Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności-old

Zarządzaj uprawnieniamiZarządzaj uprawnieniami

Tytuł

Obraz zestawienia

Zawartość strony

grafika na portal_450x260.jpg

Uczta dla fanów jazzu, sztuki i mody w najbardziej widowiskowym wydaniu!

Istnieje tylko jeden sposób, aby spędzić ostatni weekend tego lata – koncert Tribute to Kora w wykonaniu czołowych polskich artystów, fashion show Ewy Minge oraz wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego w technologii Virtual Reality. To wszystko w ramach VI edycji Jazz Art Fashion Festival, który rozpocznie się już 21 września w Muzeum Walcownia w Katowicach.

Już we wrześniu po raz kolejny Muzeum WALCOWNIA w Katowicach zamieni się w kreatywną przestrzeń pełną inspiracji. 21 i 22 września industrialna przestrzeń Walcowni stanie się miejscem tętniącym modą, designem, muzyką i sztuką. Takie połączenie możliwe jest dzięki obecności artystów z całego świata.

 

Jazz

 

Na scenie muzycznej zobaczymy perełkę międzynarodowej sceny jazzowej – Marc Perrenoud Trio. Zespół wielokrotnie wyróżniany przez najbardziej liczące się media branżowe – BBC, All About Jazz czy Jazzmagazine Paris. To jednak nie koniec – w trakcie festiwalu odbędzie się również koncert Tribute to Kora, czyli funkowo-jazzowe aranżacje najbardziej kultowych przebojów artystki w wykonaniu Ani Karwan, Beaty Przybytek, Magdy Kumorek, Arka Kłusowskiego, Kasi Lis, Buslava i Karoliny Artymowicz. Utwory artystki na warsztat weźmie również Aleksander Dębicz – muzyk i kompozytor, jeden z najzdolniejszych młodych polskich pianistów, nominowany do nagrody Fryderyka, zwycięzca w konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest. W jego wykonaniu usłyszymy recital fortepianowy. Jego niesamowite wykonanie utworów Kory podczas warszawskiej edycji Jazz Art Fashion Festivalu była szeroko komentowana wśród uczestników festiwalu. To absolutny must-have również edycji katowickiej.

 

Art

Najważniejszym punktem programu strefy artystycznej podczas Jazz Art Fashion Festivalu będzie śląska premiera wystawy prac Zdzisława Beksińskiego w technologii VR. Wirtualna rzeczywistość pozwala na odkrycie surrealistycznego świata przedstawionego w dziełach artysty w zupełnie nowy sposób. Ponadto podczas JAFF zaprezentowany zostanie zbiór prawie 50-ciu prac Zdzisława Beksińskiego – fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe. W katowickiej Walcowni odbędzie się również prac Dominika Jasińskiego. Artysta pochodzi z Rzeszowa, obecnie mieszka i pracuje w Portugalii. Dominik Jasiński to malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki). Jego praca została opublikowana w setnym wydaniu British VOGUE. Kolejny wernisaż w ramach Jazz Art Fashion Festivalu obejmować będzie dzieła Joanny Sierko-Filipowskiej. Artystka uprawia malarstwo figuratywne. Jej obrazy są romantyczne, subtelne o charakterystycznej kolorystyce, przedstawiony jest w nich świat marzeń i baśni. Podczas spaceru po muzeum warto udać się również w stronę prac Pierre’a Migot. Artysta zaczął od sztuki grafitti w latach dziewięćdziesiątych, aby następnie zająć się malarstwem sztalugowym. Podczas Jazz Art Fashion Festivalu nie zabraknie również wystawy fotografii – Kasia Idźkowska to artystka zaangażowana w promocję muzyki jazzowej współpracująca z Warner Music Poland przy promocji nowych albumów jazzowych. Na co dzień mieszka w Nowym Jorku, gdzie od kilku lat pracuje nad długoterminowym projektem pt. „That’s jazz Babe”.

Fashion

Ewa Minge to artystka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej pokaz „Fashion is Art” to połączenie luksusu i paryskiego szyku monumentalnych, ręcznie tworzonych sukni haute couture i oryginalnych, ponadczasowych stylizacji z linii Eva Minge Pret-a-Porter. W ramach fashion show podczas Jazz Art Fashion Festivalu zamienimy wybieg w galerię sztuki przeniesionej z sąsiadujących z Luwrem paryskich wybiegów. 

Dla wszystkich głodnych, nie tylko artystycznych wrażeń przygotowaliśmy strefę gastro - FOOD COOLTURA. Kulinarny aspekt festiwalu przygotowany został przez  utalentowanego i niezwykle pracowitego mistrza sztuki kulinarnej Top Chefa Marcina Czubaka.

 

Cały festiwal podzielony został na trzy części, bilety dostępne są w portalach Going, GoOut oraz E-bilet.pl. Poniżej przedstawiamy program festiwalu:

 

Koncerty – Duża scena – 21 września godz. 19:00

Tribute to KORA, utwory artystki w świeżych aranżacjach wykonają: Ania Karwan, Beata Przybytek, Magda Kumorek, Arek Kłusowski, Kasia Lis, Buslav i Karolina Artymowicz.

Recital Aleksandra Dębicza, muzyka i kompozytora, jednego z najzdolniejszych młodych polskich pianistów nominowanego do nagrody Fryderyka i zwycięzcę w konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest.

Koncert Marc Perrenoud Trio

 

JAFF Gold – 21 września godz. 21:00

Wieczór w Złotej Strefie otworzy i poprowadzi Anna Dereszowska. Dla posiadaczy zaproszenia do Strefy Gold przygotowana zostanie specjalna przestrzeń, w której wszystkie koncerty będzie można wysłuchać w wydzielonym sektorze przy stolikach koktajlowych. Dodatkowo na właścicieli biletu Gold czeka szereg wspaniałych atrakcji w segmencie muzyki, mody i sztuki.

To w strefie Gold odbędzie się również pokaz kolekcji Ewy Minge – FASHION SHOW – „Fashion is ART”. Dodatkowo każdy z posiadaczy biletu będzie mógł wziąć udział we wszystkich wernisażach sztuki przygotowanych specjalnie z okazji Jazz Art Fashion Festivalu.

 

22 września – 11:00 - 18:00

Dzienna odsłona festiwalu pozwoli przybliżyć gościom festiwalu świat sztuk wizualnych. W niedzielę każdy uczestnik będzie mógł podziwiać wystawy, które 21 września były dostępne tylko dla posiadaczy biletu do Strefy Gold. Dodatkowo na wszystkich przybyłych czeka niespodzianka.

Niedziela to również podsumowanie całego festiwalu, spotkania z artystami wraz z ukończeniem i ekspozycją prac. Warto odwiedzić galerię prac Zdzisława Beksińskiego Virtual Reality, wystawy artystów galerii Dagma Art (Dominika Jasińskiego, Joanny Sierko-Filipowskiej oraz innych młodych twórców). Na szczególną uwagę zasługuje również wernisaż fotograficzny Kasi Idźkowskiej „That’s jazz Babe”.

 

 

Link do filmu WALCOWNIA KATOWICE IV edycja: https://www.youtube.com/watch?v=rZbJCwNvxfc

Link do filmu WARSZAWA KONESER V edycja: https://www.youtube.com/watch?v=9lLygnv3RMQ

 

Linki:

Strona internetowa festiwalu: https://jazzartfashion.pl/

Bilety:

Going: https://goingapp.pl/evt/2145761/jazz-art-fashion-festival-vi-edycja?utm_source=facebook&utm_medium=event&utm_campaign=20190921_jazz_art_fashion_festival_vi_edycja_katowice

GoOut:

https://goout.net/pl/bilety/jazz-art-fashion-festival-sobota/rmaf/

E-Bilet.pl

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/jazz-art-fashion-festival/

 


Kategoria newsa

Priorytet aktualności

Sekcja

Data publikacji

Wygasa

Wyświetl w kalendarzu

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Słowa kluczowe przedsiębiorstwa

Stan zatwierdzania Zatwierdzony

Załączniki

Typ zawartości: Aktualności wydarzenia
Utworzony o przez
Ostatnio zmodyfikowany: przez

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice