13 stycznia 2014
Intel Extreme Masters - Katowicki Spodek zapełniony został do ostatniego miejsca
W dniach 18–20 stycznia Spodek zamienił się w najgorętszą cyberarenę na świecie. Na mistrzostwa świata graczy komputerowych – Intel Extreme Masters – przyjechali do Katowic najlepsi cybersportowcy z całego świata.
W dniach 18–20 stycznia Spodek zamienił się w najgorętszą cyberarenę na świecie. Na mistrzostwa świata graczy komputerowych – Intel Extreme Masters – przyjechali do Katowic najlepsi cybersportowcy z całego świata.

Po raz pierwszy ta największa na świecie impreza dla graczy odbyła się w Polsce.

Zobaczcie jak Spodek zmieniał się w CyberArenę tych zawodów
 
Zawodnicy rywalizowali, grając w dwie gry: StarCraft II z pulą nagród 32000 USD oraz League of Legends z pulą nagród 50000 USD. W pierwszej – pojedynki odbywały się w formule jeden na jednego, w drugiej natomiast uczestnicy grali w pięcioosobowych zespołach.
Główny turniej Intel Extreme Masters jest zarezerwowany dla zawodowych graczy posiadających sponsorów. Część z nich zakwalifikowała się poprzez eliminacje internetowe, pozostali wzięli udział w otwartych eliminacjach na miejscu. Udział w Intel Extreme Masters Katowice mieli zagwarantowany mistrzowie Polski w obu grach.
a.jpg 
Co dla widzów?
Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla publiczności. Każdy kto przyszedł mógł zobaczyć zmagania najlepszych graczy na świecie, mógł zajrzeć do Intel Experience Zone, spróbować swoich sił w amatorskim turnieju e-sportowym lub podczas jazdy symulatorem bolidu Formuły 1. Można było zobaczyć także pokaz najnowszych gier czy zagrać samodzielnie na specjalnym stoisku miasta. Odbyła się także prezentacja najnowszych Ultrabooków oraz komputerów osobistych, wyposażonych w najnowsze procesory Intel® Core™ trzeciej generacji.
s.jpg 
d.jpg 
Intel Extreme Masters cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Poza publicznością, która zobaczyła na żywo zmagania najlepszych graczy komputerowych na świecie, wiele osób obejrzało turniej w telewizji internetowej ESL TV.
Intel Extreme Masters to najbardziej prestiżowy na świecie cykl turniejów gier komputerowych, organizowany przez Electronic Sports League (ESL). Intel jest sponsorem tytularnym cyklu. Łączna pula nagród w katowickim turnieju wynosi 82000 USD. W całym sezonie na nagrody przeznaczonych zostanie 728000 USD.
Poza pieniędzmi zawodnicy walczyli o punkty rankingowe. Najlepsi gracze sezonu zagrają na Mistrzostwach Świata Intel Extreme Masters, które odbędą się w marcu przyszłego roku w Hanowerze.

 
f.jpg