Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Projekty, inicjatywy, konkursy

Projekty, inicjatywy, konkursy


UWAGA! AKCJA #CONTRA19 - NASTOLATKOWIE W KONTRZE DO COVID-19

Fundacja Zwolnieni z Teorii zainicjowała akcję #CONTRA19. W ramach akcji nastolatkowie z całej Polski mogą wykorzystać swój potencjał i stawić czoła efektom koronawirusa w Polsce. Przyjmując szybkie wyzwania m.in. pomogą lokalnym przedsiębiorcom, osobom starszym czy zawalczą z fakenewsami.

Zobacz informację prasową: CONTRA19 - nastolatkowie w kontrze do COVID-19.docx


CONTRA19.png


OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY DLA SZKÓŁ TRADYCYJNY SAD"

Zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego Tradycyjny Sad", mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych. W tym roku organizator konkursu Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza szkoły do zakładania mini sadów skladających sie ze starych odmian śliw. Czas trwania konkursu od lutego do listopada 2020 r.

Tradycyjny sad - więcej informacji.pdf


II EDYCJA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „WAKACYJNY MISTRZ ORTOGRAFII"

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na drugą edycję konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii". Jest on skierowany do osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Czas trwania konkursu od dnia 26 czerwca do dnia 7 września 2020 r. Konkurs składał się będzie z 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy rywalizować będą w pięciu grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII, szkoła średnia, dorośli. Im więcej dyktand uczestnik rozwiąże poprawnie, tym więcej zdobędzie punktów, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają liczne wartościowe nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 90 atrakcyjnych zestawów z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołączcie do zabawy i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/mistrz_ortografii_i.html 

Zapraszamy także do śledzenia facebook.com/dyktandapl, gdzie przeprowadzimy dodatkowy konkurs niespodziankę.

Konkurs Mistrz Dyktand - logo.png


PROGRAM BANKOWCY DLA EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY
BAKCYLprzedsiębiorczości - Wakacje 2020

Rok szkolny 2019/2020 pełen wyjątkowych wyzwań dobiega końca, dlatego też biorąc pod uwagę ograniczone możliwości letnich wyjazdów dla dzieci i młodzieży, chcemy zaprosić wszystkich uczniów do nieco innej wakacyjnej aktywności. Specjalnie dla nich na najbliższe dwa miesiące wakacji Fundacja Warszawski Instytut Bankowości w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji, przygotowała w specjalnie dedykowanej kampanii atrakcyjne działania edukacyjne w formule konkursów, warsztatów i ciekawych spotkań. Szczegóły będą sukcesywnie publikowane na stronie: https://bde.wib.org.pl/wakacje-2020/ oraz jako wydarzenie na Facebooku BAKCYLprzedsiębiorczości - wakacje 2020

A już od już od września 2020 r. Warszawski Instytut Bankowości zachęca wszystkie szkoły do dalszej współpracy w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Dzieci i Młodzieży BAKCYL.

Bakcyl Wakacje - informacja dla dzieci i młodzieży.pdf

nbs_04_2018_foto__046_450.jpgI METROPOLITALNY KONKURS LITERACKI ORGANIZOWANY W RAMACH 13. METROPOLITALNEGO ŚWIĘTA RODZINY

Pomimo trudnych czasów i wielu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w naszym kraju, która uniemożliwia spotkania w szerszym gronie, paradoksalnie mamy więcej czasu dla siebie, naszych bliskich i rodziny. Stwarza to wiele możliwości promowania tego, co w życiu człowieka jest najważniejsze - miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i jego lokalnej historii. Dlatego, też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia w ramach organizowanego 13. Metropolitalnego Święta Rodziny, mając na celu wzmocnienie rodzinnych wspólnot i podkreślenie, że to w rodzinie dajemy sobie wsparcie, udzielamy pomocy i pokonujemy problemy - proponuje rodzinną wycieczkę w przeszłość i zaprasza do uczestnictwa w I Metropolitalnym Konkursie Literackim, którego hasłem przewodnim będzie „Rodzina przestrzenią spotkania". Jest to konkurs na krótki tekst prozatorski, dotyczący historii rodzinnych związanych z naszymi małymi ojczyznami. Teksty wyłonione w toku konkursu znajdą się w książce, która zostanie wydana w przyszłym roku.

Metropolitalny Konkurs Literacki - Regulamin.odt

Karta zgłoszenia uczestnika.doc

Karta zgłoszenia opiekuna uczestnika.doc


4.jpgZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA NA MATEMATYCZNY GRANT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 33
W KATOWICACH W PROGRAMIE mPOTĘGA!

Szkoła Podstawowa Nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach po raz drugi z rzędu wygrała grant Fundacji mBanku na popularyzację matematyki. Szkoła dostała podwójne wyróżnienie, gdyż jako jeden z najlepiej ocenionych projektów, bierze udział w konkursie internetowym o nagrodę publiczności. Zachęcamy wszystkich do głosowania internetowego w dniach od 22 czerwca do 5 lipca 2020 r. Pomysłodawcy wraz z koordynatorem Panią Paulina Worsztynowicz będą wdzięczni za Państwa głos. Głosować można raz na 24 godziny na stronie www.mpotega.pl/glosowanie


Program mPotega - wyniki.png


INFORMACJA O PROGRAMIE STYPENDIALNYM FUNDACJI „DOBRA SIEĆ"

Dla zainteresowanych osób w różnym wieku, uczniów, studentów, młodych naukowców, a także nauczycieli i opiekunów, zamieszczamy poniżej szczegółową informację na szerokiej oferty programów stypendialnych Fundacji „Dobra Sieć", będącej elementem rozbudowanej sieci wsparcia pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.

Informacja prasowa Dla kogo są stypendia i jak je znaleźć.docxPROJEKT SPOŁECZNY „ŚLĄSKA MŁODZIEŻ SOLIDARNA W DZIAŁANIU"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie społecznym „Śląska Młodzież Solidarna w Działaniu" współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest całkowicie nieodpłatny dla uczestników i instytucji współpracujących. Celem projektu jest wsparcie młodych ludzi w szczególnie trudnej sytuacji, również tych z niepełnosprawnościami, w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności społecznych ważnych na rynku pracy, zgodnych z Europejską klasyfikacją umiejętności/kompetencji, kwalifikacji i zawodów (ESCO). W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w nieodpłatnych warsztatach rozwijających ich kluczowe kompetencje. Z pomocą mentorów i opiekunów, młodzież biorąca udział w projekcie, stworzy swój autorski projekt na rzecz społeczności lokalnej, pracując w charakterze wolontariuszy organizacji pozarządowych. Pozwoli to uczestnikom wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce, zwiększając tym samym ich zainteresowanie i zaangażowanie w sprawy społeczne. Zrealizowane pomysły będą miały wymierną korzyść dla lokalnej społeczności, ponieważ będą odpowiedzią na jej realne problemy i potrzeby. Zajęcia w Katowicach są prowadzone w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza i IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka.

O_projekcie_Śląska_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Zaproszenie_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Harmonogram_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Program_warsztatów_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdfWYNIKI I EDYCJI KONKURSU „MISTRZ DYKTAND I MISTRZ ORTOGRAFII"

W portalu edukacyjnym dyktanda.pl dobiegła końca I edycja konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". W konkursie wzięło udział 8030 uczestników, którzy rozwiązali aż... 423 916 dyktand! Spontaniczna akcja zorganizowania konkursu wspierającego #zostańwdomu okazała się największym dyktandem w Polsce! Największa liczba uczestników, oszałamiająca liczba rozwiązanych dyktand, 6041 zgłoszeń do Mistrza Dyktand. Oprócz mistrzowskich tytułów do zwycięzców trafiły 153 paczki z wartościowymi nagrodami.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Natomiast w drugiej, uczestnicy rywalizowali początkowo w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Jednakże organizatorzy konkursu, musieli ulec pod naporem zgłoszeń „dorosłych" i dla nich również stworzyć kategorię w Mistrzu Ortografii. 

Szczegółowe informacje oraz wyniki dostępne są na stronie: www.dyktanda.pl https://www.facebook.com/dyktandapl


infografikaKonkurs.jpg 

 


WYNIKI II EDYCJI KONKURSU
„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW" - SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy informację od Organizatora konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - sieci sklepów Biedronka, o sukcesach miasta Katowice. Dzięki aktywnej lokalnej społeczności nauczycielskiej, miasto Katowice nie tylko zdobyło wyróżnienie w konkursie, ale również udowodniło, że w czasach postępującej cyfryzacji czytanie książek nadal jest pasjonującym zajęciem. Gratulujemy zaangażowanym w swój zawód nauczycieli, którzy dołożyli swoją cegiełkę do krzewienia kultury czytania i kształtowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych.

Pełna notatka z wynikami wraz z opisem samego konkursu znajduje się w załączniku: Informacja o wynikach konkursu Katowice.docx

Pełna lista wyróżnionych prac wraz z galerią znajduje się pod adresem: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/

mobile-hero-background.png


KAMPANIA SPOŁECZNA #NIEROZERWALNI

Informujemy o Kampanii Społecznej #Nierozerwalni realizowanej w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem Kampanii jest pokazanie więzi rodzinnych oraz relacji między dziećmi i rodzicami jako kluczowych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci.

Informacja o Kampanii Nierozerwalni.pdf

Instrukcja - Pobranie materiałów.pdf


4. ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE

W dniach 26 i 27 stycznia 2020 r. w ramach 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE na antresoli Spodka odbył się IV Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”.


4 ŚFN.png


Trzydzieści jeden katowickich szkół średnich (licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły branżowe I stopnia) prezentujących w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę zarówno na stoiskach, jak i na scenie przyciągało tłumy. Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ofertą szkół oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów, a także pokaz mody, fryzjerstwa, kulinarny, sportowy, pierwszej pomocy i musztry wojskowej. Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem:

- porady w zakresie doradztwa zawodowego,

- prelekcje i konsultacje dla rodziców dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w świecie nowoczesnych technologii w tym Internetu w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

IMG_27012020.jpg

_mg_0046.jpgresized_20200126.jpg_mg_0061.jpg

_mg_0088.jpgtg205.jpg7243.jpg

3.jpgresized_20200126102.jpg83456197_34.jpg

7245.jpgIMGP0943.jpgbeznazwy.png

beznazwy3.pngbeznazwy5.pngsprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice