Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności-old

Zarządzaj uprawnieniamiZarządzaj uprawnieniami

Tytuł

Obraz zestawienia

Zawartość strony

Urząd Miasta Katowice we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręgiem Śląskim (ZPAF) ogłasza jubileuszową dziesiątą edycję konkursu fotograficznego „Katowice w obiektywie". W tym roku konkursowi towarzyszy hasło: „Ikony architektoniczne Katowic – niech przemówi historia".

 

W 2019 roku mija 10 lat od pierwszej edycji konkursu fotograficznego, w którym nieprzerwanie jedynym bohaterem jest nasze miasto. Na przestrzeni mijającej dekady oglądaliśmy Katowice przez pryzmat organizowanych tu wydarzeń, miejsc ważnych dla mieszkańców, dokonującej się przemiany miejskiego pejzażu czy bogactwa terenów zielonych. - W tegorocznej edycji zapraszamy do fotografowania naszych ikon architektury. Podejrzewam, że Spodek i sąsiadujące z nim obiekty Strefy Kultury są pierwszym skojarzeniem, ku któremu biegnie nasza myśl. Zachęcam jednak do spaceru nie tylko po centrum miasta, by odnaleźć i uwiecznić w kadrze inne miejsca, które przypominają o naszej historii – mówi Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika Wydziału Promocji.

Zdjęcia do konkursu, wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem, można nadsyłać w terminie do 31 października pocztą elektroniczną pod adresem: fun@katowice.eu lub pocztą tradycyjną pod adresem: Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice. Fotografie, zapisane na płycie CD lub na innym nośniku elektronicznym, można też dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji (ul. Rynek 13, pierwsze piętro, pokój 116).

Spośród zgłoszonych do konkursu prac komisja, składająca się z przedstawicieli ZPAF-u oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta, wybierze 30, które jako wyróżnione pojawią się na grudniowej wystawie w należącej do Związku Galerii Katowice oraz zostaną opublikowane na stronach: www.katowice.eu oraz www.zpaf.katowice.pl.

Nagrodą główną jest publikacja w kalendarzu miejskim na 2019 rok. Jurorzy wskażą również trzy fotografie, których autorzy otrzymają nagrody specjalne – pieniężne za pierwsze (750 zł) i drugie (600 zł) miejsce oraz za trzecie miejsce – zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez ZPAF.

- Mam nadzieję, że już po raz dziesiąty mieszkańcy licznie odpowiedzą na nasze zaproszenie, przesyłając zdjęcia łamiące stereotypowe myślenie o Katowicach – mówi Marcin Stańczyk.

Szczegóły na temat konkursu są przedstawione w regulaminie, który wraz z oświadczeniem jest dostępny poniżej, na stronie ZPAF-u www.zpaf.katowice.pl  oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13.

 

_Regulamin_Katowice_w_obiektywie_2019_ost.docx

_Oświadczenie_Katowice_w_obiektywie__2019_1.doc

Kategoria newsa

Priorytet aktualności

Sekcja

Data publikacji

Wygasa

Wyświetl w kalendarzu

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Słowa kluczowe przedsiębiorstwa

Stan zatwierdzania Zatwierdzony

Załączniki

Typ zawartości: Aktualności wydarzenia
Utworzony o przez
Ostatnio zmodyfikowany: przez

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice