Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Plan dla obszaru w rej. Al. Górnośląskiej i Parku Kościuszki

Plan dla obszaru w rej. Al. Górnośląskiej i Parku Kościuszki

Procedurę sporządzenia planu dla obszaru położonego w rejonie Alei Górnośląskiej i Parku im. Tadeusza Kościuszki zainicjowano uchwałą nr XXVI/603/20 Rady Miasta Katowice z dnia 22 października 2020 r. 

Granicami obszaru wskazanego do sporządzenia planu miejscowego objęto obszar Parku im. Tadeusza Kościuszki wraz z terenami przyległymi od południa (wraz z ROD „Wyzwolenie” i ROD „Wujek”) i terenem stawu w rejonie ul. Ligockiej z otoczeniem. Ponadto do objęcia granicami planu wskazano kwartał położony pomiędzy ulicami Szeligiewicza, Wita Stwosza, Aleją Górnośląską i ul. Kościuszki, a także ROD im. Kościuszki wraz przyległym terenem, na którym znajduje się Dom Służewca. Projektem planu objęto obszar o powierzchni ok. 119 ha. 

Przygotowany plan został przyjęty uchwałą nr XLV/1019/22 Rady Miasta Katowice z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie Alei Górnośląskiej i Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach i opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z dnia 25 kwietnia 2022 r., poz. 2867.

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice