Punkt Kontaktowy ds. Kultury oraz Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice serdecznie zapraszają na Spotkanie Informacyjne na temat możliwości dofinansowania międzynarodowych projektów kulturalnych ze środków Programu Kultura (2007-2013), które odbędzie się 06/09/2011 w Katowicach. Dowiedz się:
- jakie są najważniejsze założenia Programu Kultura (2007-2013),
- jak uzyskać dofinansowanie unijne na projekty kulturalne realizowane na poziomie europejskim,
- w jaki sposób tworzyć projekt międzynarodowy i skutecznie aplikować.
Program Kultura (2007-2013) jest jedynym programem Unii Europejskiej skierowanym bezpośrednio do sektora kultury we wszystkich krajach europejskich i nie tylko. Oferuje między innymi granty na międzynarodowe projekty współpracy kulturalnej w wysokości od 50 000 EUR jednorazowej dotacji do nawet 500 000 EUR rocznie.
Instytucje i organizacje - publiczne lub prywatne - prowadzące działalność w dziedzinie kultury mają szansę uzyskać dofinansowanie na działania wspierające mobilność osób działających w sektorze kultury, promujące wymianę dzieł a także nawiązujące do dialogu międzykulturowego.
Program spotkania i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:
www.program-kultura.eu/szkolenia
Szkolenie jest bezpłatne. Koszty podróży i zakwaterowania pokrywa instytucja delegująca.





















