Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Słowo Nadburmistrz Kolonii

Słowo Nadburmistrz Kolonii

​​

Drodzy Mieszkańcy Katowic,

Drodzy Czytelnicy,​

w tym roku Miasto Katowice świętuje jubileusz 25-lecia współpracy z Kolonią. Tego typu wydarzenie jest dla nas Kolonii, miasta z największą ilością miast partnerskich w Niemczech, czymś bardzo szczególnym.

Rozumiemy nasze partnerstwo szczególnie jako żywe kontakty pomiędzy mieszkańcami naszych miast. Odwiedzamy się nawzajem, uczymy się jedni od drugich i pomagamy sobie wzajemnie. Otwarcie obcujemy ze sobą i prowadzimy konstruktywny dialog. Tak stają się partnerstwa miast czynną "miejską polityką zagraniczną".

Z Państwem jako naszym partnerem istnieje już od ćwierćwiecza intensywna wymiana na wielu różnych płaszczyznach. Mają miejsce spotkania twórców kultury, wymiany uczniów, rozgrywki sportowców i zjazdy specjalistów, wszystko by uczyć się wzajemnie od siebie. Spotykamy się więc zarówno na szczeblu gminnej polityki jak również w płaszczyźnie obywatelskiej.

Tych wiele aktywności, które miały miejsce podczas dwudziestu pięciu lat, świadczą o tym, że jesteśmy dobrze zgranymi partnerami i możemy dalej polegać na ścisłej przyjaźni pomiędzy miastami Katowicami i Kolonią. Bazując na tym będziemy w latach następnych a szczególnie w roku jubileuszowym nadal prowadzić wspólne projekty.

W związku z tym Miasto Kolonia w kooperacji z Miastem Partnerskim Katowicami, Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszeniem ds. Wsparcia Partnerstwa Kolonii i Katowic zaplanowało liczne wydarzenia, na które drodzy Katowiczanie jesteście do Kolonii serdecznie zaproszeni.

Regularnie aktualizowany program imprez na naszych stronach internetowych będzie informował o wszystkich wydarzeniach.

Szczególnym punktem programu będzie z pewnością październikowa wizyta członków Stowarzyszenia w Państwa pięknym i kulturowo nad wyraz wartościowym mieście.​ Życzę nam wszystkim atrakcyjnego i niezapomnianego roku jubileuszowego.

Państwa


​​​​​​​​Henriette Reker


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice