Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Sygnał Życia

Sygnał Życia

Prezydent Miasta Katowice informuje, iż od 1 grudnia 2008 roku w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych w Katowicach rozpoczęło się wdrażanie Miejskiego Systemu Powiadamiania Ratunkowego dla osób niepełnosprawnych - "Sygnał życia".

System kierowany jest do grupy osób niepełnosprawnych i starszych, które nie zawsze są w stanie porozumieć się z dyspozytorem przyjmującym zgłoszenia o zagrożeniu i przekazać podstawowe informacje przez telefon, niezbędne do udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia.

Miejski System Powiadamiania Ratunkowego wymaga od uczestnika posiadania telefonu komórkowego lub stacjonarnego z przyciskami, w którym zostanie zaprogramowany numer alarmowy. W sytuacji zagrożenia wystarczy naciśnięcie przycisku, a dyspozytor w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego uzyska informacje o konieczności udzielenia pomocy oraz dane osoby zgłaszającej, które przekazuje do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

W celu zarejestrowania się w bazie Systemu Powiadamiania Ratunkowego należy wypełnić ankietę (dostępną również w MOPS i u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych),
a następnie złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Katowice,
ul. Rynek 1, punkt podawczy (parter) w godzinach pracy Urzędu lub wysłać pocztą.

Pracownicy socjalni MOPS dotrą także bezpośrednio do miejsca zamieszkania osób niepełnosprawnych, które mają problem z wypełnieniem ankiety lub jej złożeniem.

Gorąco zapraszam osoby starsze i niepełnosprawnych mieszkańców Katowic do zarejestrowania się w Systemie, co z pewnością pomoże służbom miejskim w sposób szybki i bardziej efektywny udzielić im pomocy w sytuacji zagrożenia, a tym samym zwiększyć Państwa poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać:
u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych, ul. Rynek 1, pok. 805A, tel. 32/ 259 32 12
w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Jagiellońska 17, pok. 01, tel. 32/ 251 00 87 wew. 164


Pliki do pobrania

ANKIETA MSPR.pdf

            ULOTKA Sygnał Życia.pdf      sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice
Copyright © UM Katowice