Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności - Miasto

Aktualności - Miasto

19 października 2021
Warsztaty Edukacyjne dla Seniorów - „Wodzirej” w Katowicach
Miasto Katowice we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, która jest inicjatorem programu o nazwie „Wodzirej” rozpoczęło realizację projektu, który dotyczy wychodzenia ze skutków pandemii osób 60 plus, mieszkańców Katowic.

Miasto Katowice we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier", która jest inicjatorem programu o nazwie „Wodzirej" rozpoczęło realizację projektu, który dotyczy wychodzenia ze skutków pandemii osób 60 plus, mieszkańców Katowic.

Projekt „WODZIREJ" ma na celu pomoc osobom 60 plus, mieszkańcom Katowic, borykającym się ze skutkami izolacji społecznej, wynikającej z pandemii. Osoby te często podupadły na zdrowiu, nie kontaktują się z rodziną, sąsiadami, odczuwają zniechęcenie i apatię. Nie mają motywacji i pomysłu na powrót do aktywnego uczestniczenia w życiu rodziny czy społeczności, ale jednocześnie bardzo boleśnie odczuwają konsekwencje życia „poza nawiasem". Projekt „WODZIREJ" jest innowacją społeczną, która ma na celu inspirowanie i wyposażenie jego uczestników w praktyczną wiedzę i ćwiczenia, którymi będą mogli dzielić się dalej z innymi,  już po spotkaniach.

Uczestnikami projektu są katowiccy Seniorzy, którzy zostali wyłonieni w ramach współpracy z katowicką Radą Seniorów Miasta Katowice oraz organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz katowickich seniorów.

plakat program Wodzirej Katowice 2.pdf

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice