Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet IV filar

IV filar

4_ngo.jpg

Czwarty filar obejmuje dodatkowe wsparcie dla podmiotów NGO, które w różny sposób wspierają walkę z epidemią koronawirusa.  Wdrażanie czwartego filaru tak naprawdę w Katowicach rozpoczęło się już w marcu. Organizacje pozarządowe wspierają system opieki zdrowotnej w szczególności w zakresie profilaktyki. Mowa m.in. o pracownikach i wolontariuszach NGOsów, którzy robią zakupy i dowożą jedzenie dla seniorów, szyją maseczki  czy też pomagają osobom bezdomnym. 

W ostatnich tygodniach, decyzją prezydenta, katowicki MOPS podpisał umowy na kwotę 250 tys. zł z NGO m.in. na przygotowanie i dowóz paczek zawierających produkty żywnościowe i higieniczne dla osób samotnych, pogotowie zakupowe, dowóz posiłków z Dziennych Domów Pomocy Społecznej czy też przygotowanie posiłków dla osób bezdomnych. Ponadto Miasto zakupuje i przekazuje dla NGOsów środki ochronny - maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące oraz dystrybuuje środki ochrony uzyskane od innych darczyńców.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach uruchomił infolinię dla osób potrzebujących niezbędnej pomocy: 32 251 69 00, 502-032-604, 720-779-447 w godzinach od 7.30 do 19.00. 

W przypadku dodatkowych potrzeb prosimy o kontakt z MOPS Katowice.


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice