Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Internet Dofinansowanie projektu pn. Zrównoważona Mobilność Miejska- SUM, w ramach Programu INTERREG IV C

Dofinansowanie projektu pn. Zrównoważona Mobilność Miejska- SUM, w ramach Programu INTERREG IV C

​​sum sum na str.jpg

Obradujący w Warszawie w dniach 15- 16 grudnia br. Komitet Monitorujący Programu INTERREG IV C podjął decyzję o wyborze do dofinansowania projektu pn. Zrównoważona Mobilność Miejska- SUM, w ramach Programu INTERREG IV C.

Celem ogólnym Programu jest poprawa efektywności polityk rozwoju regionalnego oraz przyczynienie się do modernizacji gospodarczej i większej konkurencyjności w Europie w obszarach innowacyjności, gospodarki opartej na wiedzy, środowiska naturalnego i zapobiegania ryzyku za pośrednictwem współpracy międzyregionalnej.

Celem projektu jest stworzenie wspólnego bloku wiedzy i doświadczeń dla promowania pojazdów elektrycznych i zrównoważonego transportu. Zadaniem każdego z partnerów projektu jest identyfikacja tych środków, które lepiej promują pojazdy elektryczne, zachęcanie do transferu tych środków uznanych za dobre praktyki w zakresie wdrażania pojazdów elektrycznych, przygotowanie szczegółowego planu działań dla każdego regionu, które należy podjąć żeby zrealizować cele projektu.

Głównymi spodziewanymi rezultatami projektu jest przedstawienie 15 dobrych praktyk,
oraz 15 regionalnych lub lokalnych strategii wdrożenia elektromobilności, co przedstawi każdy z partnerów projektu na zakończenie jego realizacji.

Liderem projektu jest Miasto Vigo (Hiszpania), pozostali partnerzy projektu to: Regionalna Agencja Zarządzania Energią Regionu Murcia (Hiszpania), Regionalna Agencja Energii i Środowiska z Algrave (Portugalia), Miasto Messyna (Włochy), Reggio di Calabria oraz Miasto Reggio Emilia (Włochy), Miasto Ryga (Łotwa), Miasto Vratsa oraz Miasto Sofia (Bułgaria), regionalna Agencja Energii Miasta Pazardjik (Bułgfaria), Miasto Amiens (Francja), Stowarzyszenie Władz Regionu Skåne (Szwecja), Agencja Energii Południowowschodniej Szwecji (Szwecja), Hrabstwo Essex (Wielka Brytania) oraz Miasto Katowice (jedyny partner projektu z Polski).


Więcej informacji o Programie INTERREG IV znajdą Państwo na stronie internetowej Programu: www.i4c.eu​​​​​​​​​
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG


Pliki do pobrania:

Broszura_wersja polska.pdf

Newsletter Nr 1.pdf

Newsletter2 dla Projektu SUM.pdf

Newsletter3_EN_New format.pdf

Pierwsze_spotkanie.JPG

pierwsze spotkanie 2.JPG

Informacja prasowa_PL.doc

Regulamin konkursu FOTO_PL.doc​​​

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice