Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Projekty, inicjatywy, konkursy

Projekty, inicjatywy, konkursy


 

BOHATEROWIE WRACAJĄ DO SZKÓŁ!
UCZNIOWIE DZIĘKUJĄ NAUCZYCIELOM Z CAŁEJ POLSKI!

„Bohaterowie wracają do szkół" to wyjątkowa kampania stworzona z myślą o wszystkich nauczycielach, pedagogach i wykładowcach z całej Polski, którzy po zamknięciu szkół i uczelni w dniu 12 marca br. w związku z ogłoszeniem pandemii COVID-19, przejęli stery i z dnia na dzień zmienili metody pracy. Usiedli po drugiej stronie ekranu i przy pomocy komunikatorów internetowych przeprowadzili dla wszystkich uczniów z całej Polski miliony godzin lekcji, przy okazji sami przechodząc ekspresowy kurs edukacji online.

Na stronie internetowej projektu: https://www.bohaterowiewracaja.pl/ każdy uczeń i absolwent może napisać osobiste podziękowania wybranemu nauczycielowi lub nauczycielom. To idealne miejsce, aby docenić tych pedagogów, którzy w oczach uczniów zasługują na miano bohaterów! Młodzi ludzie z całej Polski dziękują za zaangażowanie, kreatywność, pomoc, otwartość. W ciągu 4 dni od rozpoczęcia kampanii na tablicy pojawiło się ponad 100 wpisów! Każdy może dołączyć, przesyłając nauczycielom wyrazy wdzięczności. Akcja kończy się w dniu 30 września 2020 r. Uczniowie wszystkich szkół w naszym kraju mają szansę sprawić swoim nauczycielom miłą niespodziankę. Wystarczy kilka słów podziękowania!

Więcej o akcji „Bohaterowie wracają do szkół" na stronie: https://www.bohaterowiewracaja.pl/

 Bohaterowie wracają do szkół - artykuł.docxUWAGA! AKCJA #CONTRA19 - NASTOLATKOWIE W KONTRZE DO COVID-19

Fundacja Zwolnieni z Teorii zainicjowała akcję #CONTRA19. W ramach akcji nastolatkowie z całej Polski mogą wykorzystać swój potencjał i stawić czoła efektom koronawirusa w Polsce. Przyjmując szybkie wyzwania m.in. pomogą lokalnym przedsiębiorcom, osobom starszym czy zawalczą z fakenewsami.

Zobacz informację prasową: CONTRA19 - nastolatkowie w kontrze do COVID-19.docx


CONTRA19.png 

KONKURSY W GRZE EDUKACYJNEJ NA SMARTRFONY „KOLEJOWE ABC"

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Urząd Transportu Kolejowego przygotował w dniach 1-25 września 2020 r. serię konkursów w grze edukacyjnej na smartrfony „Kolejowe ABC", w których uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych mogą wygrać wyjazdy na zielone szkoły oraz inne atrakcyjne nagrody.

Kolejowe ABC - nowa edycja konkursu w aplikacji.pdf

UTK - Kampania Kolejowe ABC.jpg

Ekobohaterzy - plakat.jpg

Ekobohaterzy - logo.jpgOGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY DLA SZKÓŁ TRADYCYJNY SAD"

Zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego Tradycyjny Sad", mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych. W tym roku organizator konkursu Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza szkoły do zakładania mini sadów skladających sie ze starych odmian śliw. Konkurs trwa do końca listopada 2020 r.

Tradycyjny Sad - więcej informacjipdf.pdf

Tradycyjny Sad - logo 5.jpgPROJEKT „PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI"

Zachęcamy młodzież w wieku 15-19 lat, nauczycieli oraz przedstawicieli organizacji, instytucji oraz lokalnych samorządów z terenu województwa śląskiego do udziału w projekcie „Przeciw mowie nienawiści" realizowany przez Fundację ROZRUSZNIK. Celem projektu jest podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka, przeciwdziałania negatywnym zjawiskom, takim jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści, nietolerancji, kierowanie się stereotypami oraz nierówne traktowanie wśród młodzieży, policjantów, nauczycieli oraz przedstawicieli NGO, instytucji i samorządów lokalnych z obszaru woj. śląskiego. Projekt realizowany jest na terenie woj. śląskiego w okresie od dnia 1 maja do dnia 30 listopada 2020 r.

Szczegółowe informacje wraz z dokumentami zgłoszeniowymi dostępne są na stroniewww.rozrusznik.org.pl


Fundacja Rozrusznik - Mowa nienawisci plakat.pngFundacja Rozrusznik - logo.pngPROGRAM BANKOWCY DLA EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY
BAKCYLprzedsiębiorczości 2020

Od dnia 1 września 2020 r. Fundacja Warszawski Instytut Bankowości zachęca wszystkie szkoły do współpracy w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Dzieci i Młodzieży BAKCYL.
Szczegóły na stronie: https://bakcyl.wib.org.pl/

nbs_04_2018_foto__046_450.jpg
INFORMACJA O PROGRAMIE STYPENDIALNYM FUNDACJI „DOBRA SIEĆ"

Dla zainteresowanych osób w różnym wieku, uczniów, studentów, młodych naukowców, a także nauczycieli i opiekunów, zamieszczamy poniżej szczegółową informację na szerokiej oferty programów stypendialnych Fundacji „Dobra Sieć", będącej elementem rozbudowanej sieci wsparcia pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.

Informacja prasowa Dla kogo są stypendia i jak je znaleźć.docxPROJEKT SPOŁECZNY „ŚLĄSKA MŁODZIEŻ SOLIDARNA W DZIAŁANIU"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie społecznym „Śląska Młodzież Solidarna w Działaniu" współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest całkowicie nieodpłatny dla uczestników i instytucji współpracujących. Celem projektu jest wsparcie młodych ludzi w szczególnie trudnej sytuacji, również tych z niepełnosprawnościami, w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności społecznych ważnych na rynku pracy, zgodnych z Europejską klasyfikacją umiejętności/kompetencji, kwalifikacji i zawodów (ESCO). W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w nieodpłatnych warsztatach rozwijających ich kluczowe kompetencje. Z pomocą mentorów i opiekunów, młodzież biorąca udział w projekcie, stworzy swój autorski projekt na rzecz społeczności lokalnej, pracując w charakterze wolontariuszy organizacji pozarządowych. Pozwoli to uczestnikom wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce, zwiększając tym samym ich zainteresowanie i zaangażowanie w sprawy społeczne. Zrealizowane pomysły będą miały wymierną korzyść dla lokalnej społeczności, ponieważ będą odpowiedzią na jej realne problemy i potrzeby. Zajęcia w Katowicach są prowadzone w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza i IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka.

O_projekcie_Śląska_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Zaproszenie_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Harmonogram_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Program_warsztatów_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdfWYNIKI I EDYCJI KONKURSU „MISTRZ DYKTAND I MISTRZ ORTOGRAFII"

W portalu edukacyjnym dyktanda.pl dobiegła końca I edycja konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". W konkursie wzięło udział 8030 uczestników, którzy rozwiązali aż... 423 916 dyktand! Spontaniczna akcja zorganizowania konkursu wspierającego #zostańwdomu okazała się największym dyktandem w Polsce! Największa liczba uczestników, oszałamiająca liczba rozwiązanych dyktand, 6041 zgłoszeń do Mistrza Dyktand. Oprócz mistrzowskich tytułów do zwycięzców trafiły 153 paczki z wartościowymi nagrodami.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Natomiast w drugiej, uczestnicy rywalizowali początkowo w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Jednakże organizatorzy konkursu, musieli ulec pod naporem zgłoszeń „dorosłych" i dla nich również stworzyć kategorię w Mistrzu Ortografii. 

Szczegółowe informacje oraz wyniki dostępne są na stronie: www.dyktanda.pl https://www.facebook.com/dyktandapl


infografikaKonkurs.jpg 

 


WYNIKI II EDYCJI KONKURSU
„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW" - SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy informację od Organizatora konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - sieci sklepów Biedronka, o sukcesach miasta Katowice. Dzięki aktywnej lokalnej społeczności nauczycielskiej, miasto Katowice nie tylko zdobyło wyróżnienie w konkursie, ale również udowodniło, że w czasach postępującej cyfryzacji czytanie książek nadal jest pasjonującym zajęciem. Gratulujemy zaangażowanym w swój zawód nauczycieli, którzy dołożyli swoją cegiełkę do krzewienia kultury czytania i kształtowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych.

Pełna notatka z wynikami wraz z opisem samego konkursu znajduje się w załączniku: Informacja o wynikach konkursu Katowice.docx

Pełna lista wyróżnionych prac wraz z galerią znajduje się pod adresem: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/

mobile-hero-background.png


KAMPANIA SPOŁECZNA #NIEROZERWALNI

Informujemy o Kampanii Społecznej #Nierozerwalni realizowanej w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem Kampanii jest pokazanie więzi rodzinnych oraz relacji między dziećmi i rodzicami jako kluczowych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci.

Informacja o Kampanii Nierozerwalni.pdf

Instrukcja - Pobranie materiałów.pdf


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice