Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Nagroda w Dziedzinie Sportu

Nagroda w Dziedzinie Sportu

Nagroda Prezydenta Miasta Katowice w Dziedzinie Sportu, przyznawana jest od 2003 roku zawodnikom za osiąganie wysokich wyników w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym oraz trenerom i działaczom sportowym za szczególny wkład w pracę na rzecz rozwoju katowickiego sportu.
Nagroda dla sportowców podzielona jest na dwie kategorie:

- najlepszy sportowiec Katowic,

- Sportowa nadzieja Katowic.

Ponadto Prezydent Miasta Katowice przyznaje również wyróżnienia dla drużyn, które wykazały się osiągnięciami sportowymi w swojej dyscyplinie.

Osiągnięcia katowickich sportowców na krajowych i międzynarodowych arenach sportowych są dla nas zawsze powodem do dumy oraz okazją do promocji naszego miasta. Laureatami tej nagrody na przestrzeni lat było wielu wybitnych sportowców i działaczy / trenerów.

Byli to między innymi: Justyna Kowalczyk – wybitna biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, Justyna Święty- Ersetic- lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów, Ewa Swoboda – lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich, Justyna Iskrzycka – kajakarska sprinterska, Monika Hojnisz- Staręga- biatlonistka, medalistka mistrzostw świata, Tomasz Sikora – biathlonista, olimpijczyk, Jan Furtok – piłkarz, Aleksander  Matusiński- trener lekkiej atletyki i wielu innych.

            Podstawą przyznawania przedmiotowej Nagrody jest Uchwała  Nr LXVI/1337/10  Rady Miasta Katowice z dnia  25 października 2010 r.  w sprawie rodzajów wyróżnień i wysokości nagród dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz szczegółowych zasad i trybu ich przyznawania.

Wyróżnienia i nagrody przyznawane są za wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym osiągnięte w okresie pomiędzy kolejnymi edycjami nagrody.  Wysokość środków na Nagrodę uchwalana jest corocznie w budżecie Miasta Katowice. 

Nagroda dla zawodnika za osiąganie wysokich wyników sportowych może być przyznana w szczególności za:

 - zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, mistrzostwach Świata lub Europy, mistrzostwach Polski;

 - zajęcie pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów o Puchar Świata lub Europy;

 - reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich;

 - ustanowienie rekordu Świata, Europy lub Polski;

 - zdobycie Pucharu Polski;

- udział w reprezentacji Polski w grach zespołowych.

Nagroda dla trenera lub działacza przyznawana jest z kolei za wychowanie medalisty igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Polski, zawodów o Puchar Świata, rekordzistów świata i Polski, za całokształt pracy szkoleniowej, menadżerskiej, działalność wychowawczą, popularyzację dyscypliny sportowej wśród młodzieży, za organizację pracy klubu, inicjatywy inwestycyjne i inne.

Wnioski o przyznanie Nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy mogą zgłaszać stowarzyszenia, związki , federacje sportowe oraz wyższe uczelnie działające na terenie miasta Katowice. Prezydent Miasta Katowice powołuje Komisję Nagród w celu rozpatrywania zgłoszonych wniosków i wyłonienia kandydatów do Nagrody. Nagrodę przyznaje Prezydent Miasta Katowice. Nagrody i wyróżnienia wręcza podczas uroczystej gali Prezydent Miasta Katowice lub osoba upoważniona przez niego.

            Doroczne wręczenie Nagrody Prezydenta w Dziedzinie Sportu pozostaje od lat nie tylko doskonałą okazją do uhonorowania trudu i wytężonej pracy zawodników, trenerów i działaczy sportowych naszych ludzi sportu, ale także stanowi doskonałą sposobność do spotkania w gronie ludzi sportu.

 _MG_4432.jpg

Uroczystość Wręczenia Nagród w 2018r

IMG_1229.JPG
Uroczystość Wręczenia Nagród w 2014r

sprawdź także

Eduakcja
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice