22 marca 2018
Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży
Kolejna okazja, a nawet trzy okazje, by wspomóc tę inicjatywę już w najbliższy weekend

​Już ponad 350 metrów dobra czyli około 15 tys. zł udało się zebrać do tej pory stowarzyszeniu Dom Aniołów Stróżów w ramach akcji „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży". Dzięki temu co najmniej 12 dzieci z biednych, robotniczych dzielnic wyjedzie na upragnione wakacje!

Kolejna okazja, a nawet trzy okazje, by wspomóc tę inicjatywę już w najbliższy weekend. Pieniądze będą zbierane podczas sobotnich warsztatów w DH Supersam, a także niedzielnego siatkarskiego meczu GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel w Spodku. Tego dnia odbędzie się także Wielkanocna Loteria Fantowa w Silesia City Center.

W sobotę w Supersamie w godzinach 12:00 – 18:00 w Strefie SuperFan odbęda się Warsztaty Wielkanocne, gdzie każdy będzie mógł przygotować piękne, wielkanocne ozdoby. Przygotowano również wielkanocne zagadki, ramkę do robienia śmiesznych zdjęć, animacje i zabawy ruchowe. Cały czas będzie trwać zbiórka w ramach akcji „Katowickie Kilometry Dobra". Kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać także podczas niedzielnego meczu w Spodku, pomiędzy siatkarskimi ekipami GKS Katowice oraz Jastrzębski Węgiel. Podczas meczu zapraszamy również do strefy Kilometrów Dobra – przy samym boisku siatkarskim – gdzie każdy będzie mógł dokleić swoje metry lub centymetry dobra oraz zrobić zdjęcie na ściance ze sportowymi ambasadorami akcji. Początek spotkania o godz. 14.45.

plakat Warsztaty Wielkanocne SUPERSAM.jpg


Do tej pory stowarzyszeniu w ramach kampanii udało się zebrać ponad 15 tys. zł, czyli ponad 350 metrów z kilometrów dobra. Dzięki temu co najmniej 12 dzieci z biednych, robotniczych dzielnic wyjedzie na wakacje. Kolejne metry czekają na wpłatę!

W akcję „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży" od początku zaangażowali się trenerzy poszczególnych sekcji. Jacek Paszulewicz, trener drużyny piłkarskiej GKS Katowice,  Tom Coolen, trener drużyny hokejowej GKS Katowice oraz Piotr Gruszka -  legendarny reprezentant Polski, a obecnie trener drużyny siatkówki GKS Katowice.

scianka trenerzy.png

 

Partnerem akcji jest także Silesia City Center, gdzie na początku marca odbyła się kwesta inaugurująca „Katowickie Kilometry Dobra". W najbliższą niedzielę w godz. 10.00 – 19.00 na terenie centrum handlowego odbędzie się Wielkanocna Loteria Fantowa. Kupując los za symboliczne 5 zł, każdy będzie miał szansę wygrać atrakcyjne - ufundowane przez sklepy z SCC – nagrody: walizka PUCCINI, bielizna i galanteria GATTA, vouchery na makijaż w CLINIQUE, kubki, breloki, kosmetyczki czy słuchawki BENETTON, kubki termiczne C&A, zestawy edukacyjne, zabawki i inne ciekawe fanty.  Na uczestników Loterii czeka 1800 losów i aż 300 nagród do wygrania!!!

plakat wielkanoc_loteria__AKCEPT.jpg 

Każdy może wesprzęc akcję tutaj: http://kilometrydobra.pl/organization/stowarzyszenie-pomocy-dzieciom-i-mlodziezy-dom-aniolow-strozow/

***

Info o akcji:

KILOMETRY DOBRA to stworzona przez Polski Instytutu Filantropii kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale. Rekord wcześniej należał do Amerykanów i Filipińczyków, teraz należy do Austriaków.  Organizacje partnerskie każdego kraju układają KILOMETRY DOBRA wspólnie, udowadniając, że działając razem można osiągnąć więcej. Jeśli ułożą co najmniej 75 km staną się rekordzistami.  

Katowicki finał kampanii odbędzie się 3 czerwca na katowickim Rynku.

Aby wesprzeć akcję wejdź na stronę kilometrydobra.pl , wybierz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach i wpłać darowiznę – swoje metry dobra!

 

Ambasadorzy akcji: aktorzy Monika Mrozowska, Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński, Katarzyna Kołeczek, Monika Fronczek, Tomasz Oświeciński, a także MIUOSH (raper/muzyk), Jacek Paszulewicz (trener drużyny piłkarskiej GKS Katowice),  Tom Coolen (trener drużyny hokejowej GKS Katowice) oraz Piotr Gruszka (legendarny reprezentant Polski, a obecnie trener drużyny siatkówki GKS Katowice).

Partnerzy akcji: Miasto Katowice, GKS Katowice, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Stalexport Autostrada Małopolska SA, Silesia City Center.

Więcej informacji o katowickiej akcji: http://anioly24.pl/kilometry-dobra/ oraz FB

***

Info o organizatorze:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów" od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z po górniczych i po hutniczych dzielnic biedy.  Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzimy nieodpłatnie 8 świetlic, terapeutycznych klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie opiekujemy się ok. 130 dziećmi w wieku 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych docieramy z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. Za pozyskane środki organizujemy również akcje „Lato w mieście" w ubogich dzielnicach, wyjazdy na obozy terapeutyczne i rozwojowe, pomoc medyczną, socjalną i edukację. Rozwijamy też talenty. Szlifujemy nasze „dzieci węgla" tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami.

​​​​