Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Wolontariat Katowice

Wolontariat Katowice

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się aktywnie w życie miasta. Ludzie na całym świecie angażują się w organizację imprez sportowych i kulturalnych. Jest to wspaniała okazja do nauki pracy w zespole, wzięcia udziału w wielkich wydarzeniach oraz zobaczenia ich „od kuchni”, a także poznania wielu wspaniałych ludzi.

W tym roku chętni będą mogli wziąć czynny udział przy wydarzeniach takich jak: Intel Extreme Masters, Siatkarska Liga Narodów z udziałem Reprezentacji Polski, Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, Festiwal Tauron Nowa Muzyka, 76. Tour de Pologne, Off Festival Katowice i wiele innych. 

O naborze na poszczególne imprezy wolontariusze z naszej bazy będą informowani drogą mailową.

Jak znaleźć się w bazie? Odpowiedź jest prosta. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną największymi imprezami w Katowicach, otwartą na nowe wyzwania i współpracę oraz masz ukończone 16 lat - uzupełnił formularz  zgłoszeniowy. Dzięki formularzowi pozyskamy dane, niezbędne do dalszej współpracy.
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: wolontariat@katowice.eu


wolontariat.jpgZachęcamy do rejestracji w bazie projektu Wolontariat Katowice 2019. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy pod poniższym linkiem:

Formularz Zgłoszeniowy

Osoby znajdujące się w bazie będą informowane drogą mailową o poszczególnych rekrutacjach.


ZASADY UCZESTNISTWA W PROJEKCIE WOLONTARIAT KATOWICE

1. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat lub 16 lat i posiada pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego oraz zgłosi się dobrowolnie do programu wypełniając zgłoszenie.

2. Na podstawie zgłoszenia stworzona zostanie baza danych wolontariuszy.

3. Wolontariusze będą informowani droga mailową o imprezach organizowanych w Katowicach, przy których ich pomoc będzie niezbędna.

4. Baza danych będzie wykorzystywana jedynie wewnętrznie w Urzędzie Miasta Katowice, aczkolwiek wolontariusze będą informowani o ewentualnych możliwościach współpracy z innymi organizacjami, które zgłoszą się do UM.

5. Dla wolontariuszy będą prowadzone szkolenia związane z charakterem ich pracy.

6. Wolontariusze podczas imprez będą podlegali liderowi.

7. Uczestnictwo wolontariuszy w imprezach będzie weryfikowane i kontrolowane.

8. Wolontariusze otrzymają certyfikaty uczestnictwa w poszczególnych przedsięwzięciach.

9. Wolontariusze będą współpracować w oparciu o podpisane porozumienie z Urzędem Miasta Katowice.

10. Obowiązkiem wolontariusza jest rzetelne i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, ustalonych na spotkaniu poprzedzającym imprezę.

11. Miasto przy współpracy z organizatorem imprezy ustala zakres pracy wolontariusza podczas danego wydarzenia.

12. Wolontariusz, podczas danego wydarzenia, może zrezygnować ze współpracy z Miastem o czym informuje swojego lidera bądź koordynatora.

13. Miasto może zrezygnować ze współpracy z wolontariuszem, jeśli jego praca budzi zastrzeżenia, wykonywana jest nierzetelnie i ze szkodą dla wizerunku Miasta.

14. Podczas spotkania wolontariuszy z koordynatorem oraz liderem zostaną opracowane szczegółowe zasady wzajemnej współpracy pomiędzy stronami.

15. Współpraca Miasta z wolontariuszami ma na celu stworzenie profesjonalnego programu czynnego uczestnictwa zainteresowanych w życiu Miasta poprzez organizowane wydarzenia.

16. Wolontariusz może w każdej chwili wypisać się z bazy projektu Wolontariat  Katowice poprzez wystosowanie odpowiedniej informacji drogą mailową.Calendar
Title and navigation
<<<styczeń 2020>>>
styczeń 2020
PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice
Copyright © UM Katowice