Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
  • Internet

Konsultacje Nocna prohibicja na Koszutce?

Nocna prohibicja na Koszutce?


Konsultacje społeczne zostały uruchomione zarządzeniem nr 2952/2023 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 20 stycznia 2023 r. - z dokumentem można zapoznać się TUTAJ.

 

Konsultacje społeczne mają na celu zebranie opinii mieszkańców odnośnie zgłaszanych do urzędu propozycji ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Dzielnicy nr 12 Koszutka. Zmiany w przepisach polegałyby na wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach i stacjach benzynowych między godz. 22.00 a 6.00 rano.

 

Jak wziąć udział w konsultacjach:


Spotkanie

Przyjdź na spotkanie i porozmawiaj o problemach związanych ze spożywaniem alkoholu wbrew przepisom prawa na terenie dzielnicy i/lub wypełnij ankietę konsultacyjną przy asyście urzędnika:

          kiedy:  16 lutego, godz. 17.00

          gdzie:  Miejski Dom Kultury „Koszutka”, ul. Grażyńskiego 47


Ankieta konsultacyjna

Wyraź opinię za pomocą formularza ankietowego. Ankieta jest aktywna od 6 do 19 lutego 2023 r. i można ją wypełnić samodzielnie online -> kliknij WYPEŁNIJ ANKIETĘ


Uwaga dla osób chcących wypełnić ankietę przez smartfona: jeśli formularz konsultacyjny nie wyświetla się w pełni na ekranie, prosimy o wybranie w ustawieniach telefonu opcji wyświetlania strony "wersja na komputer".


Uwaga: dodatkowa możliwość wypełnienia ankiety. Wersja papierowa formularza do pobrania w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grażyńskiego 47. W bibliotece znajduje się również oznaczona urna, do której  należy wrzucić wypełnioną ankietę.

       plakat-Koszutka.jpg

Wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konsultacji.

Wszystkim mieszkańcom uczestniczącym w konsultacjach dziękujemy za wyrażenie opinii.


RAPORT

Załącznik nr 1 (zarządzenie Prezydenta Miasta)
Załącznik nr 2 (notatka ze spotkania konsultacyjnego)

Załącznik nr 3 (stanowisko Prezydenta Miasta)


W związku z zakończeniem konsultacji społecznych dotyczących ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu w punktach sprzedaży detalicznej na terenie dzielnicy Koszutka oraz opinią Rady Dzielnicy, prezydent Katowic podjął decyzję w sprawie dalszego procedowania sprawy.

Wśród mieszkańców Koszutki, którzy wzięli udział w konsultacjach i poprawnie wypełnili formularz, stosunek głosów zwolenników i przeciwników ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach w Koszutce był niemal równy i dzieliło go 21 głosów na korzyść odstąpienia od wprowadzenia ograniczeń. Dodatkowo ponad 45% spośród wszystkich ankiet okazało się nieważnych, dlatego prezydent Katowic, Marcin Krupa poprosił o dodatkowe stanowisko Radę Dzielnicy nr 12 Koszutka. Rada podjęła stosowną uchwałę, w której pozytywnie zaopiniowała wprowadzenie nocnej prohibicji na terenie dzielnicy.

W kolejnym kroku zostanie przygotowany projekt uchwaly Rady Miasta Katowice rozszerzającej ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu o dzielnicę Koszutkę.

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice