Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konsultacje Koncepcja

Koncepcja

Poniżej znajdują się materiały i informacje o koncepcji planu, którą konsultowano w dzielnicy we wrześniu i październiku 2020 r.

W trakcie spotkań na etapie zbierania wniosków wśród mieszkańców nie brakowało pomysłów na inwestycje mogące nadać Murckom nową funkcjonalność i pole do przyszłego rozwoju. Wskazane zostały potencjalne tereny inwestycyjne, które w trakcie projektowania oceniono pod kątem przydatności i możliwości ich zagospodarowania na poszczególne cele.

Zainteresowanie realizacją nowych inwestycji w przestrzeni Murcek jest dla dzielnicy szansą na rozwój bazy mieszkaniowej. Impuls w postaci napływu nowych mieszkańców wzmocni jej potencjał gospodarczy, mający wpływ na codzienne życie mieszkańców.

W obliczu potencjalnych zmian konieczne jest podjęcie działań w celu zachowania spójności przestrzennej i odpowiedniego wkomponowania nowych realizacji w zastaną tkankę urbanistyczną.

Po kliknięciu w okienka poniżej można zapoznać się z głównymi założeniami opracowywanej koncepcji, rysunkami oraz ramowym tekstem planu.

Uwaga!

Konsultacje zamieszczonej koncepcji zakończyły się. Kolejny etap prac to wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu miejscowego.

Wyodrębniona część projektu dotycząca obszaru szpitala została uchwalona przez Radę Miasta Katowice. Link do dokumentu [kliknij tutaj].

K

zalozenia2.JPGRYSUNKI.jpgtekst.jpg

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice