Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Konsultacje Park Wełnowiecki

Park Wełnowiecki

Zapraszamy mieszkańców Koszutki, Bogucic i Wełnowca - Józefowca do wzięcia udziału w badaniu ankietowym dot. zagospodarowania Parku Wełnowieckiego. 

Ankieta będzie dostępna do dnia 29 marca - można ją uzupełnić klikając ----> tutaj


Znasz osoby, które z chęcią wzięłyby udział w ankiecie, ale nie mają dostępu do internetu?

Aby umożliwić takim osobom udział w konsultacjach prosimy o kontakt telefoniczny na numer (32) 259 31 44. Pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej będę ankietę przeprowadzać telefonicznie w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do środy od 7:30 do 15:30, w czwartki od 7:30 do 17:00, a w piątki do 14:00. Jeżeli osoby obawiają się o rachunek za telefon – wystarczy do nas zadzwonić, podać numer i poprosić o oddzwonienie w związku z ankietą. Można także zamówić rozmowę w tej sprawie wysyłając SMS o treści „ankieta” na nr tel. 511 985 387.


UWAGA - WAŻNA INFORMACJA

Ze względu na zalecenia lekarzy mówiące o tym, by w miarę możliwości pozostawać w domach i unikać skupisk ludzi, pozostałe działania konsultacyjne zostają czasowo zawieszone. Po analizie otrzymanych ankiet zostaną podjęte decyzje co do dalszych kroków. Prezydent Miasta Katowice zarządzeniem nr 821/2020 z dnia 26 lutego 2020 r. uruchomił konsultacje społeczne ws. zagospodarowania Parku Wełnowieckiego.

Treść zarządzenia dostępna jest TUTAJ.

Park Wełnowiecki, z uwagi na swoją wyjątkową lokalizację, jest miejscem niezwykłym. Z jednej strony jest kameralną enklawą zieleni o charakterze dzielnicowym, z drugiej jednak strony drzemie w nim ogromny potencjał. Ten zielony obszar zlokalizowany jest w północnej części naszego miasta, w sąsiedztwie trzech dzielnic. Mimo że park jest nieco "schowany" i tylko nieznacznie oddalony od takich arterii komunikacyjnych jak Al. Korfantego i Pętla Słoneczna, wystarczy wkroczyć na jego teren, by zapomnieć o gwarze ulicznym.

Na terenie parku znajdują się alejki asfaltowe oraz szutrowe, place zabaw oraz strefy fitness, a także boiska do siatkówki. Z uwagi na wiek niektóre elementy wymagają wymiany. Od wschodu park graniczy z terenami zadrzewionej pokopalnianej hałdy, tereny te stanowią naturalne zaplecze rekreacyjne parku i rezerwę terenu pod jego powiększenie, do którego przygotowuje się Miasto Katowice. Właśnie te niezagospodarowane pagórkowate tereny, częściowo zalesione, położone na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich, dobrze znane mieszkańcom pod zwyczajowo przyjętą nazwą - "Alpy", będą włączone do obszaru zagospodarowania, które poddajemy konsultacjom społecznym. Warto wspiąć się na hałdę,  z której rozciąga się widok na Katowice oraz miasta ościenne.

Łącznie zagospodarowaniu będzie podlegało 5 hektarów terenu zielonego. Teren przewidywanej inwestycji graniczy od północy z ogródkami działkowymi natomiast od południa z blokami przy ul Jesionowej oraz niską zabudową wielorodzinną.zakres terenu nowego parku Wełnowieckiego.jpg

Opinie mieszkańców uczestniczących w konsultacjach będą pozyskiwane za pośrednictwem:

  • ankiety diagnostycznej, która zostanie udostępniona mieszkańcom na okres dwóch tygodni zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej;
  • wywiadów z użytkownikami, które będą prowadzone na terenie parku;
  • spaceru badawczego, w którym uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele Zakładu Zieleni Miejskiej i Straży Miejskiej.

Po zabraniu opinii i propozycji mieszkańców co do zagospodarowania przedmiotowego terenu oraz po wstępnej analizie możliwości ich realizacji zorganizowane zostanie spotkanie podsumowujące proces konsultacyjny, w ramach którego odbędzie się dyskusja ws. wytycznych projektowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców z pobliskich dzielnic, tj. Bogucic, Koszutki oraz Wełnowca i Józefowca do uczestnictwa w konsultacjach społecznych.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konsultacji społecznych. 


wytyczne projektowe przygotowane w oparciu o zebrane opinie, opracowane przez Zakład Zieleni Miejskiej


załącznik mapowy.jpgsprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice