Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Festiwal Sięgnij po zawód

Festiwal Sięgnij po zawód


7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICEZapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli do zgłaszania propozycji szkolnego projektu naukowego do konkursu „Młodzi dla przyszłości Śląska” w ramach 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Konkurs „Młodzi dla przyszłości Śląska” skierowany jest do osób, które na co dzień pracują w szkole lub poza nią nad konkretnym projektem badawczym i chciałyby się nim pochwalić. Pomysły powinny być kreatywne, oryginalne, innowacyjne i odpowiadać na pytanie, jak nauka zmienia życie. Preferowaną formą prezentacji projektu jest stanowisko pokazowe będące prototypem opracowywanego rozwiązania.

Mile widziane będą propozycje dotyczące środowiska lokalnego i problemów naszego regionu wraz z odpowiedzią na pytanie, jak można je naprawić. Zależy nam na głosie młodzieży wobec tego, co dzieje się w naszym regionie.

Partnerem konkursu jest Województwo Śląskie.

Najlepsze propozycje szkolne zostaną włączone do programu 7. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, a ich autorzy znajdą się w gronie wystawców w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniu 11 grudnia 2023 r.

Nabór zgłoszeń trwa do dnia 15 października 2023 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego


Szczegółowe informacje i regulamin znajduje sie na stronie
https://www.slaskifestiwalnauki.pl/wez-udzial-w-konkursie-mlodzi-dla-przyszlosci-slaska-w-ramach-7-sfn-katowice
6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

6.ŚFN - Naukowa Dziewczyna grafika.jpg


Kolejna
edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE miała miejsce w dniach 4 i 5 grudnia 2022 r.

na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

W programie festiwalu znalazło się, jak co roku, setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był węgiel - surowiec, na którym w przeszłości zbudowana została potęga Górnego Śląska i którego umiejscowienie w naszej przyszłości już teraz stanowi dla nas ogromne wyzwanie.

Analogicznie do lat poprzednich, uczniowie szkół podstawowych podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE mogli zapoznać się z ciekawą i różnorodną ofertą edukacyjną katowickich szkół średnich, w tym roku prezentowaną przez:

- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej

- III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

- IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka

- VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie

- X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego

- Zespołu Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza

- Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2

- Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 im. Edwarda Abramowskiego

- Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6

- Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka

- Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

- Zespołu Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących.

Wzorem zeszłorocznej edycji, stoiska szkół, zlokalizowane były w poszczególnych obszarach wiedzy wyodrębnionych na terenie przestrzeni festiwalowej, takich jak.: przyroda, technika, nauki humanistyczno-społeczne, nauki ścisłe oraz medycyna i zdrowie, a także w strefie dostępności. Na stanowisku każdej z placówek była także możliwość porozmawiania ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami.

Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem porady w zakresie doradztwa zawodowego oraz prelekcje i konsultacje dla rodziców.

W drugim dniu Festiwalu, który jest zawsze dniem skierowanym przede wszystkim do uczniów, katowickie szkoły średnie mogły zaprezentować się także na scenie Kieruj sie na tradycję", podczas różnego rodzaju występów artystycznych, tj.: m.in. pokaz musztry i pokaz mody oraz koncerty i przedstawienia zespołów szkolnych. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:


IMG_5662.jpg  IMG_5663.jpg  IMG_5667.jpg


IMG_5670.jpg  IMG_5852.JPGIMG_5838.JPG  IMG_5820.JPG   IMG_5703.JPG


5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Podczas Piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE w dniu 10 października 2021 r. mieliśmy przyjemność spotkać się na terenie bulwarów katowickiej Rawy, rozciągających się od katowickiego rynku przez ulicę Teatralną, tereny nad Rawą, kampus Uniwersytetu Śląskiego aż do budynku Wydziału Prawa i Administracji UŚ. W tej przestrzeni, zaaranżowanej specjalnie na potrzeby Festiwalu, mogliśmy uczestniczyć w całym mnóstwie ciekawych festiwalowych wydarzeń pełnych naukowych inspiracji, poszerzających wiedzę uczniów oraz zachęcających ich do rozwijania swoich zainteresowań. Z całą pewnością przyczyniły się do tego także katowickie szkoły prezentujące w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę:
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej
- III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
- IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka
- V Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego
- X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego
- XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 im. Edwarda Abramowskiego
- Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Józefa Rymera I Wojewody Śląskiego
- Zespół Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka
- Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe
- Zespół Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza
- Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6
- Zespół Szkół i Placówek Nr 2
Na stanowisku każdej placówki była także możliwość porozmawiania ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami.
Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem porady w zakresie doradztwa zawodowego oraz prelekcje i konsultacje dla rodziców.
Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

IMG_9309.JPGIMG_9298.JPG

IMG_9294.JPGIMG_9293.JPG
IMG_9286.JPG

ŚFN - plakat 2.pngIV FESTIWAL SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD"

W dniach 26 i 27 stycznia 2020 r. w ramach 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE na antresoli Spodka odbył się IV Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”.


4 ŚFN.png


Trzydzieści jeden katowickich szkół średnich (licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły branżowe I stopnia) prezentujących w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę zarówno na stoiskach, jak i na scenie przyciągało tłumy. Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ofertą szkół oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów, a także pokaz mody, fryzjerstwa, kulinarny, sportowy, pierwszej pomocy i musztry wojskowej. Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem:
-  porady w zakresie doradztwa zawodowego,
- prelekcje i konsultacje dla rodziców dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w świecie nowoczesnych technologii w tym Internetu w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:


IMG_27012020.jpg

_mg_0046.jpgresized_20200126.jpg_mg_0061.jpg

_mg_0088.jpgtg205.jpg7243.jpg

3.jpgresized_20200126102.jpg83456197_34.jpg

7245.jpgIMGP0943.jpg

beznazwy3.pngbeznazwy5.png 

RELACJA Z III FESTIWALU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD"

W dniach 13 i 14 stycznia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się III Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód". Trzydzieści jeden katowickich szkół ponadpodstawowych prezentujących w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę zarówno na stoiskach, jak i na scenie przyciągało tłumy. Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ofertą szkół oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów, a także przedstawienia, skecze, pokaz mody, barmański, fryzjerstwa, sportowy, kulinarny i musztry wojskowej oraz zatańczony w pięknych strojach dostojny polonez. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:


IMG_0146.JPG


III KATOWICKI FESTIWAL SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD"

Serdecznie  zapraszamy  do  udziału  w  organizowanym  w  Międzynarodowym  Centrum  Kongresowym w Katowicach  w dniach 12-14 stycznia 2019 r.  3.  Śląskim  Festiwalu  Nauki KATOWICE  w  ramach,  którego  w  dniach 13 i 14 stycznia 2019 r. odbędzie się III Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód". Podczas Festiwalu swoją ofertę edukacyjną zaprezentują  katowickie  szkoły  średnie  oraz  poradnie  psychologiczno-pedagogiczne,  a  także  po raz pierwszy w edycji Festiwalu  - przedstawiciele pracodawców, którzy na stoiskach zaprezentują swoją działalność.

 Śląski Festiwal Nauki - plakat.jpg

  Plakat 2018 - Small.png

  


II KATOWICKI FESTIWAL SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD"

plakat.jpg

Katowickie licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę na stoiskach i na scenie. Trzydzieści jeden szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu! Wszystkie kierunki kształcenia, pokazy możliwości i umiejętności, zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań, występy taneczne i muzyczne szkolnych grup artystycznych i wiele innych atrakcji. Na telebimie będą pokazywane spoty reklamowe ze szkół. Będzie można porozmawiać z nauczycielami i uczniami wybranej szkoły, zaopatrzyć się w broszurę informacyjną zawierającą opis wszystkich katowickich szkół ponadpodstawowych i skorzystać z darmowego doradztwa zawodowego poradni psychologiczno-pedagogicznej - testy zawodowe dla uczniów szkół podstawowych.
Serdecznie zapraszamy!


FOTORELACJA Z I KATOWICKIEGO FESTIWALU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD"


Miesiąc temu na Rynku odbył się I Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód”. 30 katowickich szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowało swoją ofertę. Był pokaz mody, barmański, kulinarny, fitnessu, a nawet musztry wojskowej. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów katowickich szkół. Zobaczcie relację z tego wydarzenia na: 

profil miasta Katowice na Facebooku

06.JPG105.JPG133.JPG


Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują:

Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia)

Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia)

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze)

a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice