Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Konsultacje Park Wełnowiecki

Park Wełnowiecki





Zapraszamy mieszkańców Koszutki, Bogucic i Wełnowca - Józefowca do wzięcia udziału w badaniu ankietowym dot. zagospodarowania Parku Wełnowieckiego. 

Ankieta będzie dostępna do dnia 29 marca - można ją uzupełnić klikając ----> tutaj


Znasz osoby, które z chęcią wzięłyby udział w ankiecie, ale nie mają dostępu do internetu?

Aby umożliwić takim osobom udział w konsultacjach prosimy o kontakt telefoniczny na numer (32) 259 31 44. Pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej będę ankietę przeprowadzać telefonicznie w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do środy od 7:30 do 15:30, w czwartki od 7:30 do 17:00, a w piątki do 14:00. Jeżeli osoby obawiają się o rachunek za telefon – wystarczy do nas zadzwonić, podać numer i poprosić o oddzwonienie w związku z ankietą. Można także zamówić rozmowę w tej sprawie wysyłając SMS o treści „ankieta” na nr tel. 511 985 387.


UWAGA - WAŻNA INFORMACJA

Ze względu na zalecenia lekarzy mówiące o tym, by w miarę możliwości pozostawać w domach i unikać skupisk ludzi, pozostałe działania konsultacyjne zostają czasowo zawieszone. Po analizie otrzymanych ankiet zostaną podjęte decyzje co do dalszych kroków. 



Prezydent Miasta Katowice zarządzeniem nr 821/2020 z dnia 26 lutego 2020 r. uruchomił konsultacje społeczne ws. zagospodarowania Parku Wełnowieckiego.

Treść zarządzenia dostępna jest TUTAJ.

Park Wełnowiecki, z uwagi na swoją wyjątkową lokalizację, jest miejscem niezwykłym. Z jednej strony jest kameralną enklawą zieleni o charakterze dzielnicowym, z drugiej jednak strony drzemie w nim ogromny potencjał. Ten zielony obszar zlokalizowany jest w północnej części naszego miasta, w sąsiedztwie trzech dzielnic. Mimo że park jest nieco "schowany" i tylko nieznacznie oddalony od takich arterii komunikacyjnych jak Al. Korfantego i Pętla Słoneczna, wystarczy wkroczyć na jego teren, by zapomnieć o gwarze ulicznym.

Na terenie parku znajdują się alejki asfaltowe oraz szutrowe, place zabaw oraz strefy fitness, a także boiska do siatkówki. Z uwagi na wiek niektóre elementy wymagają wymiany. Od wschodu park graniczy z terenami zadrzewionej pokopalnianej hałdy, tereny te stanowią naturalne zaplecze rekreacyjne parku i rezerwę terenu pod jego powiększenie, do którego przygotowuje się Miasto Katowice. Właśnie te niezagospodarowane pagórkowate tereny, częściowo zalesione, położone na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich, dobrze znane mieszkańcom pod zwyczajowo przyjętą nazwą - "Alpy", będą włączone do obszaru zagospodarowania, które poddajemy konsultacjom społecznym. Warto wspiąć się na hałdę,  z której rozciąga się widok na Katowice oraz miasta ościenne.

Łącznie zagospodarowaniu będzie podlegało 5 hektarów terenu zielonego. Teren przewidywanej inwestycji graniczy od północy z ogródkami działkowymi natomiast od południa z blokami przy ul Jesionowej oraz niską zabudową wielorodzinną.



zakres terenu nowego parku Wełnowieckiego.jpg

Opinie mieszkańców uczestniczących w konsultacjach będą pozyskiwane za pośrednictwem:

  • ankiety diagnostycznej, która zostanie udostępniona mieszkańcom na okres dwóch tygodni zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej;
  • wywiadów z użytkownikami, które będą prowadzone na terenie parku;
  • spaceru badawczego, w którym uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele Zakładu Zieleni Miejskiej i Straży Miejskiej.

Po zabraniu opinii i propozycji mieszkańców co do zagospodarowania przedmiotowego terenu oraz po wstępnej analizie możliwości ich realizacji zorganizowane zostanie spotkanie podsumowujące proces konsultacyjny, w ramach którego odbędzie się dyskusja ws. wytycznych projektowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców z pobliskich dzielnic, tj. Bogucic, Koszutki oraz Wełnowca i Józefowca do uczestnictwa w konsultacjach społecznych.




Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konsultacji społecznych. 


wytyczne projektowe przygotowane w oparciu o zebrane opinie, opracowane przez Zakład Zieleni Miejskiej


załącznik mapowy.jpg



sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice