Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Historia współpracy

Historia współpracy

List Intencyjny w sprawie nawiązania przyjaźni oraz współpracy pomiędzy miastami Katowice i Pula został podpisany w dniu 30 listopada 2012 r. w Puli przez Pierwszą Wiceprezydent Miasta Katowice, Krystynę Siejną oraz Burmistrza Miasta Pula, Borisa Miletić. Zawiera on informacje o charakterze planowanej współpracy, w tym wymiany doświadczeń w dziedzinie pozyskiwania środków   z funduszy strukturalnych UE czy współdziałanie i wymianę w dziedzinie edukacji, kultury oraz sportu.   

IMG_5711.JPG   IMG_5727.JPG

IMG_5738.JPGIMG_5742.JPG

W dniu 20 września 2013 r. odwiedzająca Górny Śląsk grupa uczniów wraz z nauczycielem ze szkoły średniej Dante Aligheri z Puli spotkała się w Katowicach z przedstawicielami Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice. Wizyta chorwackich uczniów w Polsce związana była z realizacją projektu dotyczącego przeciwdziałania rasizmowi i ksenofobii w ramach programu COMENIUS. Spotkanie stanowiło idealną okazję do przedstawienia miasta, a także nawiązania kontaktu z przedstawicielami VI LO im. Długosza z Katowic i omówienia możliwości współpracy między powyższymi placówkami, w których zajęcia prowadzone są  w jęz. włoskim.      


IMG_1068.JPG

W dniach 4 - 5 maja 2014 r., na zaproszenie miasta Pula, przedstawiciele Rady Miasta Katowice Pan Adam Warzecha oraz Pan Michał Jędrzejek uczestniczyli w corocznych obchodach Święta Miasta Pula. Podczas tego wydarzenia obecni byli również przedstawiciele pozostałych miast partnerskich Puli.

Miasto Katowice, wraz z Krakowem i Rzeszowem uczestniczyło w międzynarodowym projekcie pn. „3 razy Chorwacja", realizowanym w dniach 19 – 21 maja 2014 r., z inicjatywy Konsula Honorowego Republiki Chorwacji w Krakowie, Pana Pawła Włodarczyka oraz przy udziale Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Celem projektu było przybliżenie Polakom, w tym katowiczanom, jednego z najpopularniejszych i przyjaznych krajów Europy jakim jest Chorwacja. Podczas tego wydarzenia miały miejsce  działania w trzech obszarach, tj. gospodarczym (organizacja seminarium na temat możliwości współpracy gospodarczej), turystyki (promocja regionów turystycznych Chorwacji) oraz kulturalnym (koncert światowej sławy chorwackiej wiolonczelistki Any Rucner). W ramach tego wydarzenia Katowice odwiedziła Pani Elena Puh Belci, Wiceprezydent Miasta Pula.

IMG_0063.JPGIMG_0067.JPG

IMG_0071.JPG


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice