Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności-old

Zarządzaj uprawnieniamiZarządzaj uprawnieniami

Tytuł

Obraz zestawienia

Zawartość strony

Jutro, w sobotę 7 września zgłoszono kilka zgromadzeń, a także wydarzeń sportowych, których bezpieczne przeprowadzenie wiązać się będzie z koniecznością wprowadzenia czasowych zmian w organizacji ruchu.

- W Katowicach każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów w granicach obowiązujących przepisów prawa. W najbliższą sobotę zgłoszono kilka zgromadzeń, których przeprowadzenie wiąże się z czasowymi zmianami w organizacji ruchu. Są to zmiany niezależne od Urzędu Miasta Katowice i wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców Katowic i uczestników zgromadzeń – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice i dodaje, że jednocześnie odbywające się wydarzenia sportowe także będą wiązać się z czasowymi wyłączeniami.

Najwcześniej, bo o godzinie 11.00 rozpoczyna się bieg „Ubiegamy się o zdrowie" w katowickiej Dolinie Trzech Stawów, dlatego też należy się liczyć z ograniczeniami w korzystaniu z infrastruktury w tym rejonie już od wczesnych godzin porannych do godziny 16.00. Drugim biegiem, który odbędzie się jutro w Katowicach jest „15stka z Sosnowca do Katowic", którego finisz zaplanowano na placu przed wejściem na Dworzec PKP. Uczestnicy pobiegną po trasie tramwaju linii nr 15, na której mogą występować czasowe wyłączenia do godziny 16.30.

Ponadto w dniu 7 września zgodnie z ustawą Prawo o Zgromadzeniach zgłoszono kilka zgromadzeń, w tym marsz, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Sejmu Śląskiego i przejdzie: ul. Jagiellońska – Plac Karola Miarki – ul. Batorego – ul. Andrzeja – ul. Mikołowska – ul. Matejki – Pl. Wolności – ul. Sokolska – ul. Mickiewicza – ul. Piotra Skargi – Al. Korfantego (pod prąd) – Rondo im. gen. Ziętka (pod prąd) – Al. Korfantego (pod prąd) – Park Powstańców Śląskich.

- Ze względów bezpieczeństwa w trakcie organizacji zgromadzenia mogą wystąpić czasowe wyłączenia w ruchu, którymi kierować będzie Policja – dodaje rzecznik.

Ponadto zgłoszono zgromadzenia, w następujących lokalizacjach, gdzie także mogą wystąpić czasowe wyłączenia: Plac Chrobrego, ul. Piotra Skargi (na wysokości dworca prywatnego dworca PKS), skrzyżowanie ulic Mickiewicza/Stawowa.


Kategoria newsa

Priorytet aktualności

Sekcja

Data publikacji

Wygasa

Wyświetl w kalendarzu

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Słowa kluczowe przedsiębiorstwa

Stan zatwierdzania Zatwierdzony

Załączniki

Typ zawartości: Aktualności wydarzenia
Utworzony o przez
Ostatnio zmodyfikowany: przez

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice