13 stycznia 2014
Zostań jurorem tegorocznych Interpretacji
Zbliżamy się do XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje!
Między 9 a 17 marca 2013 roku zobaczymy w Katowicach i w kilku innych miastach Górnego Śląska przegląd wystawionych w ubiegłym sezonie najciekawszych dokonań młodych stażem reżyserów teatralnych.

111.jpg 

Obecnie, pod okiem Dyrektora Artystycznego Festiwalu Jacka Sieradzkiego, trwa dopinanie kalendarium oraz prowadzone są ostateczne ustalenia organizacyjno-techniczne z teatrami w oparciu o budżet, na który składają się środki przyznane przez Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pozyskane od sponsorów. Wynikiem tych działań będzie niebawem ogłoszenie oficjalnego programu XV Interpretacji.
Tradycyjnie do konkursu stanie sześć spektakli, oprócz nich zobaczymy spektakle mistrzowskie oraz atrakcyjne imprezy towarzyszące, które w tym roku pokażą najciekawsze wydarzenia teatralne Górnego Śląska.

Do końca stycznia trwa nabór do Społecznego Jury. Będzie to trzecia edycja  Interpretacji, gdzie poza werdyktem profesjonalnych jurorów swój głos oddadzą także nie zajmujący się na co dzień profesjonalnie teatrem jego miłośnicy. Swoje zgłoszenie można wysłać do 30 stycznia 2013 roku. Eliminacje będą dwuetapowe: najpierw należy napisać 1-stronicową recenzję z wybranego spektaklu teatralnego, wypełnić dostępną na stronie www.festiwal-interpretacje.pl ankietę, krótko uzasadnić dlaczego jest się idealnym kandydatem do Społecznego Jury XV Interpretacji (4-5 zdań) oraz przesłać te materiały do 31 stycznia 2013 roku pod adresem: interpretacje@ck.art.pl lub pocztą pod adresem Centrum Kultury Katowice, 40-032 Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 (decyduje data stempla pocztowego). 15 najlepszych kandydatów zakwalifikuje się do kolejnego etapu castingu. 9 lutego 2013 roku organizatorzy przeprowadzą rozmowę z 15 wybranymi osobami i wybiorą ostatecznie 5 członków Społecznego Jury. Do obowiązków Społecznego Jurora należeć będzie: obejrzenie wszystkich spektakli konkursowych, uczestnictwo w obradach społecznego jury po każdym ze spektakli konkursowych i jego ocena, wybór najlepszego reżysera festiwalu i ogłoszenie werdyktu podczas finałowej gali, wręczenie przewidzianej przez Organizatora nagrody zwycięskiemu reżyserowi.

222.jpg