24 listopada 2017
Kto w finale X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów?
Ogłoszono listę finalistów X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga


List gratulacyjny Prezydenta Katowic.pdf


Ogłoszono listę finalistów X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Z 13 uczestników II etapu o konkursowe zwycięstwo walczyć będą:

Bar Avni (Izrael)

Modestas Barkauskas (Litwa)

Aleš Kománek (Czechy)

Boon Hua Lien (Singapuer)

Su-Han Yang (Tajan)

Iaroslav Zaboiarkin (Rosja)

 

Harmonogram finału

Z ośmiu utworów, przewidzianych regulaminem w III etapie konkursu, każdy uczestnik wybrał po dwa utwory z grupy A i B. Spośród nich pół godziny przed występem losuje po jednym z wybranych do konkursowego wykonania. Na opracowanie z orkiestrą wylosowanych utworów przeznacza się nie więcej, niż 50 minut (nie więcej, niż 25 minut na każdy). W dziełach cyklicznych i wieloczęściowych – w wypadku rezygnacji jury z wyznaczenia określonej części utworu – uczestnik dokonuje tego wyboru według własnego uznania.

 

Partię fortepianu w IV Symfonii koncertującej Karola Szymanowskiego grał będzie Piotr Sałajczyk, wszechstronny i kreatywny polski pianista, wychowanek katowickiego profesora Józefa Stompla.

 

Przesłuchania etapu III  24 listopada 2017

 

9.30 – 10.20

Aleš Kománek (Czechy/ Czech Republic)

Program: C. Debussy – Morze albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47

K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60

10.25 – 11.15

Boon Hua Lien (Singapur/ Singapore)

Program: W. Lutosławski – Koncert na orkiestrę albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47

K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60

przerwa

    1. 11:45– 12.35

      Su-Han Yang (Tajwan/ Taiwan)

      Program: B. Bartók – Koncert na orkiestrę albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47

      K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60

      przerwa

      16.00 – 16.50

      Iaroslav Zaboiarkin (Rosja/ Russia)

      Program: B. Bartók – Koncert na orkiestrę albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 4

      K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60

      16.55 – 17.45

      Bar Avni (Izrael/ Israel)

      Program: B. Bartók – Koncert na orkiestrę albo C. Debussy – Morze

      K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60 albo W. Lutosławski – II Symfonia

       

      przerwa

      18.15 – 19.05

      Modestas Barkauskas (Litwa/ Lithuania)

       

      Program: C. Debussy – Morze albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47

      H.M. Górecki – Refren op. 21 albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60