Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konsultacje Aktualności i wydarzenia

Zarządzaj uprawnieniamiZarządzaj uprawnieniami

Tytuł

Obraz zestawienia

Zawartość strony

W tegorocznej, drugiej edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice, mieszkańcy zgłosili aż 164 pomysły z zakresu szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska. Do 2 września wnioski poddane były weryfikacji merytorycznej, w której pozytywnie oceniono 127. Przed nami ostatni etap konsultacji społecznych, w którym wyłonione zostaną projekty przeznaczone do realizacji w 2022 roku.

Podczas oceny merytorycznej miejskie jednostki dokonały analizy wniosków pod kątem technicznej możliwości ich realizacji, weryfikowały koszty ich realizacji oraz sprawdzały czy zgłoszona propozycja mieściła się w katalogu zadań Zielonego Budżetu. Po kilkumiesięcznej analizie pozytywną rekomendację w sprawie możliwości ich realizacji otrzymało 127 propozycji, w tym 18 ogólnomiejskich i 109 lokalnych.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami weryfikacji:

Zielony_Budzet_weryfikacja_merytoryczna.pdf


Wszystkie pozytywnie zweryfikowane wnioski czeka jeszcze jeden etap jakim są prace Zespołu Oceniającego. Zadaniem Zespołu będzie wskazanie do realizacji tych projektów mieszkańców, które w najwyższym stopniu wpisują się w założenia Zielonego Budżetu miasta Katowice i charakteryzują się największym wpływem na poprawę środowiska naturalnego na terenie miasta. Listę zadań wybranych do realizacji w ramach II edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice poznamy do 30 września 2021 r.



Priorytet aktualności

Data publikacji

Wygasa

Wyświetl w kalendarzu

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Stan zatwierdzania Zatwierdzony

Załączniki

Utworzony o przez
Ostatnio zmodyfikowany: przez

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice