówką, żeby nie marnować oraz upcyclingowe, podczas których dowiedzą się jak ponownie wykorzystać zużyty t-shirt i wiele innych.

Pojawią się również konsultacje z nowych technologii dla seniorów, bezpłatne pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a także spotkanie z dietetykiem i braffiterką.

Festiwal to także doskonała okazja, by wesprzeć charytatywne zbiórki prowadzone przez organizacje. Będzie można zakupić rękodzieło wykonywane przez podopiecznych fundacji i stowarzyszeń, a także przedmioty z drugiej ręki na zorganizowanych mini kiermaszach.

Wśród stoisk znaleźć będzie można namiot UM Katowice, gdzie wydawana będzie Katowicka Karta Mieszkańca. Ponadto tradycyjnie na Festiwalu pojawi się stoisko Budżetu Obywatelskiego, gdzie będzie można oddać głos na wybrane przez siebie projekty.

Festiwal Organizacji Pozarządowych jest organizowany Stowarzyszenie Jarmark Kultury przy wsparciu Miasta Katowice.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na: https://www.facebook.com/katowicefop

................................................................................................................................................................................

Tegoroczny XI Festiwal Organizacji Pozarządowych odbędzie się 11 września w godzinach od 12.00 do 18.00, Katowice, Rynek - plac przy tzw. „sztucznej Rawie".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jarmark Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. 

Zgłoszenia do udziału w XI FOP należy przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod adresem: https://forms.gle/wQMtawKQbR1HbHiT9 do 20.08.2021 r. 

W razie problemów ze zgłoszeniem organizacji lub w innych sprawach dot. XI FOP osobą do kontaktu jest: Katarzyna Jasielska-Dybała (tel.: +48 504698308 lub jarmark.kultury@gmail.com). 

Kwestie organizacyjne związane z przygotowaniem Miasteczka XI FOP zostaną omówione na wspólnym spotkaniu z organizacjami pozarządowymi - termin spotkania zostanie wcześniej podany.

Pełny regulamin udziału w XI FOP - kliknij tutaj

Śledźcie informacje na profilu Festiwalu Organizacji Pozarzadowych na Facebooku: https://www.facebook.com/katowicefop/)


FOP 2021 tło.jpg


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice