Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Materiały dla nauczycieli

Materiały dla nauczycieli


PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH - WYTYCZNE MINISTERSTWA EDUKACJI NAROWEJ, CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ ORAZ GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO


1920x810.jpg


JAK ZACHOWAC BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS LEKCJI ON-LINE?

uodo-gov.png

„KAMPANIA KOLEJOWE ABC" NA TORACH DOMOWEJ EDUKACJI

Tematyka pociągów od zawsze fascynuje dzieci. Warto wykorzystać te pozytywne skojarzenia i rozpocząć przygodę z Kampanią Kolejowe ABC w domu. Rodzice i nauczyciele mogą skorzystać z bezpłatnych materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa kolejowego. Wystarczy pobrać je ze strony internetowej Kampanii Kolejowe ABC i przekazać dzieciom, by przeniosły się w świat zabawy i dały się ponieść kolejowym przygodom!

Czas kiedy dzieci i rodzice pozostają w domu można wykorzystać na naukę poprzez zabawę, korzystając z dobrze merytorycznie przygotowanych źródeł. Gdzie znaleźć pomoce naukowe? Można je pobrać ze strony www.kolejoweabc.pl. Dostępne są trzy unikalne podręczniki dostosowane do różnych grup wiekowych - przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI. Na dzieci czeka również edukacyjna kolorowanka „Kolejowe Przygody Rogatka".

W podręcznikach „Kampania Kolejowe ABC w moim przedszkolu" oraz „Kampania Kolejowe ABC w mojej szkole" znajdują się wskazówki dotyczące bezpieczeństwa kolejowego oraz gotowe scenariusze lekcji. Są one tak przygotowane, że również bez przeszkód można większość przeprowadzić samodzielnie w domu. Z pewnością dzieci będą miały przy tym mnóstwo frajdy. Zawarte w skryptach treści na temat znaków drogowych i piktogramów, bezpieczeństwa w pociągu, w pobliżu torów i na peronie pomogą odpowiedzieć na takie pytania jak: co robić, gdy zobaczymy niebezpieczną sytuację? Jak wezwać pomoc? Czym jest bezpieczeństwo kolejowe? W książkach znajdują się również różne ćwiczenia, zabawy i ciekawe quizy.

Edukacyjna kolorowanka, którą można łatwo wydrukować po pobraniu z internetu, wprowadza dzieci w tematykę bezpieczeństwa kolejowego przy pomocy  głównego bohatera Kampanii Kolejowe ABC - nosorożca Rogatka. Towarzyszy on dzieciom przy rozwiązywaniu zadań, rebusów czy elementach do kolorowania, przekazując jednocześnie najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Wszystko po to, by kształtować wyobraźnię, uważność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Wiele ćwiczeń zamieszczonych w materiałach edukacyjnych z łatwością uda się zrealizować nie tylko podczas lekcji szkolnych, ale także prosto z domowego zacisza. Różnorodność przygotowanych zadań pozwala je zmieniać i dostosować do grupy wiekowej. Edukacja w tym zakresie z pewnością przyczyni się do poszerzenia wiedzy najmłodszych, a przede wszystkim umili spędzony czas w domu.

UTK - Kampania Kolejowe ABC.jpg


KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - PORADNIK MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ DLA SZKÓŁ


https://dokumenty.men.gov.pl/Ksztalcenie_na_odleglosc_%E2%80%93_poradnik_dla_szkol.pdf

normal_3f1dbc47c94d26449891ee024d672fe6f3bd3729.gif


LINKI DO PLATFORM INTERNETOWYCH DO WYKORZYSTANIA

DLA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW


wirtualny Erasmus

https://europa.eu/youth/erasmusvirtual/activity/exchanges_en 

platforma School Education Gateway - wsparcie w zakresie nauczania online i rozwoju zawodowego

https://www.schooleducationgateway.eu/pl/pub/index.htm 
INFORMACJA O MOŻLIWOŚCIACH ZDALNEGO ZDOBYWANIA WIEDZY


W związku z zamknięciem placówek oświatowych informujemy o szerokich możliwościach zdalnego zdobywania wiedzy za pośrednictwem platformy ADAMED SmartUP. Obok obszernej bazy materiałów edukacyjnych i naukowych z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, uruchomiona została interaktywna gra edukacyjna online, która pozwoli młodzieży połączyć naukę fizyki, chemii i biologi z odrobiną rozrywki.
Gra toczy się wokół zjawiska fake newsów i sposobów walki z nim. Kształtuje wśród graczy umiejętność krytycznego myślenia i weryfikowania informacji. Obie zdolności są niezwykle ważne, zwłaszcza dziś, kiedy napływające do nas z różnych źródeł wiadomości są często sprzeczne, także te dotyczące naszego bezpieczeństwa i konsekwencji rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Więcej informacji na temat działań Fundacji Adamed, wspomagających uczniów w czasie przedłużonego pobytu w domu, znajdą Państwo pod linkiem: ADAMED SmartUP udostępnia uczniom edukacyjną grę online.
Biuro prasowe programu ADAMED SmartUP

 

REKOMENDOWANE PROGRAMY W OBSZARZE PROFILAKTYKI I WYCHOWANIA

zobacz...

 

PROGRAMY PODNOSZĄCE JAKOŚĆ PRACY PLACÓWKI, KTÓRYCH REALIZACJA ZOSTAŁA
ZAKOŃCZONA PRZYZNANIEM CERTYFIKATU

zobacz...

 

OPINIA W SPRAWIE PROGRAMU NAUKI ZACHOWANIA

zobacz...


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice