Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności - Miasto

Aktualności - Miasto

20 czerwca 2024
Zmiany w organizacji ruchu w związku z koncertami
Zmiany są spowodowane imprezami odbywającymi się na Stadionie Śląskim oraz w Strefie Kultury

22 i 23 czerwca (sobota i niedziela) na Stadionie Śląskim odbędą się dwa duże wydarzenia muzyczne. Dlatego, podobnie jak przy poprzednich tego typu sytuacjach, wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zmniejszyć uciążliwość imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia. Zmiany w organizacji ruchu wystąpią również w Strefie Kultury, a to w związku z organizacją festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

W tego typu przypadkach absolutnym priorytetem są mieszkańcy bezpośrednio sąsiadującego ze Stadionem Śląskim osiedla Tysiąclecia. Dlatego po raz kolejny wprowadzamy zakaz wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. To rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Doskonale wiemy o tym, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach. Stąd nasze działania – dodaje prezydent Katowic.

W obu dniach, od wczesnych godzin porannych na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

22 i 23 czerwca na os. Tysiąclecia wprowadzone zostanie rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Osiedla. Dlatego ponownie – od godzin popołudniowych, nastąpią wyłączenia możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostaną zastosowane wygrodzenia techniczne. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej.


zmiany ZTM.png


Zarząd Transportu Metropolitalnego przewiduje dodatkowe kursy tramwajów. Szczegółowy zakres zmian w organizacji transportu zbiorowego w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w tych dniach, jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Ponadto 22 i 23 czerwca, wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Natomiast w związku z organizacją festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, który w tym roku odbywa się w dniach 20-23.08 zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w Strefie Kultury. Zamknięty zostanie fragment ul. Olimpijskiej na odcinku od kładki łączącej Międzynarodowe Centrum Kongresowe z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia do skrzyżowania z ul. H.M. Góreckiego. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu od piątku 21.08.2024 r. od godziny 15.00 do godz. 8.00 dnia następnego oraz od godz. 12.00 w sobotę do godz. 8.00 w niedzielę 23.06.2024 r. Ponadto do 25.06 wyłączone z użytkowania są parkingi w Strefie Kultury.


Zmiany na os. Tysiąclecia.jpg

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice