Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGOLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W KATOWICACH
UCZESTNIKIEM PROGRAMU P-TECH


W dniu 29 sierpnia 2019 roku w Willi Goldsteinów, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach Pani Aldona Skubiszewska oraz Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa podpisali porozumienie z firmą IBM w celu realizacji programu P-TECH.
„W ramach programu przez pięć lat nauki uczniowie zdobędą maturę oraz dyplom technika informatyka, poszerzając wiedzę pod opieką swojego mentora i zdobywając nowe umiejętności. Przykładowo uczniowie będą śledzić codzienną pracę swojego opiekuna (tzw. job shadowing), poznając od wewnątrz środowisko biznesowe, czy też uczestnicząc w płatnych stażach.
P-TECH nie wymaga wprowadzania zmian do podstawy programowej. Firma partnerska we współpracy z kadrą dydaktyczną szkoły dostarcza dodatkowy wkład merytoryczny lub narzędzia do już istniejących przedmiotów i zajęć, tak by wyposażyć uczniów w konkretne umiejętności potrzebne na rynku pracy oraz w sektorze, w którym działa. Firma partnerska zobowiązuje się również wspierać absolwentów P-TECH w procesie wejścia na rynek pracy.”

 P-TECH - prezentacja ZSTiO Nr 2.pdf

ZSTiO Nr 2 - P-TECH 1.jpg

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice